Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JU

J37a58n 69U39r40b64a17n

24. 6. 2024 12:54

Zlatý komunisti! Za nich jsem ani do Rakouska ani do Itálie nemohl ani páchnout!

HR

Přísloví říká: Pro Němce (potažmo i občana Rakouska) je pravidlo závazná norma. Pro Čecha je každé pravidlo jen nezávazné doporučení.

Pokud slušný člověk překročí hranice do CZ autem at už z Německa nebo Rakouska dostane se na divoký východ. Auto s českou SPZ, které ještě až k hranicím jelo dle předpisů, (pokuty jsou vysoké) začne divočit . Předjíždět zprava, vyvíjet nátlak všeho druhu, houkat a troubit na řidiče který zachovává předepsanou rychlost a různé jiné hovadiny. Policie nikde nikdo. Radary také ne a to i na mezinárodních dálnicích.

VM

ZROVNA TAK,

se chovají mnozí cizinci, kteří už v ČR byli a vědí své, že !

JR

Kapsch, RedBull, VoestAlpine, Strabag, Steyr, DoppelMayr, Andritz ....

EH

Hezký článek.

Mě se osvědčilo v Itálii na všechno kašlat, na předpisy i na pokuty. Zatím mi to vychází. Asi mě považují za divného Itala.

Rakušáci - šaramantní ale hajzlíci. Dobrý jen na lyže. V létě tam akorát překážej v cestě.

MK

Když kolem vás v Itálii jezdí skútry, kde dívka stojí za chlapcem na sedačce a rukama se ho drží za ramena a v této sestavě vás objíždějí zleva i zprava, protože vy hloupě dodržujete rychlost a zastavujete na červenou, zatímco oni ne, rychle si zvyknete na jiný způsob řízení.

VC

Rakousko mám jinak celkem rád, je to takové umyté Česko, elegantní.

Stovka na dálnici ale člověku připomene, proč jsme se rozdělili. Takové věčné šmírování, to radši ten mírný český nepořádek.

JG

J95i54ř82í 26G43u45ř44a56n

22. 6. 2024 11:11

Pokud by se pak Kuras zajímal, tak "... i v Rakousku platí článek 6 Evropské Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, tj. právo být seznámen s povahou přestupku v mateřském jazyce", akorát je dobré jim německy poslat tuto informaci, protože dost přestupkových úřadů toto ignoruje. Neříkám, že je vyhráno, ale malý úředník si většinou nedovolí na vlastní triko jít proti nařízení EU.

RM

..autore, proč by měla být rychlost 100km na dálnici těžko dodržitelná?? --no, možná to vysvětluje vaše další pokuty ..8-o

ZL

Už jste někdy byl na dálnici výrazně pomalejší než ostatní? Typicky při dojíždění k nějakému zúžení?

JK

Nóo já myslím že motorista Turek s tím něco udělá v eu parlamentu. :-). Nemusíme zacházet daleko města a obce si udělali taky biznis s pokutama. Měří i v nezastavaných částech obce . Úsekové měření na cca 70 tich metrech. Sjedeš z dálnice na Hranice kde jedeš 130km a v Slaviči na čtyřprudovce v nezastavané časti 50 km pozdrav od starostu tě nemine. :-). Klidně se dá jet 60-70km Chci ještě podškrtnout změna zákona 361/2000 byla novelizovaná k 1 lednu k 1 dubnu a to prej má jěšte být novelizovaná 1 červenci a k 1 řijnu 2024. Motoristi téšme se co sněmovna připraví. Motoristická téma a měření by byla dobrou témou pro opozici nejen na celostátni ale i komunálni úrovni :-). Hezký den.

Foto

Rakousko vyrábí, ne že ne. Pistole a pušky, Glock i Steyr Mannlicher jsou pojmy.

JJ

J87u61r37a 20J30u26r81a50x

22. 6. 2024 13:27

Jo, a taky Pandury. To my už ACV, resp. IFV, už dávno vyrobit neumíme.

MK

V Rakousku 100km/h na dálnicích? Není to nějaká novinářská kachna? Pokud vím, paušálně tam platí 130km/h jako u nás. Pouze na některých úsecích blízko velkých měst (např. u Lince) je značkami omezení na 100km/h. A všichni tam ty limity dodržují.

Mě spíš v Rakousku vadily značky na začátku/konce obce. Nemají jednotnou velikost. Čím menší sídlo, tím menší značka. Takže u zvlášť malých sídel se dá snadno přehlédnout.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz