30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

BELGIE: Pacient začíná být ohroženým druhem

Před pár dny zveřejnila média případ belgického lékaře, který odmítl ošetřit starší ženu s poukazem na její původ - byla Židovka. V Belgii je současně schválena euthanasie u dětí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Šafránek 4.8.2014 22:31

Re: Vážený pane kolego.

Dobrý večer, děkuji za pochvalu, to potěší vždycky. Kvalitní nakladatele jsem už oslovil, ale zatím neúspěšně - prý by se to neprodávalo. Pak zbývá ještě vydání ve vlastní režii u různých pokoutných vydavatelů, což považuji nedůstojné (nákladné to zas tolik není). Takže vyčkávám. S uctivým pozdravem z noční služby Štěpán Votoček (Šafránek je pseudonym).

 P.S. Doufám, že se na Psu jako autor zabydlíte už natrvalo.

T. Vodvářka 4.8.2014 20:30

Re: Vážený pane kolego.

Vážený pane kolego, velmi se těším na Vaše povídky, které však nemám potřebu komentovat, neboť bych vždy opakoval totéž - totiž, že jsou skvělé, nápadité.

Nechystáte knižní vydání?

s úctou T.V.

J. Roubal 4.8.2014 19:46

Jó Belgie...

Kdysi jsem někde narazil na společenství, které měl ve svém štítu pochyby o tom, zda Belgie vůbec exituje. O její existenci pochybovali na základě toho, že "něco tak šíleného přeci nemůže být skutečné"...

Š. Šafránek 4.8.2014 19:35

Vážený pane kolego.

S radostí zjišťuji, že jste začal publikovat na NP a se zájmem jsem prošel i starší články na Vašem blogu. A co jsem přečetl, líbilo se mi velmi. Zdravím a blahopřeji.

J. Míkovcová 4.8.2014 14:48

Jak to spolu souvisí?

Euthanazie u dětí, to zní tak báječně sugestivně... nějak mi uchází, jak to souvisí s neposkytnutím pomoci na základě nějakých kritérií, která nám připadají nepodstatná. Vlastně jsem vůbec nepochopila souvislosti v tomhle článku. Jako že je to u nás lepší než v Belgii? No tak asi jupí? Až na to, že moje ukrajinská kamarádka by mohla vyprávět, jak mají lékaři najednou plno, když se k nim chce registrovat... klidně bych přidala i vlastní historku o tom, jak bych byla ocenila, kdyby mě doktor raději odmítl, než aby si odbyl svoje s absolutním nezájmem a nulovými výsledky (= ztráta času pro nás oba). Ale ke smyslu článku mě takové historky asi nepřiblíží :-)

P. Zeman 4.8.2014 14:03

Re: A čo príslušnosť lekára?

Taky mě to napadlo, ale tato informace není pro článek asi dost multikulti ;-)

V. Kain 4.8.2014 12:27

Re: A čo príslušnosť lekára?

Také si myslím,že ten lékař byl nějaký arab.Mají jich tam jako lejn v senkrouně.

J. Klepal 4.8.2014 12:19

zato v ČR

Zato v ČR jsou odmítání k léčbě bezdomovci, jak dokazuje olomoucký případ, kdy pacient ve velmi špatném stavu byl opakovaně v nemocnici odmítnut a po posledním odmítnutí zemřel na těžký zápal plic za branou nemocnice, kam ho na vozíku odvezla ochranka fakultní nemocnice.

P. Moravčík 4.8.2014 10:18

A čo príslušnosť lekára?

Nie je čírou náhodou arabského pôvodu? Aj u nás ich funguje zopár, nechce sa mi veriť, že by lekár, príslušník európskeho národa urobil takúto zhovädilosť. Nie je to náhodou ako v správach, kde sa hľadá stratené decko, ktoré bolo bez dozoru a v pripojenom šote vidíme rákoš vo východoslovenskej dedine?

T. Vodvářka 4.8.2014 10:14

Re: Ale chtělo by to odkaz!

http://www.ibtimes.co.uk/belgian-physician-tells-jewish-patient-go-gaza-get-rid-pain-1459201

P. Vaňura 4.8.2014 10:00

Ale chtělo by to odkaz!

J. Plzák 4.8.2014 8:57

Proč musí být

všechny články pojednávající o údajné nebo skutečné rasové diskriminaci přiblblé?

...a to nikoliv v nějaké zaostalé zemi uprostřed rovníku...

P. Lenc 4.8.2014 8:27

Re: Souhlas.

Ano, poděkujme "korektnosti a humanitě" dělající fasádu antisemitismu a nenávisti.Začíná to připomínat 30 léta minulého století, ale v obludnějších rozměrech.

J. Mrázek 4.8.2014 6:43

Souhlas.

Zblblost a xenofobie začínají nabývat obludných rozměrů, jako těsně před vyhlášením války...