18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Mír nebude

Kalendářní systém není pouze jeden. Jak rozmanitě se vyvíjela lidská společnost, vznikly i rozmanité způsoby členění času. Svůj kalendář má také judaismus. V něm začíná den vlastně předchozím večerem. Včera večer začal 1. tišri, tedy Roš Hašana. Židovský nový rok 5775.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Jež 28.9.2014 1:38

Re: Plány nacistů v severní Africe

Nevšimla jste si náhodou ve svém okolí vyššího počtu sebevražd, než je obvyklé ? :) S vámi musí být nádhera trávit čas u večerních čajů ::::::::::::::)))))))))))))))

H. Lukešová 28.9.2014 1:41

Re: Plány nacistů v severní Africe

Ne nevšimla. U nás v mém kraji, kde žiji, je nádherně, lidi příjemní a skutečně ráda trávím volný čas u kávy, čaje a internetu.

K. Jež 28.9.2014 1:52

Re: Plány nacistů v severní Africe

Proč vám vadí bolševici, když světový komunismus je dílem židů a komunistické Československo vyhrálo Izraeli první válku masivními dodávkami těžkých zbraní, bez nichž by tu válku Izrael prohrál a byl zničen ?  To jsem zvědav čím zase toto historické faktum "vyvrátíte" a povalíte do pekel i s kořeny ::))))))

H. Lukešová 28.9.2014 2:09

Re: Plány nacistů v severní Africe

Odkazuji vás na svůj článek.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-jak-je-to-s-terminem-zidobolsevismus-f4u-/p_zahranici.aspx?c=A130321_211715_p_zahranici_wag

Mezi prvními bolševiky bylo hodně Židů pravda, ale tito Židé se svého židovství zřekli, ortodoxními, sionistickými i asimilovanými Židy pohrdali a od Stalina komunistický režim zastává přísnou protižidovskou linii.

K. Jež 28.9.2014 2:37

Re: Plány nacistů v severní Africe

Jenže konvertovaných židů je cca 80 %. Většina současných židů jsou potomci Khazarů, kteří konvertovali k judaismu z ekonomických důvodů což maskovali příklonem k židovství :::::))))

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/316553/Khazar je to ale anglicky

Tady je triviálnější výklad s titulky :::)))))

https://www.youtube.com/watch?v=TsS54zGOu6o

K. Jež 28.9.2014 2:43

Re: Plány nacistů v severní Africe

On ten triviální výklad je trochu propaganda ke konci, ale jde o ty Khazary. Aby mne zas někdo  zcestně nenapdanul, že propaguji řezání hlav, či co. ::)))

H. Lukešová 28.9.2014 10:37

Re: Plány nacistů v severní Africe

To jsou nesmylyl. Podle genetických testů Židé nemají s chayary nic společného. Vycházíte z nesmyslů.

K. Jež 28.9.2014 13:57

Re: Plány nacistů v severní Africe

Podle vás už není relevantní zdroj ani Encyclopædia Britannica ?  To pak už můžete tvrdit, že slunce obíhá okolo země :::))))) Pokud Encyclopædia Britannica píše nesmysly, pak tedy jediným smyslem jste vy. :::))))

H. Lukešová 28.9.2014 15:42

Re: Plány nacistů v severní Africe

To, že vládnoucí vrstva chazarů přijala judaismus, neznamená, že jsou Židé chazaři, jistě, možná nějakou příměs mít můžou, ale copak my Češi jsme etničtí čistí Slované, když někteří z nás mají krev Němců, Keltů, Židů, Rusů a někteří i Romů. A popírá to snad právo Čechů na stát? Vy jste lhář a demagog.

K. Jež 28.9.2014 0:04

Izrael krade území, kdo krade je zločinec.

Každý zločin by měl být potrestán. Krást se nesmí. V Izraeli děti vidí, že krást území se zbraní a buldozerem se může. A na Zemi je toooolik území. Že někomu patří je v některých kulturách asi naprosto nepodstatné.

H. Lukešová 28.9.2014 0:43

Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

území Svaté země, naštěstí se jim to nepovedlo. Vždyť ani ve Svaté zemi nežili. Bylo to pustá liduprázdní země, kde nic nebylo, bylo tam jen prokletí, bída a zmar.

Americký spisovatel Mark Twain napsal roku 1867 cestopisnou knížku "The Innocents Abroad" o svých zážitcích v Evropě a Palestině. S ním cestovalo několik dalších amerických svědků. O stavu tehdejší Palestiny napsal: "V údolí Jeezrel a Galileji není jediná vesnička. V okruhu 30km oběma směry jsme nepotkali živou bytost. Nazaret je pustý, Jericho je zřícenina, Betlém i Betania liduprázdné, všude jenpustota a plevel. Strom nebo keř jen tu a tam, dokonce ani odolný olivovník nebo kaktus není k vidění. Palestina je v dezolátním stavu".

