19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

BIG BEN: Brexit není žádný malér

Politický i ekonomický komentariát se může přetrhnout nekonečným vyhledáváním katastrofických scénářů, které se na Británii hrnou ze všech stran. Nespočítali si to nějak vadně? Kde vlastně vězí ta děsivá negativa? A jsou to negativa pro GB nebo pro EU?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Popovský 30.6.2016 14:11

Re: Seriózní komentátoři

Paní Netzer, pan Kuras je na rozdíl od nás obou britský občan. Ponese tedy osobně důsledky BREXITu. Má tedy snad právo říci svůj názor, ať už se nám jeho názor líbí nebo ne.

S. Netzer 30.6.2016 15:02

Re: Seriózní komentátoři

Osobně neponesou důsledky brexitu pouze poddaní Jejího Veličenstva, nýbrž i občané států EU, kteří přijdou o kšeft nebo o pracovní místo.

Ale tak daleko vůbec nevidíte. Nebo mi taky upíráte "právo říci svůj názor, ať už se Vám jeho názor líbí nebo ne", jako ten diskusní póvl pod Kurasovým článkem?

L. Popovský 30.6.2016 15:47

Re: Seriózní komentátoři

Právo říci svůj názor Vám neupírám. Co jsem chtěl říci, to jsem Vám řekl.

S. Netzer 30.6.2016 15:54

Re: Seriózní komentátoři

Tak budte tak laskav a odpustte si to napomínání mé osoby.

Pokud máte potřebu někoho napomínat, tak je zde kandidátů víc než dost, jak není těžké zjistit.

L. Popovský 30.6.2016 16:01

Re: Seriózní komentátoři

Jste dnes nějaká nedůtklivá. Jestli chcete předvést, jak vypadá napomínání, tak stačí říct. Podle mě to bylo jen decentní naznačení.

S. Netzer 30.6.2016 16:07

Re: Seriózní komentátoři

Vy jste zase dnes tak trochu drzý.

L. Popovský 30.6.2016 16:13

Re: Seriózní komentátoři

Tak to jsme si kvit. Vám to včera také trochu ujelo. Nechme to být. Co jsme si, to jsme si.

P. Aron 30.6.2016 10:32

Alternativa už je

https://www.youtube.com/watch?v=vPo071LPdN0

Video ze zakládajícího sjezdu Alternativy pro ČR.

P. Aron 30.6.2016 10:27

souhlas pane Kurasi

O přínosu migrantů třeba zde. Je to drzá banda parazitů :

http://www.nekorektni-tv.cz/?p=18683

EU je dle mého názoru nereformovatelná. K volnému pohybu zboží a osob by bohatě stačilo bývalé EHS byť i to mělo své chyby třeba v zemědělské politice

B. Hančl 30.6.2016 10:24

Do parlamentu

Do parlamentu 200 Kurasů

J. Hanzal 30.6.2016 10:09

Velmi výstižné.

Netřeba nic dodávat, to jen pár tzv. intelektuálů bude stále hledat něco špatného, aby byli"důležití".

Z. Švrček 30.6.2016 9:37

Jistě to malér není

a pokud snad idioti z vedení EU zvolí cestu pomsty, či naschválů, aby si podrbali nakopnuté ego, Británii pořád zůstává cesta dvoustranných dohod. Vedení jednotlivých států jistě nebudou tak tupá a naivní aby si s Britským trhem zpřetrhaly vazby. Myslím, že ti, kteří v Británii skutečně pracují, se bát nemusí, lehkoživkové

zavěšení na dotacích a grantech, příjemci podpor a sociálních dávek, ti

přirozeně ohrožení cíctí a proto kvičí. Pro mne je poreferendová situace GB inspirací k témuž kroku. Všichni eurohujeři, kteří se ohánějí tím posledním, co jim z toho celoevropského dobra zbylo - společným bezpečím - dostávají nafrak s každým dalším teroristickým útokem. Nazdar!

K. Frauknecht 30.6.2016 9:40

Re: :-))

http://www.czexit.net/

J. Žitný 30.6.2016 9:12

Brexit neni maler?

Jak pro koho Milo Kurasi, pro duchodce jako je Miloslav Kuras a lopaty ze severni Anglie asi ani tak moc ne, pro lidi, kteri se zivi mozkem, urcite ano:

http://www.ft.com/cms/s/0/a3a92744-3a52-11e6-9a05-82a9b15a8ee7.html#axzz4D2kOxp6r

M. Vondráček 30.6.2016 9:27

Re: Brexit neni maler?

Lopaty ze severní Anglie ?? Že jim to Vy inteligentní hrdino neřeknete v hospodě "face to face".

K. Frauknecht 30.6.2016 9:38

Re: Co Vy víte,

třeba má dobrýho dentistu :-))).

R. Gramblička 30.6.2016 14:52

Re: Brexit neni maler?

by mně zajímalo, kde pan Žitný vzal toho Miloslava. Že by dyslexie?

P. Han 30.6.2016 9:46

Re: Brexit neni maler?

Lidi, kteří se živí mozkem, se uživí pořád. Na rozdíl od vás totiž myslí.

J. Vintr 30.6.2016 9:55

Re: Brexit neni maler?

Tím živením se mozkem máte na mysli různé vychcánky, žijící z eurodotací nebo ty kteří se upíchli v europolitice? Ti teď asi mají trochu smůlu, ale většinou tihle lidé s tímhle nadáním najdou rychle nějaký jiný zdroj bezpracných příjmů, takže o ně žádné obavy mít nemusíte ...

P. Lenc 30.6.2016 10:04

Re: Brexit neni maler?

A vy se Žitný živíte mozkem?Pokud ano, tak která "příspěvková organizace" to je?

S. Netzer 30.6.2016 10:17

Re: Brexit neni maler?

Nebojte, vás nikdo z něčeho tak nemravného jako je kritický duch, podezírat nebude.

To platí pro všechny, kteří zde reagují na příspěvek pana Žitného.

J. Vintr 30.6.2016 10:37

Re: Brexit neni maler?

Je jedno, čím se živím, ale v žádném případě moje obživa nesouvisí s politikou ani s dotacemi z EU.

J. Hanzal 30.6.2016 10:06

Re: Brexit neni maler?

Žitnej voni musí mít ten mozek vylitej žitnou, jinak to nevidím.

J. Lambert 30.6.2016 10:59

Re: Brexit neni maler?

well said, well said...

H. Lukešová 30.6.2016 11:44

Re: Brexit neni maler?

Ano. Chlast s člověkem udělá divy...

H. Lukešová 30.6.2016 11:46

Re: Brexit neni maler?

Vaše sprostota a arogance je do nebe volající...

K. Janyška 30.6.2016 9:11

Samozřejmě, že není malérem.

Je skvělou inspirací pro další svobodomyslné, tedy i pro nás... Dzp.

F. Kusák 30.6.2016 8:35

Já si také nemyslím,

že by pro Británii bylo vystoupení z EU nějakou katastrofou. Může fungovat dobře a až ochladnou horké hlavy, nastaví se nová spolupráce se zbytkem EU, která bude také nadstandardní. Proč by ne, Britové jsou dlouhodobě provázáni s kontinentem a možná budou fungovat jako takový prostředník mezi EU a zbytkem světa. Znám to z komunizmu, když nám RVHP zakázalo obchodovat s SRN nebo USA tak se velmi "ochotně" nabídlo Rakousko, samozřejmě za provizi, že se nám z toho otáčely panenky a komunistickým papalášům všemožné výhody při tzv. služebních cestách.

Všechno už tu bylo a když vidím, jak se někteří idioti z EU chovají, pak myslím, že by to mohlo fungovat.

Nejsem Brit a tak jejich důvodům a emocím nerozumím, ale respektuji svrchovanost rozhodnutí občanů a nevysmívám se jim. Pokud toho nejsme schopni, pak se o osud demokracie v EU velmi obávám

V. Novák 30.6.2016 15:05

Re: Já si také nemyslím,

Ono to bylo většinou opačně - COCOM zakázal obchodovat se zeměmi RVHP, resp. tam dodávat určié věci. Třeba osobní počítače.

Vzpomínám, jak v létě 1989 přijel rakušák, z kufru vybalil několik desek, zdroj, bednu - a za chvíli byla na stole embargovaná 386(!!!) s 90M(!!!) hard diskem...

Ale s přirážkou to bylo, to zase jo...

T. Kočí 30.6.2016 8:23

pište častěji

pane Kurasi,díky.