29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

BIG BEN: Tommy Robinson v širším kontextu

Zatímco v Londýně a před britskými ambasádami demonstrují za svobodu Tommyho Robinsona desetisíce lidí obávajících se o jeho život v britských věznicích plných fanatických islamistů a o budoucnost svobody slova, britská mainstreamová média, jen co byl odvolán soudní zákaz informovat o jeho zatčení, rozjela tuhou kampaň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 12.6.2018 7:21

kouzlo nechtěného?

je opravdu zábavné, jak nadšení stoupenci Brexitu najednou protestují proti tomu, co předvádí britská justice. Donedávna hájili britskou nezávislost a jejich snahu odtrhnout se od EU. Dnes demonstrují za to, aby britská justice používala stejné principy, jako justice v EU.

V. Kolacik 12.6.2018 7:15

Pákistánský gang

Ale fuj. To byla podpásovka politikorektnosti. Nejedná se o žádný gang. A už vůbec ne Pákistánský. Jedná se přece o skupinu britských občanů, kteří možná mají tak trochu asijské rysy, ale možná taky ani ne. Ostatně, ani ne třetina z nich má jméno Momo, nebo jak se to píše.

V. Kolacik 12.6.2018 7:09

Fašoun Tommy Robinson

"Oblečen do trika s fotkou Hitlera vpředu a kompletním přepisem majn kampfu vzadu, hajloval známý nacista T.R. (35) v soudní síni znevažuje tím přítomné obviněné i Porotu. Před soudní budovou se shromáždil fanatický dav jeho plešatých přívrženců s háknkrojc vlajkami, vyřvával nenávistná hesla a demoloval vzduch. Dle gumového zákona o veřejném pořádku byl výtržník zadržen."

Tak je to doopravdy. A nezbývá než s tím souhlasit. Tedy, pokud to tak je doopravdy.

Ostatně, paní Václavíková, uniklo mi, proč sem do toho taháte p. Tomia.

P. Zinga 12.6.2018 7:07

Otázky,

hlavně pro Václavíkovou a spol: Šíři (šířil) Robinson nepravdu anebo jde o jeho popis skutečností? Považujete zákaz informace o soudu s těmi hajzly za správný? Když jo, tak proč?

Václavíková a spol se řadí do stejného druhu, jako byl prokurátor Urválek: Pro "vzdělance": to je ten, co v padesátých létech posílal lidi do žalářů nebo na smrt. Vše v dikci zákona.

V. Kolacik 12.6.2018 6:32

Re: Umlčování nepříjemného kritika pro Islámského systému.

Když budu tvrdit, že se mají pověsit na lampu, pak budu stejný jako oni, ale eném tak trochu. Stejný bych byl, pokud — například — jim bude 13, 12, 12, a 11, zkouřím je trávou, nechám je hodiny čučet na porno, pak jim začnu stahovat prádélko a PAK bych je chtěl pověsit na lampu.

Leč nechystám se to tvrdit.

Dojmy pojmy. Soudce měl dojem, že by informování o zatčení/souzení/odsouzení/uvěznění T.R. mohlo vést k ovlivnění Jury. Proto nechal T.R. vaporizovat. Tím fakticky upozornil na případ ("grooming") takovým nehorázným způsobem, že mohlo dojít k ovlivnění Jury. Soudce tedy pohrdal soudem. A tak tu vaporizaci museli po víkendu stáhnout.

Ani zde bych soudce nevěšel na lampu. Ale jeho zadržení za úmyslně způsobené "rušení pořádku" tisícovými demonstracemi a obvinění/odsouzení/uvěznění za "pohrdání soudem" se dle mého laického názoru už vleče už poněkud dlouho.

R. Langer 12.6.2018 6:24

Re: T.R.- fakta vs. emoce

Tak uvidíme, co nakonec zvítězí. Já si jenom pořád nejsem jistý, jestli ta fakta nejsou ve skutečnosti ožralá, a to pod obraz.

R. Langer 12.6.2018 6:21

Re: A jak je to doopravdy:

Jo jo, za komančů obžalovaní také přiznávali ledacos. A dokonce pro sebe žádali i trest smrti. Tak tak.

V. Kolacik 12.6.2018 6:19

Re: T.R.- fakta vs. emoce

1. T.R. v širším kontextu, tak je nadepsán článek, na který reagujete. Ohánět se Pajonkem je mimo toaletní mísu.

2. Pajonkův selektivní výběr faktů a emoce schované za nadpis "fakta vs. emoce" byl v diskuzi rozcupován na kousíčky.

3. K širšímu kontextu bych si dovolil přidat: 3. únor 2018, Chotěbuz. A dále: 18. březen, Londýn, Hyde Park, Speaker's corner.

4. Londýn 9. červen 2018, dvacet tisíc protestujících, ano emotivně protestujících, ale faktum jest, že protestujících. Faktum jest se někde ztratilo v MSN stoce.

Tož tak. v.

M. Mařák 12.6.2018 5:49

T.R.- fakta vs. emoce

tak se jmenuje článek pana Pajonka a tak má podle mne vypadat objektivní novinařina a ne ty neustálé hromady emocí, které předvádí pan Kuras a podobní. Se střízlivými fakty se ovšem hůře vydělává na živobytí.

J. Vintr 12.6.2018 3:18

Justice se často honosí přívlastkem "nezávislá"

Zrovna tenhle případ dokazuje, že britská justice je závislá až až - hlavně na vlezdoprdelismu vůči muslimům.

P. Kolar 12.6.2018 1:19

Re: Umlčování nepříjemného kritika pro Islámského systému.

Na to by stačilo dát Robinsonovi ty 3 měsíce co měl v podmínce.

Tady je zájem o těch Muslimských zločinech nemluvit. Zvlášť potom, že je policie a úřady úmyslně skoro dvě desítiletí přehlížely a podobným způsobem persekuovaly ty, kteří na to upozorňovali.

Což se Robinson snaží dělat, než to zase zametou pod koberec.

A. Holík 12.6.2018 1:01

Re: Umlčování nepříjemného kritika pro Islámského systému.

Pfft .. opatreni bylo tak durazne zejmena proto, ze neustale porusovani prav obzalovanych muslimu by mohlo vest k jejich osvobozeni. Samozrejme muzete tvrdit, ze se maji povesit na lampu bez zbytecnych reci, pak jste ale stejny jako oni ..

P. Kolar 12.6.2018 0:57

Umlčování nepříjemného kritika pro Islámského systému.

A to s výstrahou pro ostatní. Proto ten extrémní trest.

M. Jandáková 12.6.2018 0:44

Re: A jak je to doopravdy: DVOJÍ METR

https://youtu.be/0NYca0aYK28?t=539

J. Václavíková 12.6.2018 0:16

A jak je to doopravdy:

Okamura se pozastavuje nad tím, že Robinson byl odsouzen nebývale rychle. Celý proces se při tom ve skutečnosti vleče od března 2017. Tehdy Robinson natáčel během soudního líčení s muslimy, kteří údajně měli znásilňovat děti. To se však v Británii nesmí (natáčet u soudu). „Na základě výše uvedeného ho 22. března 2017 soudkyně Norton odsoudila k tříměsíční podmínce, s odkladem na 18 měsíců. To znamenalo, že Robinson tehdy ještě do vězení nemusel, příštích 18 měsíců byl ovšem pod drobnohledem a hrozil mu zvýšený trest,“ píše Neviditelný Pes. „Minulý pátek dělal to samé, byl zatčen, soudce konstatoval, že je v podmínce, kterou porušil, a potrestal ho – tentokrát už nepodmíněně. Těžko mohl soudce konstatovat něco jiného – pan Robinson svoje konání sám natáčel, živě streamoval na Facebooku a plně se k němu přiznal. Chápu, že jsme v Česku zvyklí, že každá triviální prkotina trvá u soudu několik let, ale v Anglii zřejmě zastávají názor, že není důvod protahovat věci, kde není žádná pochybnost,“ píše Jan Moláček. „Později u soudu Tommy Robinson dokonce přiznal to, že věděl, že je jeho počínání pohrdání soudem. Na základě tohoto sledu událostí byl odsouzen na 10 měsíců do vězení. K tomu se samozřejmě přičetla podmínka ve výši 3 měsíců. Dohromady tedy měsíců 13,“ dodává článek magazínu Lidovek.

Některé dezinformační média také píši o cenzuře případu. „Britská média informace o trestu pro pana Robinsona necenzurují. Pouze respektovala určitou dobu zákaz, který soud na informování o kauze vydal do vynesení rozsudku nad pákistánským gangem – opět ve snaze nedopustit podezření, že mohl být vynesen pod vlivem nátlaku. Zákaz o něčem psát, byť dočasný, je samozřejmě kontroverzní opatření, v Česku nemyslitelné, v jiných zemích dost často diskutované. Novináři, ani britští, ho vůbec nemají rádi. Koneckonců – právě novináři, konkrétně redakce The Independent, zákaz v tomto případě soudně napadla a dosáhla jeho zrušení – opět v řádu několika málo dnů,“ dodává Moláček.