Kvůli pravdivému popisu země obviňovali arabští vůdcové Marka Twaina z rasismu. Twainovo svědectví potvrdili i jiní svědkové. "Palestina je v desolátním stavu", napsal v 18. století francouzský historik Francois Volney. "Země je opuštěná, neviděli jsme žádné zvíře, jen pár ptáčků" napsal roku 1844 William Thackeray v cestopise "From Jaffa To Jerusalem". Britský konzul James Finn napsal v roce 1857: "Země je bez obyvatel je zapotřebí ji obydlit".

Velkou důležitost má zpráva Britské královské komise z roku 1913: "Země je poloprázdná, ekonomika stagnovala až do příjezdu prvních sionistů roku 1880. Silnice z Gazy na sever byla sjízdná pro přepravu jen v létě. Domky byly z bláta, bez oken, pluhy ze dřeva, hygienické podmínky hrozné, školy žádné, vesničky řídce obydleny, všude samé ruiny. Podobná svědectví dokládají cestovatelé Alphonse de Lamartine, Sir George Gawler, Sir George Adam Smith, Siebald Rieter, priest Michael Nuad, Martin Kabátník, Arnold Van Harff, Johann Tucker, Felix Fabri, Edward Robinson a jiní. V roce 985 si stěžoval arabský spisovatel Muqaddasi: "V Jeruzalémě mají Židé většinu a mešita je prázdná". Dokonce v letech 640-1099 tvořili většinu obyvatel asyrští a arménští křesťané a Židé".

http://www.imninalu.net/myths-pals.htm

H. Lukešová 28.9.2014 0:47

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Podle britské analýzy roku 1920 jsou Arabové z Gazy většinou potomky přistěhovalců z Egypta, jiní Arabové jsou rasovou směsí, na vesnici žili především rolníci, kteří tvořili 71% arabského obyvatelstva. V 18. století se 3000 Albánců usadilo v Acre. Ve větších městech, jako byly Betlém, Nazaret nebo Jeruzalém, žily větší skupiny křesťanů, zatímco v městech Tsfat, Tiberias, Jericho, Hebron žili Židé. Když se sešel první Kongres muslimsko-křesťanské asociace v Jeruzalémě v únoru 1919 k vybrání palestinských představitelů pro Pařížskou mírovou konferenci, jejich rezoluce zněla:"My považujeme Palestinu za část arabské Sýrie,nikdy jsme se neoddělili od Sýrie na žádnou dobu! My sme s ní spojeni národně, nábožensky, jazykově, přírodně, ekonomicky i geograficky.“

Před Peelovou komisi v roce 1937 prohlásil vedoucí představitel Arabů Auni Bey Abdul-Hadi: „Nic takového jako Palestina neexistuje. Tento pojem vynalezli sionisté! V Bibli není žádná Palestina. Naše země byla po staletí částí Sýrie (Jerusalem Post, 2.11.1991) V roce 1896 projel Palestinou na koni H. Allen Tupper junior. V New York Times pak apsal: „Setkal jsem se jedině s obchodníky na velbloudech a s divokými kmeny beduínů, kteří zůstali na jednom místě nejdéle dva měsíce.“ V květnu 1947 řekl poslanec Nejvyšší arabské rady v OSN: „Palestina je syrskou provincií.“

Ahmed Shuqeiri, pozdější předseda OOP, před Radou bezpečnosti: „Každý ví, že Palestina nebyla nic jiného než jižní Sýrie.“ Vedoucí britského oddělení pro rozvoj Palestiny Lewis French napsal : „Narazili jste tam jen na drobné zemědělce v hliněných chýších, těžce postižené malárií… Pokud nebyli sami zloději dobytka, ochotně poskytovali úkryt jiným pachatelům… Rozsáhlá území byla neobdělána… Jednotlivé parcely měnily každý rok svého majitele. Veřejná ochrana neexistovala a drobní zemědělci se sami stávali obětí útisku a plundrování ze strany jejich beduínských sousedů.

H. Lukešová 28.9.2014 0:51

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

V roce 1977 se v podobném duchu vyjádřil tehdejší člen výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Zahír Músejn v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw, když prohlásil, že žádný palestinský národ jako takový není. Jeho názor však nekorespondoval s většinovým názorem v OOP a reflektoval panarabský postoj k palestinské otázce. Músejn tehdy doslova prohlásil:

Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem.

Mýty, které rozšiřují antisionisté, jsou, že „Palestinci byli vyhnáni ze své vlasti izraelskými přistěhovalci“. Zní to opravdu dojemně, jak se celý svět stará o Palestince, aby nebyli vyhnáni ze své vlasti. Miliony lidí z třetího světa a východních zemí jsou na útěku a málokoho to zajímá, jen o Palestince se svět intenzivně zajímá. Přitom se zcela přehlíží, že by Palestinci mohli klidně žít s Izraelci.

Na území státu Izrael žije 20% arabského obyvatelstva (zhruba 1,5 milionu), kteří mají stejná práva s izraelskými Židy. Kdo však společně s Izraelci žít nechce, tomu je k dispozici rovnocenná, dokonce třikrát větší země na druhém břehu Jordánu, není tedy třeba „zahánět Izraelce do moře“, aby Palestinci získali životní prostor, Palestinci mají na výběr, pokud se týká jejich vlasti, Izrael však jinou volbu nemá, pro něj existuje jen jediná možnost na území biblického

H. Lukešová 28.9.2014 0:53

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

domova. Mezinárodní rodný list Izraele byl stvrzen biblickým zaslíbením, nepřetržitým židovským osídlením v zemi od času Jozuy, Balfourovou deklarací, mandátem Ligy národů, rozdělením území rozhodnutím OSN v listopadu 1947, přijetím státu Izrael do OSN v roce 1949 a hlavně fungováním státu, který vytvořil ze země kvetoucí, prosperující stát na nejvyšší úrovni.

K. Jež 28.9.2014 0:54

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Tím, že budete směšně a demagogicky čímkoliv obhajovat krádež území ta krádež nepřestane být krádeží. Krást se nemá. nebo snad ukradnete v obchodě chléb a budete policii vysvětlovat, že na něho máte nárok, protože existuje hypotéza, že zrní na něho vyrostlo na poli, které leží na území, které obýval váš živočišný předchůdce ? Řekněme homo erectus ?

H. Lukešová 28.9.2014 0:58

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Ano, krást se nemá, Arabové se snažili ukradnout Židům zemi, což se jim naštěstí nepovedlo. Proč obhajujete arabské krádeže? Já píši fakta, na která nedokážete normálně reagovat, s vámi je diskuse ztráta času, vás nepřesvědčí nic, ale jde o další diskutéry, kteří si ráno přečtou diskusi, aby si mohli přečíst dějiny, jak se doopravdy staly, ne palestinské báje.

K. Jež 28.9.2014 1:17

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Se mnou není diskuse ztráta času. Já jen prošel kdysi psychotesty a prohlídkami na vojenského pilota a nejsem tedy slabomyslný. Ne, že mne nic nepřesvědčí. Vy mne nepřesvědčíte. A o tom o čem mne vy přesvědčujete mne nepřesvědčí nikdo. To totiž není o přesvědčení, ale o faktech. Je to totéž jako že žádný Bůh není. To je fakt. Jsou ale lidé, kteří si ho vymysleli a tvrdí, že existuje a dokonce si z toho udělali živnost, ačkoliv to nijak nemohou prokázat a naopak chtějí po jiných aby dokázali jeho neexistenci. Proč by měl někdo dokazovat neexistenci něčeho jen proto, že si někdo něco vymyslí a tvrdí, že to je ? To je jeho problém a necht si ho řeší sám. Stejně tak si vy řešte blud, že je něco naopak. Konkrétně ta věc s Izraelem a Palestinou. To, že nemáte ráda Araby a Palestince a byla byste ráda, kdyby byli zlikvidováni, a že podporujete izraelský terorismus a krádeže území, jak jinde jinými slovy píšete je vaše touha. Mě Palestinci, židé, arabové nechávají klidným. Vadí mi zločinná politika Izraele. A to, že ji provádí je faktum, nikoliv téma k debatě.

H. Lukešová 28.9.2014 1:25

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Ale nesmysl, s vámi je diskuse ztráta času, protože vás nepřesvědčí vůbec nic, sám to píšete, že té vaši tezi věříte natolik, že vás nikdo nepřesvědčí, ale jde o to, abyste neotrávil mysl jiným lidem. Kdo říká, že nemám ráda Araby nebo Palestince, já nemám ráda arabské a palestinské teroristy, kde jste přišel na to, že bych si přála likvidaci Arabů nebo Palestinců? Nic takového jsem nepsala.

Ale vy podporujete vyvraždění všech Židů, arabský terorismus, vás nenechávají Židé klidní, vy byste je nejraději všechny zabil, Židé a Izrael vás klidný nenechává. "Izraelský terorismus" vždyť vy máte slovník bolševika, tak mluvili rudí bolševici, "izraelský terorismus" neexistuje, to je výplod vaší paranoidní mysli, ale existuje arabský terorismus- Hamas, Fatah, Al Kaida, Hizballáh, Islámský džihád, Jama Islamia, Al Nusra, Islámský stát, Boko Haram, Brigády mučeníků Al Aksa, Izadim Kásam.

Podívejte, jednodušší by bylo napsat "nesnáším Židy", to je daleko poctivější a nemusíte to okecávat,daleko méně mi vadí lidi, co řeknou, nemám rád Židy a nevykecávají se, nic neskrývají, vy své zvrhlé myšlení schováváte za jakousi spravedlnost.

K. Jež 28.9.2014 1:32

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Po sté tu říkám. Mám rád židy, Araby, muslimy, mám rád všechny lidi, dobré lidi. Vadí mě bezdůvodné řezání hlav ve jménu čehokoliv a kohokoliv, upalování ve jménu téhož, krádeže území, at jde o Ukrajinu, nebo Palestinu. Vy tvrdíte, že Izrael nic nekrade, je to vaše volba a já vám ji neberu. Jen je to směšné. ) Tedy až na to, že občas máte hrubší slovník, říkáte bludy a podsouváte úmysly nikdy nevyřčené. Ale to popíračům skutečnosti je vlastní. Za to snad ani nemůžete.

H. Lukešová 28.9.2014 1:39

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Vy že máte rád Židy, když postujete tak hnusné odkazy, ale neříkejte. Vy Židy nesnášíte a zakrýváte to za všeliké řečičky. Ano, Izrael nic nekrade, je to jeho země, nemůže něco ukrást někomu, co někomu nepatří. Ale to je jak do tupého dubu. Prázdné sudy nejvíce duní.

K. Jež 28.9.2014 3:04

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Mě židé nevadí Einstein, který odmítl být prvním prezidentem Izraele a svými názory a životem byl snad největším člověkem, Lustig a jiní, mě vadí politika Izraele a ta nemá s židovstvím nic společného. Izrael je totiž natolik silný, že si lidskost může dovolit, ale on ji odmítá. Neb orel much nelapá.

K. Jež 28.9.2014 3:16

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Státy, kmeny, tlupy vedly války o území po miliony let. Jde o to, že to byl přirozený vývoj. Izrael byl stvořen uměle, je to sociální inženýrství vyšší moci. Proto v té oblasti nikdy nebude mír a stvoření Izraele bylo chybou. Proto i sionista Einstein odmítnul být jeho prvním prezidentem, protože měl představu, že tam budou žít společně s araby, tedy i s Palestinci což by bylo přirozenější. A nejspíš věděl jak to dopadne. Utvar, který by spravoval parlament tvořený židy a araby společně v nějakém poměrném zastoupení, by snad byl lepší volbou.

K. Jež 28.9.2014 1:35

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Bible jsou stanovy organizace na ovládání lidí. Dogmaticky z ní vycházet i při užití klozetu svědčí a chabosti ducha.

H. Lukešová 28.9.2014 1:42

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

No vaše ústava je Marxův Manifest či Hitlerův Mein Kampf.

K. Jež 28.9.2014 3:18

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Ne, ne, naopak, to vy postrádáte na stupnici různé odstíny šedi.

K. Jež 28.9.2014 3:22

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Marx byl žid. A svým dílem k mnohému přispěl :)

H. Lukešová 28.9.2014 16:17

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Marxův dědeček byl Žid, který konvertoval k luteránství. A co má být? Už posuzujete jako nácek na lidi, kdo jsou a kdo nejsou Židé? Z vás ta nenávist ke všemu židovskému kape, vy byste byl ideálním kápem v nacistických vyhlazovacích táborech.

K. Jež 28.9.2014 0:49

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Vaše bezobsažné litánie na faktu, že Izrael se zbraní v ruce a před očima svých dětí krade cizí území nic nezmění. To je fakt. Ne doměnka, nebo názor o němž lze polenizovat. Je to nezvratitelný fakt. Je to faktum stejně jako jak říkáte právo napadeného a okrádaného se bránit. Nechci li, aby po mě někdo střílel občas raketku, nebo mi běhal po dvoře s dynamitem okolo pasu, pak ho nesmím okrádat a vraždit, ukrást mu jeho domovinu, bydlení, dům, vodu, jídlo. To je opět faktum, ne téma k debatě. To nejsou témata k diskusi, to jsou fakta.

H. Lukešová 28.9.2014 0:56

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Ne, to nejsou fakta, ale vaše hloupé a tupé domněnky. Izrael nekrade žádné území, když toto území nikdy arabské nebylo, to jsou fakta, nikdy neexistoval žádný "Palestinský stát". Izrael tzv. "Palestincům" nic ukradnout nemohl, protože jim toto území nikdy nepatřilo, to jsou fakta. A vy jste propalestinský levicový fanatik, který si zažil nesmysly, které omílá.

K. Jež 28.9.2014 1:00

Re: Re:Ano, krást se nemá, Arabové se pokusili ukrást

Tak vidíte jak jste se krásně popsala. Zeptejte se faráře jestli je správné krást.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Palestina