29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Těžké rány pro Palestince

EU hrozí, že pokud ztroskotají jednání s Izraelem, přestane financovat úřad Palestinské autonomie. Hamás je po roztržce s Egyptem a jinými spojenci finančně na dně. Palestinci nemají v politickém ani ekonomickém smyslu žádné vyhlídky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 29.1.2014 14:01

Nestačím žasnout

To si představujete tak, že EU má společnou sociální politiku, nebo že EU je nějaká charitativní organizace?

H. Lukešová 29.1.2014 14:13

Re: Nestačím žasnout

Psala jste, nebo ne, já už nevím, že EU má sociálně tržní ekonomiku, ne čistě kapitalistickou (nebo někdo to psal), tak by se evropské země měly starat o naše potřebné, které jsem jmenovala. Někteří naši Evropané jsou skutečně chudáci a žijí od výplaty k výplatě a ani to jim možná nestačí. Tak, jak celá EU podporuje palestinské teroristy, tak by se skutečně měla zaměřit na rozdělování určitých příjmů mezi francouzské, německé, české sociální případy. No teda, to je ale levicový příspěvek, může se zdát. Ale sociální politika, solidarita s těmi nejnutnějšími (ne línou verbeží, nechtějící pracovat) není doménou pouze levice.

S. Netzer 29.1.2014 16:28

Re: Nestačím žasnout

Sociální politika spadá do kompetence členských států EU.

H. Lukešová 29.1.2014 0:17

Jak Libanonci zacházejí s Palestinci (pokrevními bratry)

O zacházení libanonského vedení s Palestinci informují noviny Jordan Times: 1) Libanon popírá palestinským uprchlíkům nárok na 74 pracovních míst. 2) Palestinští uprchlíci čelí přísné kontrole, když vejdou mimo území uprchlického tábora. 3) Palestinští Arabové mají zakázáno získat libanonské občanství. 4) Palestinci ve 12 uprchlických táborech jsou bez lékařské pomoci, sociálních služeb a mají též zakázáno vzdělávat se v libanonských základních, středních i vysokých školách...

Dokonce i někteří libanonští činitelé uznávají, že tyto zákony a nařízení jsou rasistické, protipalestinské a jsou daleko horší, než čemu kdy čelilo palestinské obyvatelstvo ze strany Izraele.

Kdo z lidí žijících na Západě má představu o tom, co zažívají palestinští uprchlíci v Libanonu a dalších muslimských zemích? Zatímco Izrael se snaží usnadňovat život palestinským spoluobčanům, arabské země jen využívají jejich nenávisti, kterou obratně přiživují, a nechávají je živořit a trpět v uprchlických táborech.

Izrael posílá elektřinu, zaměstnává Palestince, obchoduje s palestinskými Araby a přesto je Izrael viněn ze špatného zacházení s Palestinci. Palestinští Arabové si pomoc sami rozkradou, přesto někteří jedinci obviňují z nešvarů Izrael, ale vypadá to nadějně, je-li pravda, co píše autor o tom, že se politici EU probouzí ze slepoty, jenom dobře.

K. Křivan 29.1.2014 9:59

Re: Jak Libanonci zacházejí s Palestinci (pokrevními bratry)

Ono to má svůj důvod, proč s nimi tak zacházejí. Libanon byl vždy modernější a "evropštější" země než ostatní arabské státy. Křesťani byli sice menšina, ale dost silná na to, aby Libanonu vládli, a dělali to velice dobře. Ne nadarmo se Libanonu říkalo "Švýcarsko blízkého východu".

To trvalo do té doby, než tam vnikli z Jordánska vyhnaní palestinci. Ti se zmocnili vlády a co z kvetoucí země udělali to vidíme.

Nedivte se té nenávisti. Je opodstatněná, oprávněná.