14.11.2019 | Svátek má Sáva


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chodur 12.10.2019 10:33

Z nekterych veci neni jednoduche odejit, nekoho to bude bolet. Kurdove meli moznost udelat dohodu se Syrii a neudelali to, i kdyz USA s nimi jednali. Turecko ma sve plany a dlouhodobe problemy s Kurdskym terorismem. Kurdove se spolehali ze tam bude sedet USA naveky? Trump se snazi splnit svuj slib, konec s temi pitomymi valkami na Strednim Vychode a Kurdove to nechteli pochopit. Jejich problem. Spojenci nejsou na vecne casy, stejne tak nepratele. Takze se nejedna o zradu Kurdu, spis se jedna o jejich neochotu se dohodnout s okolim. O Turecku nemluvim, kdo v te oblasti neni problem. Nekteri lide musi pocitit nutnost, nekteri musi pocitit obrovskou nutnost aby zacali jednat. Riskantni situace, ovsem Trump je ochotny delat prostrednika mezi Kurdy a Tureckem, vic by nemel nikdo ocekavat. Americke media a Demokrati zniceho nic miluji krestany, kdyz je pomahali decimovat, infiltrovat marxistickym smejdem. Pritom Kurdi jsou vetsinou muslimi a je tam hodne komunistu, proto mozna nechteli pochopit ze je cas jednat. Trumpovi nepratele samozrejme rozjeli tvrdou propagandu proti Trumpovi, chteji ho odstranit od zvoleni a chyti se cehokoliv. Evropske media jsou zrovna tak levicove a proti-Trumpovske jako v USA. Takze se divate na velmi komplexni situaci a nikdo nevi jak tento Trumpuv tah dopadne. Doufam ze lip nez jeho kritici vykrikuji. V zadnem pripade to neni zrada, spise nutnost. Ze Trumpa kritizuje vedeni republikanu, vetsina ho take nerada ale bez neho se republikanska strana polozi, 95% republikanskych volicu ho podporuje takze vedeni ma strach se proti nemu postavit. Konecne si nekteri mysli, ze ho mohou oslabit a beztrestne napadnout a prilozit polinko k jeho bezduvodnemu impeachmentu. Uvidime jak se to vyvine. Dulezitejsi je preziti Trumpa ve funkci - pro cely svet, ne Kurdi kteri propasli desitky sanci a za blbost se plati.

J. Chodur 12.10.2019 10:53

Maly dodatek: Republikan(?) Lyndsey Graham je byvaly spolecnik McCaina a kdyz ten mu zemrel (nejvyssi cas), tak se Lindsey presunul ke Tumpovi. Driv byli oba nepratele Trumpa. Oba byli aktivnimi ucastniky toho co delal Obama, Clintonova a Kerry v Syrii, zatahli USA s Demokraty do dalsi zbytecne valky. Tudiz Lindsey ted sopti, ten ma v Syrii zavazky z minula a nejen ke Kurdum, kvuli tomu ale nemusi umirat zbytecne vojaci. Trump ty zavazky ke Kurdum nema, ma je k US vojakum, svym volicum a USA, ktere Demokrati dlouhodobe likviduji v zajmu levicove globalizace. Bushova rodina a rada Republikanu z toho tabora jsou take globaliste, pro uplnost. Jak to dava smysl, to by bylo na dlouho.

P. Zinga 11.10.2019 18:24

A někdo by se měl zeptat taky Syřanů, co oni na Kurdský stát na jejich území.

P. Zinga 11.10.2019 18:22

Nejúčinějšími bojovníky proti Islámskému státu jsou Rusové, Syřané presidenta Asada a Íránci, paní Zbavitelová. A s tím nic nenaděláte.

P. Han 11.10.2019 19:18

Nojo. Mnoho kohoutů na jednom smetišti, že?

J. Nováků 11.10.2019 13:52

Udělal jen to co říkal, že udělá - USA především. Jestli jim to lezlo do peněz tak bohužel, hodně štěstí. EU si v Turecku ani neškrtla a je to člen NATO a kandidát EU, nebo se pletu?

V. Povolný 11.10.2019 12:45

Zrada spojenců se nezapomíná, o tom něco víme. V konečném důsledku se to může obrátit proti Americe, jakkoliv nepochybuji, že to Trump myslí s Američany dobře. Škoda.

Z. Vydra 11.10.2019 12:27

A to měl, paní Gito, Trump udělat co? Postavit americké vojáky proti svému spojenci v NATO?

M. Kosejk 11.10.2019 12:42

Jasně. Kvůli Kurdům válku s Tureckem. Kvůli Krymu válku s Ruskem. Kvůli Saudské Arábii válku s Iránem. Kvůli Hongkongu válku s Čínou. Kvůli Madurovi válku s Venezuelou.

Ať svět vzplane!

The roof, the roof, the roof is on fire. We don't need no water, let the motherfu*cker burn, Burn, motherfu*cker, burn. :-)

Z. Vydra 11.10.2019 23:11

Jo, jo, ještě že nemáme ani ropu ani plyn, uran došel, lithium jsme prodali a zlato nestojí za kutání. Nejsme na hranicích s Ruskem a nemáme žádný přístav. Tudíž nikdo nemá o nás zájem. Ani ti migranti. Pohoda.

D. Polanský 11.10.2019 11:29

Prostě jsme Kurdy na celé čáře zradili, celá EU a celé NATO. Ale prohlášení politiků jsou málem krásně bojovná, viz rok 1938, Mnichov. Nakonec je vidět, že USA trápí především to, co se děje doma. Košile je vždy bližší než kabát. Je ale pravda, že Trump tuhle zcela zbytečnou válku nezačal.

M. Kosejk 11.10.2019 12:19

Zrada? Podívejte, já fakt nevím, co západní mocnosti původně Kurdům slibovali. Rozhodně jsem si ale jistý, že už od začátku nikdo neměl v plánu naplnit kurdské národnostní požadavky.

Žádný ze států, ve kterém se nachází větší kurdská menšina, nebude podporovat vznik kurdského autonomního státu (od Turecka přes Sýrii, Irán až třeba po Irák) – to snad dá rozum a všichni to museli vědět.

A co se týká velmocí, jako jsou USA, Rusko či Evropa, tak ani od těch nemůžete očekávat, že se postaví za kurdské požadavky – protože to by znamenalo totální překreslení geopolitické mapy světa – a to nikdo nepodpoří. A USA navíc určitě nemůže konvenovat, že Kurdové jsou z velké části zapálení marxisté.

Takže ač mi Kurdové jsou docela sympatičtí, tak musím konstatovat, že dnešní události jsou jen logickým vyústěním politiky Evropy a Trumpových předchůdců – kteří Kurdy prostě jen tahali za nos a cíleně jim lhali.

M. Kosejk 11.10.2019 12:28

Jo a ještě dodám, že američtí politici slibují věrnost USA - a že budou hájit zájmy svých (amerických) voličů. A rozhodně neslibují, že budou hájit zájmy, které nejsou v zájmu USA. A je to logické (jiný přístup by byl vlastizrádný). Tak si to, sakra, musíme uvědomit - a chtít po našich politicých ten samý přístup (tj. Czech republic first).

V. Povolný 11.10.2019 12:52

EU je žvanírna, to se nedá brát vážně. Trumpovo rozhodnutí sice chápu, ale nakonec se to obrátí proti němu. Nezapomeňte taky, že v podstatě přenechal vliv v Sýrii Rusku, to se může hodně nevyplatit.

M. Kosejk 11.10.2019 13:00

Když už: Tak Trump nechal ruského spojence Asada obrat Tureckem o část území.

A navíc já netrpím dnes populární obsesí řešit vše podle toho, jestli to pomůže, nebo ublíží Rusku. A já se Ruska nebojím.

p.s. Válka s Tureckem by se USA vyplatila? Nebo co to vlastně tvrdíte?

p.p.s. Turecko je členem NATO. USA tam má jaderné zbraně. A po vyloučení Turecka z NATO nikdo z těch pokryteckých kritiků Trumpa a Erdogana nevolá.

J. Pokoutný 11.10.2019 15:02

Dokud budou mít neosocialističtí "demokraté" většinu v dolní komoře, tak proti Trumpovi obrátí úplně všechno. "Chce bojovat po straně Kurdů?" Mají zase mladí Američané umírat? "Nechce?" Zrazuje spojence! Nedají si prostě pokoj, dokud USA nedojdou stejných konců, jako Říše Západořímská. Konglomeráty vždy několika bezvýznamných státečků mezi socializující Kanadou a mafiánským Mexikem.

M. Kosejk 11.10.2019 9:24

Trump tu válku v Sýrii nezačal - tu válku začal Obama se svými francouzskými a britskými spojenci - protože nesmyslně chtěli rozvrátit Asadův režim. A potažmo za tu může i hloupá válka v Iráku, kterou začal G.W.B (tam je prapůvod dnešního chaosu).

A Trump se z toho jen snaží vybruslit tak, aby dále nepoškozoval americké zájmy.

p.s. Pamatujete na to, jak do nedávné doby naši politici adorovali takzvanou „Svobodnou syrskou armádu“ – a odmítali si připustit, že je to jen parta islamistických hrdlořezů? No, tak teď Svobodná syrská armáda stála v čele invazních vojsk Turecka. A co na to naši ulhaní papaláši?

P. Lenc 11.10.2019 10:16

Vidím to stejně pane Kosejku.Nemluvě o tom, že těch kurdských skupin od komunistů po čisté islamisty je požehnaně.A Erdogan pouze využívá situace kterou mu na stříbrném tácu naservíroval nejen Obama a jeho předchůdci, ale i naprosto bezzubá Evropa.To že je Erdogan malý Hitler je jasné, ale Mnichovanství má nejen Francie, ale celá EU v genech.

P. Han 11.10.2019 19:17

Hloupá válka v Iráku? Mám pocit, že stejní lidé, kteří obviňují Anglii a Francii, že nezakročily proti Německu, pokud mohly, obviňují USA, že zakročily proti Iráku, dokud mohly.

M. Kosejk 11.10.2019 20:29

A co nám ten Irák vlastně udělal? A jaké nebezpečí pro nás představoval? :-) Všechny argumenty pro tuto ilegální akci byly buď úplně smyšlené nebo naschvál přehnané.

p.s. 11. září proběhlo v režii Saudské Arábie - a tak se USA vrhly na Afghánce a Irák - a se Saudy dál kamarádí. Není to ale paradox?

I. Štípek 11.10.2019 9:08

Trump má ve všem naprostou pravdu: omezuje zahraniční účast tam, kde to rozvrtal hlupák Obama, a zachraňuje americké životy věren svému slibu American First.

J. Basler 11.10.2019 8:47

Nejen Izrael...

Ale i ostatní spojenci USA mají důvod přemýšlet, včetně nás. Tohle bude mít pokračování...

M. Kosejk 11.10.2019 9:40

Kdo nepřemýšlel doteď, nebude přemýšlet ani teď – a furt bude adorovat USA a ve všem je poslouchat.

Podívejte, kolik lidí tady tupě přistupuje na doktrínu, že se musíme bezvýhradně přiklonit k USA a EU - a že se máme bát jen jejich konkurence (Číny, Ruska atd.).

Jak už dávno řekl Henry Kissinger: "Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící“. A taky řekl: "Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy“.

A Kurdové byli holt naivní. Ale stejně tak naivní jsou ti, kteří mají dojem, že když budeme ve všem stát za USA, tak že si tím nějak koupíme jejich loajalitu. A to je velká hloupost. Stejně rozhodnou aktuální americké zájmy.

J. Kanioková 11.10.2019 18:06

1*****