25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

BIG BEN: Po Arabském jaru

"Arabské jaro bylo kolosální fiasko. Podle všech náznaků to, co přijde po něm, bude podstatně horší, než co bylo před ním, a dosavadní traumatické události už teď napáchaly nepředstavitelný chaos a násilí a nevinným obyčejným lidem vnesly do života víc mizérie, než už měli."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
G. Zahradníček 2.9.2012 14:35

Re: Jo, jo... kolik že to dáváme z rozpočtu na armádu?

NATO je organizace, kde USA vládnou a ost. jsou jejich kolonie. USA podporují islámské teroristy SA, Spoj. Ar. Emiráty, Katar a jiné.

G. Zahradníček 2.9.2012 14:33

Pěknou pakáž podporují "demokratické" státy.

A jak se v našich médiích řvalo a opakovalo do zblbnutí: "diktátor Mubarak".

M. Kosejk 2.9.2012 9:47

Re: a co dál?

Jako to jste si nevšiml celé té řady lidí, kteří už v případě Tuniska varovali před tím, co se teď děje? Třeba já rozhodně nejsem žádné analytik, ale stačila mi minulost baťůžkáře, který pár předmětných zemí procestoval, abych věděl, že o demokracii tam nikomu nejde, ale že cílem je muslimský stát, který podle nich bude jediné spravedlivé uspořádání.  

A k našim zásahům: Opravdu nevím, jak zdaleka jsme ovlivnili situaci. Ale opravdu nebylo třeba, abychom vyzývali k odchodu Mubaraka, který měl zásluhu na relativně klidném soužití s Izrealem. Opravdu nebylo třeba se plést do Libye. Opravdu nesouhlasím s dodávkami zbraní syrským povstalcům... atd. Jednak nás to stojí peníze, ale hlavně podporujeme něco, co se proti nám obrátí.

J. Dlouhy 1.9.2012 23:10

Re: a co dál?

Presne tak. Budoucnost Syrie je jasna, islamska diktatura, tak jako vsude predtim. S evropskym rokem 1989 to opravdu nema nic spolecneho, spis, jak pisete, s revoluci francouzskou 1789. i kdyz i ta je pro islamsky svet prilis moderni. Jen na okraj, pro Evropu byla skoda, ze se neinspirovala a nenasledovala revoluci americkou 1776, ktera byla o necem uplne jinem, nez ta bolsevicka francouzska.

J. Šejnoha 1.9.2012 22:09

Re: Jo, jo... kolik že to dáváme z rozpočtu na armádu?

NATO stále  docela  funguje.

Horší je neochota  "elit"  přiznat si, že neomezenou imigraci je třeba  zmrazit a  imigrantům vymezit jasná pravidla.

Islám nikdy neporazil Evropu děly. Dělohami to ale patrně zvládne.

J. Vintr 1.9.2012 20:21

Je neskutecné

jak politici (i většina lidí) ignoruje děsivou skutečnost, že Evropě hrozí prakticky neodvratně, že se v horizontu maximálně dvaceti - třiceti let ocitne pod nadvládou Islámu. Pokud tedy budou muslimové trpěliví a počkají si až zvítězí demokraticky díky své početní převaze ve volbách. Pokud tak trpěliví nebudou, mohli by svého dosáhnout třeba už zítra teroristickou kampaní. Zbabělá Evropa by jim nejspíš ustoupila (jak už se ostatně na mnoha místech v případě dílčích požadavků děje jen na základě strachu z toho, že by se mohli rozlobit).

J. Kanioková 1.9.2012 15:30

Re: Demokracie

J. Kanioková 1.9.2012 15:27

Jo, jo... kolik že to dáváme z rozpočtu na armádu?

No jo, "mírumilovný" islám..

Se stydím, že jsme součástí EU, která se staví na stranu Palestinců proti Izraeli, našemu logickému spojenci. Proti jediné demokratické zemi v tamní oblasti.

Patříme do NATO, které EU prosí, aby se vojenské stavy a počty zbrojích systémů už nesnižovaly, jsou totiž bez výjimky na čtvrtinových až desetinových stavech, než jim dohodnuté počty dovolují a ve výdajích na polovině toho, co slíbily, když do NATO vstupovaly

Dodnes neexistuje v Evropské unii unifikovaný bezpečnostní systém chránící primárně obyvatele unie, že neexistují koordinované bezpečnostní síly s možností zasahovat na kterémkoliv OHROŽENÉM místě EU. Jedinou jakžtakž funkční vojenskou organizací je NATO

Už dávno pochybuji o pudu sebezáchovy naší civilizace..

K. Krbálek 1.9.2012 10:28

a co dál?

myslím si, že zde na Západě silně přeceňujeme svůj vliv na to, co se děje v muslimském světě. Od nalezení ropy tam probíhá občanská válka živená petrodolary a na jejíž průběh máme jen malý vliv i přes občasný vojenský zásah, když se ta jejich válka přelije i k nám.

Zábavné je pak číst chytráky, kteří vědí, co se mělo dělat loni - ať bychom udělali cokoliv nebo nedělali nic, výsledek by byl pořád stejný. Prostě pokud chtějí lidé v muslimském světě teokratické diktatury, těžko jim to zakázat.

Nikdy jsem dění v arábii nepovažoval za opakování evropského roku 1989, čili za poslední revoluci, ale naopak ho chápu jako první revoluci jako byla ta francouzská 1789, po které následovalo 200 let diktatur a válek. A totéž asi čeká Araby.

P. Lenc 1.9.2012 8:51

Chtít

po hlubokém islámském středověku  náznak demokracie si mohou namlouvat pouze levičáčtí miltikulti hlupáci.To, že Evropa má svou islámskou pátou kolonu a po "vítězství"těchto revolucí začne ještě větší přetlak ekonomických utečenců z těchto zemí do Evropy je při absenci jakéhokoliv odporu proti islamizaci doslova hrůzná představa.Máme se a především naše děti na co těšit.A to tu ještě máme Irán s jeho atomovými ambicemi a balistickými raketami.

J. Krásenský 1.9.2012 6:59

Re: Neexistuje jediný islámský stát,

vcelku souhlas, jen byste si měl něco přečíst o "II. republice" - doporučuji paměti Ladislava Feierabenda "Politické vzpomínky" alespoň první díl.

M. Zavala 1.9.2012 3:27

jak si stale myslim a tady pisu

vmesovani do Syrie bude horsi nezli nic nedelat. Nekdy necinnost je vetsi namaha nezli neco delat a blbe.

P. Pavlovský 1.9.2012 3:04

Neexistuje jediný islámský stát,

ve kterém by byla skutečná demokracie euroamerického typu.

Ta na Blízkém východě existuje pouze v Izraeli, jehož židovští obyvateleé jsou de facto - kulturně, sociálně - Evropany a Američany. Demokracie tam ovšem platí i pro arabské občany státu, nikde jinde nemají Arabové tolik demokratických občanských práv jako v Izraeli, dokonce jsou i preferovaní - nemají povinnou vojenskou službu.

Rezultát: EU vehementně podporuje Araby proti Izraeli, propalestinských organizací je v Evropě i v USA neurekom, někde, např. v GB, organizují akademici bojkot izraelských vědců, jako kdyby ty nobelovky dostávali Arabové a ne Židé. Že by snaha zbavit se konkurence?

To dobře známe z konání českých profesních organizací (právníci, lékaři, architekti) za II. republiky - vylučovat Židy a bránit jim v povolání.

Antisemitismus provozoval dokonce někde i Sokol a přestal s tím až po březnu 1939, když se ukázalo, že na rozdíl od Slovenského štátu a Slováků v něm, Češi nebudou smět arizovat - na to tu bylo dost Sudeťáků. Teprve pak se Sokolové, budiž jim za to chvála, začali se Židy solidarizovat.

J. Urban 1.9.2012 0:37

Demokracie

- tedy aspoň ta naše, západoevropského střihu - v islámských zemích ještě asi tak 500 let nehrozí. Co hrozí, je 10 nových Íránů. Západ si ve své levicové přiblplosti pěstuje svého kata :-(