Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MK

Kdepak autor bere, že LePenová či Bardella jsou pravice? Protože je prostě takový úzus jim tak říkat? Ale na jejich politice ani programu není pravicového nic.. Je to vlastně opět levice, pouze s nacionálním nátěrem.. To i Macron stojí napravo od nich..

V dnešním etatistickém světě je pravicový ten, kdo má odvahu upozorňovat občany na význam individuální lidské odpovědnosti za život svůj i společnosti.. A to lepenovci rozhodně nedělají..

Foto

To je jen takový politologický a novinářský úzus lidí, kteří nevidí do podstaty věcí. Bardella i Le Pen jsou v ekonomické oblasti samozřejmě nalevo od Macrona, který je tady označován jako ultraliberál, tedy něco jako Thatcher, nebo u nás kdysi Klaus (ten hlavně slovy a moc ne činy).

Třeba Macronovu důchodovou reformu chtějí zrušit stejně jako extrémní Mélenchonova levice stejně jako připravovanou reformu systému podpory v nezaměstnanosti, kterou vláda ještě míní prosadit vládním dekretem a všichni levičáci s Le Pen v čele z toho skáčí až do stropu. Bardella před pár dny prohlásil, že pokud ji vláda přece jen prosadí a on se stane premiérem, tak ji zruší. Co se týče reformy důchodového systému, tak hodil zpátečku a již o rušení tak jako dříve společně se socany a extrémní levicí nemluví.

PB

P72e69t79e 44B63r38i46c93h

20. 6. 2024 16:12

A Mařák k tomu mlčí? Že se chce vetřít na nějakou kandidátku, aby měl o živobytí postaráno a mohl sem neustále pastovat: EU First!!;-D

Foto

EPU, European Pagan Unity. Kdo ví, jaké jsou Odinovy plány. Mně by ale bohatě stačilo, kdyby se mně podařilo dát dohromady kapelu a mohl bych si občas zahrát.

Skol!

LZ

L54u20i24s 77Z48í13d22e24k

20. 6. 2024 15:18

Veškeré pravicové strany jsou postižené neschopností táhnout za jeden provaz. Proto svět vypadá tak jak vypadá....

DL

"Ta blbost spočívá v tom, že „zatímco levice se sjednocuje i přes propastné neshody, pravice se štěpí i přes zjevné shody“. Presne tak to je. Pravice se nedokaze tak spojit a zorganizovat, jak to odjakziva dokaze levice. Konzervativni clovek je take mene agilni, nez levicovy revolucer... To je jako s tim, ze: Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dokáže lež.“ A tady vidim prave ten kamen urazu. :-/

PP

P77e17t74r 65P62a80v38e27l

20. 6. 2024 15:47

Však znáte to heslo levicové lůzy, Proletáři všech zemí, spojte se !

MZ

Zhruba takto má vyzerať program pronárodnej strany.

Nigel Farage slibuje v případě výhry boj proti WEF, WHO i CBDC.

Reforma chce legislativou narušit „extremistické síly, které se snaží podkopat náš způsob života.“ Tím má samozřejmě na mysli různé šiřitele woke agendy, která je ve Velké Británii poměrně tvrdě prosazována, ale také muslimské fundamentalisty, kteří si přebírají vedení jednotlivých měst. Pokud se strana dostane k moci, chce čelit vlivu Světového ekonomického fóra a do 100 dnů opustit WHO, pokud nebudou provedeny zásadní reformy. Strana je také vehementně proti pandemické smlouvě a CBDC a nechce bezhotovostní společnost. Reforma chce skoncovat s levicovými předsudky a politicky korektní ideologií, které ohrožují osobní svobodu a demokracii. Strana chce také přestat financovat univerzity, které podkopávají svobodu projevu. Čistá nula jde do koše, což znamená, že zákaz benzinových a naftových aut bude smeten ze stolu. Čistá nula způsobila, že naše náklady na energie prudce vzrostly, uvedla strana. Výsledek: lidé chudnou, častěji jsou ponecháni na holičkách, průmysl mizí a pohonné hmoty se stávají nedostupnými.

Reforma je silným zastáncem čisté jaderné energetiky a chce v Británii stavět malé reaktory. Strana také slibuje, že výrazně podpoří zemědělský sektor a podpoří zemědělce při zajišťování potravin. Místo toho, aby platila farmářům za to, že skončí nebo nebudou nic pěstovat, chce jim Farageova strana pomoci farmařit a prodávat jejich produkty přímo lidem.

https://assets.nationbuilder.com/reformuk/pages/253/attachments/original/1718625371/Reform_UK_Our_Contract_with_You.pdf?1718625371

https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/nigel-farage-slibuje-v-pripade-vyhry-boj-proti-wef-who-i-cbdc/

Nakonec, například u nás by neměl antiglobalistický program, jaký nabízí Reforma, šanci. Zde voliči stále v drtivé většině upřednostňují roky prověřené loutky, které nabízí nulovou změnu...

DL

Presne tak to delaji i v Nemecku. Voli vetsinove porad ty same loutky a nevim, jestli si od toho skutecne slibuji jiny vysledek? To by potom naplnovalo definici silenstvi. ;-)

RT

Bohuzel normalni stav. Zatimco levici voli a tvori ovce, pravici voli a tvori individualiste.

Tomu odpovida schopnost vytvorit stado.

PP

P49e56t73r 54P73a65v36e18l

20. 6. 2024 8:57

Redaktor ČT24 z Francie pan Šmíd včera říkal, že volby zřejmě vyhraje levicová lůza, která se spojila do tzv. Národní lidové fronty. S tou se spojí Macronovci, aby vyšoupli pravici a splichtí vládu. Taková vláda bude pro Francii prý drahá, protože nenažraná levice bude mít své požadavky i přesto, že na tom je už nyní Francie ekonomicky bídně.

TK

Každý má své velké ego. A to rozhoduje.

KZ

S odvoláním na informované komentáře pana Mařáka: Tak je to tady skoro se všemi články. Autor prolítne nějaké titulky na nějakých jemu milých webech, uklohní z toho pár odstavců a la jeho světonázorová these a prskne to sem kde ví, že tohle je ta správná senáž pro místní gerontokratickou partu trpící notorickým překyselením žaludku a permanentním vyplavování žluči do mozku. Informační a intelektuální hodnota nula ale, jak pravil klasik: „To je blbý, to se bude (místním rezidentům) líbit!“

MV

To náš Babiš je jiná třída. Dnes pravičák, zítra levičák a pozítří? To neví ani on sám, hlavní, že to funguje.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz