3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Drzost bez hranic?

Ve svém rozhořčení nad dalším výpotkem spolku zvaného UNESCO, který z úctyhodné organizace pro výchovu, vědu a kulturu klesl na úroveň propagandistické agentury, se pan Stejskal na těchto stránkách dne 21.4.2016 podivuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Frček 24.4.2016 2:22

...mě je mezi svými fajn...

...Češi nejsou Němci nebo Frantíci, ti si mozek vymýt nenechají. Tedy alespoň tady u nás na západní hranici, kde si občas odskočíme do říše za levnějším a kvalitnějším nákupem a vidíme na vlastní oči devastující následky merkelovské sebevražedné politiky. Také k nám stále častěji jezdí naši germánští sousedé a kochají se pohledem na karlovarskou kolonádu, kde nepostávají hordy exotických týpků a nesahají ženám na prsa...

K. Krbálek 23.4.2016 20:03

kdo jsou vlastně Palestinci?

kdysi přistáli u břehů blízkého východu Pelištějnci a po nich se té zemi říká Palestina, ale jsou dnešní Palestinci potomky těch Pelištějnců? Mě vůbec není jasné, jestli nějací Palestinci skutečně existují nebo je to taky takový goebblesovský konstrukt proti Izraeli? Mluví arabsky, proč se o nich tedy nemluví jako o Arabech?

B. Volarik 24.4.2016 0:52

Re: kdo jsou vlastně Palestinci?

Jsou to Arabové. Z části Arabové, kteří obývali tzv. Předjordánsko, část Jordánského království, částečně Arabové, kteří podlehli propagandě svých soukmenovců v roce 1948 když Arobové zaútočili na čerstvě vzniklý Izrael a uvízli v Předjordánsku. Teď se tomu říká "pravý břeh " (Jordánu). To za řekou je pořád Jordánsko.

B. Volarik 24.4.2016 1:03

Re: kdo jsou vlastně Palestinci?

V roce 1967 se z Jordánska, Syrie a Egypta uskutečnila agresivní válka proti Izraeli. Izraelci vyhráli a zabrali poraženým syřanům Golanské výšiny, Jordánsku Pravý břeh a Egyptu pruh zvaný Gaza.. Arabové o tato území přišli díky válce, kterou začali a prohráli. Příklad z historie: Německo začalo válku, prohrálo ji a přišlo e Východní Prusko plus část území na východ od linie Odra - Nisa. Zpátky už to holt nedostanou. Izraelci vrátili Egyptu celý Sinajský poloostrov výměnou za mírovou smlouvu po druhé egyptské válce v roce 1973(ta stála egyptského präsidenta Sadata život, důstojníci armády ho zavraždili při přehlídce). Arabové zase nedostanou zpátky Golany a Západní břeh, tak blbí Izraelci nejsou....

B. Volarik 24.4.2016 1:05

Re: kdo jsou vlastně Palestinci?

Z Gazy se Izraelská armáda stáhla v roce 2005. Od té doby je z Gazy stříleno na Izrael raketami. Tato zkušenost nedovolí Izraelcům vzdát se Golan. Gaza je příkladem, co by se stalo, kdyby se jich vzdali.

B. Volarik 23.4.2016 8:45

Od řeky až k moři!

To nám tady (v Americe) pokřikují demonstrující plastelinci.

K. Křivan 23.4.2016 8:52

Re: Od řeky až k moři!

A nikdo je nestřílí ? Jsou to přece nepřátelé.

P. Kersch 23.4.2016 8:11

Je to nezbytné?

Autorovi: Je to opravdu tak pro Vás nutkavé připomínat "citáty" zločinců jako byl Goebbels? Nota bene on jen papouškoval běžný bonmot. Dokazujete tím snad svou "sečtělost" a "brilantní vyjadřovací schopnost"? Nebo je snad Goebbels pro Vás hrdinným vzorem politika?

B. Volarik 23.4.2016 8:48

Re: Je to nezbytné?

Pane Kersh, nic ve zlém...Göbbels nebyl hrdinným vzorem politika ale coby propagandista je dodnes světovým unikátem, pravzorem TASSu, Pravdy, Rudého Práva a podobných institucí pro šíření desinformací.

B. Brousková 23.4.2016 9:16

Re: Je to nezbytné?

Žonglování s pojmy jako rasa, jazyk, národ atd. zavedl hlavně Hitler a jeho předchůdci. Ten s nimi operoval podle toho jak se mu momentálně hodilo a občas si i protiřečil. Například jednou prohlásil, že "jazyk není vůbec důležitý pro poznání národnosti.Mnohem důležitější jsou jídelní zvyky....Když jsem ochutnal polévku Šlesvicka-Holštýnska zjistil jsem, že chutná stejně jako spartská" Což podle Hitlera byl nezvratný důkaz že staří Řekové byli vlastně germánského původu. Což podle něj vysvětlovalo proč mělo antické Řecko tak vysokou kulturní úroveň. Za Germány označil i Chorvaty a Slováky. Jak na to přišel, ovšem nevysvětlil. Rasa není národ a už vůbec není jazykovou skupinou. Že to různí "vysvětlovatelé" zaměňují, jak se jim to momentálně hodí na věci nic nemění.

K. Křivan 23.4.2016 11:43

Re: Je to nezbytné?

Jakou polévku Šlesvicka-Holštýnska ? Oni přece nemají jen jednu.

B. Brousková 23.4.2016 12:47

Re: Je to nezbytné?

To už Hitler neupřesnil. Citát je autentický, pochází ze zdroje "Vůdcovy monology z hlavního stanu" , což jakýsi souhrn Hitlerových žvástů při pravidelných odpoledních čajích, které pořádal pro své sekretářky a pobočníky a občas tam pozval i nějakého papaláše. Bormann nařídil, že každé tam pronesené Hitlerovo slovo musí být zaznamenáno pro budoucí generace. Před časem to vyšlo i česky.

B. Volarik 23.4.2016 19:50

Re: každé tam pronesené Hitlerovo slovo musí být zaznamenáno

Takový příklad máme v historii. Každé slovo a čin Mohameda v sedmém století byl zaznamenán a nyní se tím řídí muslimští zákonodárci. Té sbírce Mohamedových výroků a činů se říká hadith; slouží to muslimským soudům coby inspirace v rámci práva šarija (v souvislosti s dalšími dvěma částmi - Korán a síra).

P. Kersch 23.4.2016 10:25

Re: Je to nezbytné?

Panu Volarikovi: Naučte se psát mé jméno správně, nepospíchejte tolik, nepoklonkujte před nacisty jako byl Goebbels. Tass, Rudé Právo a Pravda už dávno neexistují. Dějiny jdou svou cestou, bez ohledu na Vaše, naše nebo dokonce moje názory.

B. Volarik 23.4.2016 19:42

Re: Je to nezbytné?

Omluva...překlep, písmenko upadlo. Pane Kersch, já Göbbelsovi nepoklonkuji. Jsem antifašista. Nicméně, že byl mistr propagandy, potažmo disinformace a vzorem komunistům, to je pouze věcný fakt. na cti mu to nepřidává. Je mnoho zločinců s vysokým IQ. Tím horší pro lidstvo.

K. Křivan 23.4.2016 8:57

Re: Je to nezbytné ? Bohužel je !

Goebbels byl dodnes nepřekonaným ministrem (a mistrem) socialistické propagandy. Nikdo si (zatím) nedovolí o jeho zločinnosti pochybovat. Arabové a socialističtí Němci byli velicí přátelé, a přesto jsou palestinští zločinci vydáváni zdegenerovanými levičáky za oběti. PROTO je nutné připomínat "citáty" zločinců jako byl levicový zločinec Goebbels !

P. Kersch 23.4.2016 10:28

Re: Je to nezbytné ? Bohužel je !

Panu Křivanovi: Překrucujete fakta. S Goebbelsem - Vaším "nepřekonaným mistrem socialistické propagandy" byste nemohl soutěžit - napřed byste musel žít v nacistickém řádu.