Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BLÍZKÝ VÝCHOD: 30. výročí jednoho fatálního omylu

Podepsané ujednání, známé jako Dohoda z Oslo I, okamžitě rozdělilo vnitropolitickou scénu v Izraeli a také komunitu přátel Izraele všude na světě. Ne všichni byli nadšeni z toho, že včerejší šéf teroristů se stal „přes noc“ na arabské straně hlavní postavou mírového procesu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

Re: „Kde nic není, ani kuře nehrabe.“ Trochu jste sice spatlal dohromady dvě přísloví, a to „Kde nic není, ani smrt nebere.“ a „Zadarmo ani kuře nehrabe.“ Ale jinak s Vámi, pokud jde o tzv. „Palestince“, beze zbytku souhlasím.

0 0
možnosti
Foto

PRO J. JOUDOVOU---Nic jsem nespatlal, nepoužil jsem PŘÍSLOVÍ, nýbrž LIDOVOU MOUDROST založenou na vlastním pozorování kuřat na našem malém zahrádkářském hospodářství přilehlém k rodinnému domu (v mládí). Kuřata hrabala vždy tam, kde něco našla; z toho jsem odvodil, že nehrabou tam, kde nic není. Nebo snad kuřata, která znáte Vy, hrabou i tam, kde prokazatelně nemohou nic nalézt? Třeba na betonu nebo na kamenných platech? (Pohádková Krteček se kdysi pokusil hrabat na skále, bylo to v dílu s orlem, a hořce zaplakal: nelze.)---Oceňuji, že jste zaznamenala to asi milionkrát podstatnější v mém textu, nicméně faktem, že jste neopomněla akcentovat naprostou nepodstatnost jste se kvalifikovala na typickou účastnici tuzemského internetového diskursu. K tomu Vám blahopřeji. Vždy mne dokáží fascinovat lidé, kteří v poměrně obsáhlém článku (víc než 1500 slov dle textového procesoru) dokážou "vyhmátnout" cosi zcela marginálního a pak s tím v diskusi "šermovat". A podle toho také české internetové debaty vypadají. (Jsou autoři, kteří je preventivně nečtou, což bohužel není můj případ.)

0 0
možnosti
PD

Asi jste si nevšiml souhlasu pí Joudové s článkem. :-P

0 0
možnosti
IL

I34v47o 66L91y63č39k55a

13. 9. 2023 11:18

Ale všiml si a ocenil.

0 0
možnosti
KK

Pane Stejskale, přidal bych k Vaší sbírce lidové moudrosti ještě tento poznatek: "Z houna bič neupleteš a když tak nezapráskáš". To je myšleno na uzavírání mírových smluv s paloši.

0 0
možnosti
JJ

Docela půvabné je, že jste si z mého příspěvku taky neomylně vybral to méně podstatné a na tom se „točíte“. Byl to jen takový pokus o odlehčení...:-)

0 0
možnosti
Foto

PRO J. JOUDOVOU---Nemel jsem na vybranou, Vy ano.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz