23.9.2020 | Svátek má Berta


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Rybnická 14.9.2020 9:37

Pane autore, ještě si moc dobře vzpomínám na televizní záběry setkání Goldy Meir s Anwarem-el-Sadatem na letišti myslím že tehdy v Káhiře k mírovým jednáním. Za svoji politiku zaplatil Sadat životem. A že Trump není anděl, aby zamával větvičkou a zajistil světový mír také není tajemství. Co za tím vším vězí neví nikdo z nás, ale upřímně řečeno, naivita není na místě.

P. Havel 14.9.2020 10:20

Souhlasím, že to není následek nějaké vítězící touhy po míru nebo něčí diplomatické dovednosti.

Podle mě to je pragmatické hledání NOVÉ strategické rovnováhy v regionu.

Trumpova i jiných individuálních hráčů role marginální.

A. Renjascu 14.9.2020 13:48

Moc nerozumím té neustále snaze nasazovat Trumpovi oslí hlavu a zlehčovat jeho zásluhy. Obamu všichni oslavujou navzdory jeho otřesné neschopnosti a snahy hrát jen na arabskou stranu, kde nedosáhl žádného relevantního výsledku. Trump když nastoupil do funkce prezidenta, tak jeden z jeho prvních kroků bylo, že si arabské vůdce postavil do latě a sdělil jim, že dosavadním způsobem se už pokračovat nebude a toto je ovoce jeho a nikoliv Obamova či arabského přístupu.

P. Milan 14.9.2020 16:58

Trumpova i jiných individuálních hráčů role marginální, ale bez nich se několik let lautr nic nepohlo, i když Barrack Hussein Obama měl víc příležitostí, jak zapůsobit na své souvěrce.

P. Havel 14.9.2020 17:18

Jak moc je nutné do toho tahat Obamu? Ten to možná to odflákl, Palestince udržoval zbytečně ve hře (pozice EU ještě ostudnější), ale adorovat DT? Věci se i kvůli jinému přístupu US pohnuly, to ano. Pouze mám dojem, že to nebylo z důvodu nějaké státnické US Grand Strategy. Nobelovku za shodu okolností? Nemyslím si, že DT nevyzpytatelné jelito jen hraje.

P. Milan 14.9.2020 18:19

Je-li řeč o Nobelovce pro US presidenta, tak ten Barrack Hussein vyskočí takřka automaticky. Vy si nepamatujete okolnosti, za kterých mu byla udělena?

P. Havel 14.9.2020 19:01

To je pryč tak proč se tím zabývat teď? BO nehnul prstem a dostal to, jaksi srandovně dopředu. To je známo. Takže se to od těch dob už má rozdávat napořád za nic?