3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 22.11.2023 12:02

A nebyli byste ochotní se třeba jen na zlomek vteřiny zamyslet nad tím, jestli ta nenávist nesouvisí tak trochu s bombardováním pásma Gazy?

L. Kuča 22.11.2023 14:44

To zní asi jako: Musíme ho chápat v tom, že nenávidí až za hrob policii, soudy a vůbec stát, protože před lety dostal výživnej flastr za loupežné přepadení ...

D. Král 21.11.2023 16:34

Ukaž mi Tvé přátele a já Ti řeknu, kdo jsi.Reichfuehrer 77 gratuluje Muftimu, který byl hostem Berlína 1941-45 (jen tak mimochodem: Jeho synovec se jmenoval Jasír Arafat).

https://en-academic.com/pictures/enwiki/72/Himmler_to_Mufti_telegram_1943.png

V roce 1964 nastoupili KGBáci a vynalezli fiktivní národ 'Palestinců' ve snaze si získat přízeň Arabů. V 'maskirovce' byli a jsou dodnes světová špička.My si ještě dobře pamatujeme, jaké byly v 'Pravdě' nehorázné lži. Ten dnešní 'progresivní' západní svět jim to sežral i s navijákem: Lež se stala pravdou, válka mírem, stonásobné vraždy a znásilnění obranou. Rv

DK end.

V. Čermák 21.11.2023 18:44

Tak už je to jasné. Může za to Putin..;-D.Mimochodem, jaké byly lži v Pravdě nevím, ale jaké byly lži v Rudém Právu vím, dost podobné jako v současných mainstreamových sdělovadlech...

J. Farda 21.11.2023 20:32

Jako rezident Pútinova recta svědomitě monitorujete perimetr kol jeho řitní krajiny a na drzé opovážlivce, skutečné či domnělé, vždy pro výstrahu verbálně Zabzučíte ... pardon ... Zabzdíte flatulencí z intestina crassa svého mocného pána Putina, a na chvilku Vám bude - z dobře provedené práce zase - líp ... :-PR^

P. Diviš 21.11.2023 22:40

Je jenom blbej ... :-P

V. Petr 21.11.2023 16:17

Palestinci, antisemitismus a Hitler aneb Arabové mají podíl na Holocaustu.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD

J. Černý 21.11.2023 15:08

Pindal nějak neví, že muslimové si v historii Židů nevšímali a často jim poskytovali ochranu před fanatickými katolíky . Maurové ovládali od roku 711 třeba velkou část Španělska. Portugalska a jižní Francie a všude tam žili i Židé a vedlo se jim tam dobře.

Vztah muslimů ( Arabů, Peršanů ) k Żidům se prudce změnil po roce 1945, kdy se Židé začali sáčkovat do Palestiny a nastala řada válek.

P. Diviš 21.11.2023 15:13

Černý pindal zřejmě neví, že jen tam, kde muslimové vládli. Tam se spokojili s podřízeným postavením Židů.

O nějakou rovnoprávnost zdaleka nešlo. Že byli křesťané mnohdy horší, to jo. Ti už ale naštěstí nevládnou, kdežto vliv islámu na státní orgány muslimských zemí trvá.

V. Petr 21.11.2023 15:55

Už jsem to tady psal. Generál Eisenhower píše, že když válčil s severní Africe přišel za ním představený místní židovské obce a žádal jej, aby zrušil nařízení, zrovnoprávňující Židy a Araby. Říkal, že se jinak bojí pogromu!

J. Černý 21.11.2023 21:31

Pindal Šebesta jistě ví jaká je rovnoprávnost třeba v EU. Jinak vliv církvi na státní orgány v USA stále trvá. Amíci jsou panbíčkáři jak hrom , ještě horší než Poláci.

J. Kindl 21.11.2023 15:19

Jděte pan Černý. Znalost historie nikoho nezabije. Ve vlnách od roku 1881 do současné doby se Židé vracejí do Palestiny odkud vzešli a žili zde stále od 13 století před našim letopočtem.. V roce 1900 jejich počet dosahuje čísla 50 000. V roce 1933 dosahují čísla 630 00 V Palestině v té době působí židovští nákupčí, kteří z peněz Sionistické organizace (do které přispívali filantropové, např. Rothschild či baron Hirsche), nakupují půdu od bohatých arabských velkostatkářů, kterým hebrejské zlato přišlo vhod a nákupčím prodávají bezcennou, neúrodnou půdu, zejména bažiny plné krys a štírů. Židé ji dokážou zúrodnit a to ekonomicky zvedá Palestinu. a z toho mají prospěch i Arabové. Židé v Palestině uzavřeli s Araby reprezentované Fajsalem mírovou smlouvu, ve které Arabové uznali i lidské právo Židů na Palestinu. Židé staví osady, města, jako Tel Aviv. V Palestině žila velmi bohatá rodina Husejní, které se nechtěla smířit s přítomností Židů v Palestině. Jejich čelní představitel Amín el Husejní veký přítel Hitlera rozeštval Araby proti Židům. Jeho armáda Arabů žijící na okraji spoečnsti začala zabíjet Araby spolupracující se Židy. Pak se vrhli na Židy a tady narazili

J. Kindl 21.11.2023 15:21

V roce 1936 vydal Chamberlain zákaz vstupu Židů do Palestiny a zakázal jim prodávat půdu. Tím mnoho Židy v Evropě odsoudil k smrti Po druhé světové válce se Židé vracející z Osvětimi po přežití Holocaustu se vraceli zpět do svých domovů. nikdo je nevítal a byli vystaveni pogromům a nápisům " Židé mohou za druhou světovou válku " Tak se opět vrátili zpět do Osvětimi. V té době vydalo Polsko zákaz Židům opustit Polsko. O Židy v Osvětimi se nikdo nestaral až organizace Mosad le-alija Bet . Ta vyzvala 500 Židů z Osvětimi k pochodu v zimě v mraze k Jablunkovskému průsmyku. Bylo to 100 km v mraze. V. Británie požádala Česko, aby nepouštěla Židy přes ČR. ČR neposlechlo a připravilo pro ně vlak. Po celou cestu se V. Británie se snažila vlak zastavit. Zmíněna organizace nakupovala staré vyřazené lodě a snažila je dostat do Palestiny. V. Británie lodě pochytala od táhla jejich lodě do koncentračních táborů. Největší byl na Kypru. Mnoho Židů to zaplatilo Životem. Přežili holocaust a návrat do Palestiny ne. V těchto táborech se tísnilo 50 000 Židů. Tábor byl obehnán ostnatým plotem se strážnými věžemi s kulomety. Teprve na nátlak USA, Italie, Francie byla nucena V. Británie souhlasit s rozdělením Palestiny, kterou si chtělo původně nechat pro sebe.

V. Petr 21.11.2023 15:52

Připomím toto. Snaha Britů nepopudit si Araby stála životy českých Židů!

https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/stalo-se/prchali-pred-hitlerem-zahynuli-u-brehu-palestiny-pred-80-lety-se-potopila-lod

V. Čermák 21.11.2023 18:49

Ozbrojená snaha Britů udržet okupované Palestinské území stála mnoho Židovských životů...Rv

H. Lukešová 21.11.2023 15:28

Židé a (křesťané) měli v muslimském postavení podřadné postavení DHIMI, museli platit z hlavy, dan z rabína, nesměli jezdit na koni, nosit meče, stavět nové synagogy, veřejně s e hlásit ke svému náboženství a mnohdy byli také veřejně označeni. Takže o nějakém rovnoprávném postavení nebo idylce nemohlo být ani řeči.

Jinak k vraždám Židů a četným pogromům docházelo i v muslimských státech.

BLÍZKÝ VÝCHOD: Chronologie pronásledování Židů v arabském světě

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/blizky-vychod-chronologie-pronasledovani-zidu-v-arabskem-svete.A090719_211554_p_zahranici_wag

H. Lukešová 21.11.2023 15:31

-platit daň z hlavy- Džizja-

V. Petr 21.11.2023 16:18

To není pravda, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Am%C3%ADn_al-Husajn%C3%AD

Ale úloha Britů je též hodně temná!

J. Ticháček 23.11.2023 19:54

Pane Černý

Možná by nebylo od věci se, kromě vnímání historie podle kalendáře, pokusit vnímat i souvislosti.

Ano, arabský svět, a jeho okolí, mají v historii spoustu kladných bodů. Ovšem jen málokteré souvisí s Islámem. Všichni ze školy víme, že Arabům za hodně vděčíme. Po pádu evropských antických kultur, po kterém na mnoha místech, kde stávaly několikapatrové domy s ústředním topením, zmizely i takové vymoženosti, jako hrnčířský kruh, zbyli Arabové. Jejichž vzdělaná vrstva ve městech a jiných kulturních centrech ty vymoženosti Říma, Egypta a dalších oblastí dokázala udržet a rozvíjet. A nebyli to jen Arabové. Byla tady Persie. A dále na východ další velké civilizace, které ovšem do našich úvah patří už jen velmi vzdáleně. Ale, když už máte po ruce kalendář, zkuste si všimnout, za jak dlouho po, nejprve formálním, a pak skutečném příchodu islámu, ta vzdělanost zmizela bez náhrady.

To samé platí o Maurech na Pyrenejském poloostrově. Jo. Přišli, viděli a zvítězili. Byli muslimy? Ano. Stejnými, jakými byli o mnoho let Přemyslovci, Vršovci a Bůhví kdo ještě mezi pátým a patnáctým stoletím v Evropě spousta dalších. Pantáta někde přijal křest, a na oslavu toho doma obětoval kozla. Nebo otrokyni. Maurové ve Španělsku, v roce který jste zmínil, nebyli muslimové. Jen někteří z vyšších vrstev už Islám přijali, aniž by vlastně tušili, k čemu se hlásí. Byl to, stejně jako u evropských náčelníku v té době politický tah. A Španělsko? Ti kluci něco pamatovali. Byli dědicové Kartága. Španělsko bylo jejich dávno před Římem, o germánských kmenech ani nemluvě. A bylo jim srdečně jedno, jestli někdo na tom území obětuje kozy Panovi, modlí se k nepojmenovatelnému bohu, nebo se křižuje. Pocházeli odněkud a odtehdy, kdy to bylo každému ukradené. V té době ani netušili, že je nutno židy hubit, křesťany a jiné pohany také. Vlastně to tehdy byl poslední záchvěv antiky v Evropě. Řekněme inkluze, o které se evropským komisařům zdá před polucí.

J. Ticháček 23.11.2023 19:59

Jenže o pár desítek let později, o těch pár stovkách let nemluvím, už to byla jiná sranda. Ti Židé z té doby koukali do lógru a těšili se na koncentráky, kde se jim trochu uleví.

Jo, co bylo hezké pátého dubna, může být strašně už osmého.

V. Petr 21.11.2023 15:06

Mimochodem, za uveřejnění fotky muftího s Hitlerem čelila před několika lety jedna novinářka v Německu trestnímu stíhání...

I. Lyčka 21.11.2023 15:01

Pravda, palestinci nejsou podlidi, ale pokud podporují Hamas, jsou ještě horší.

M. Zasazabanovaný 21.11.2023 13:10

Včera "návrh" sionistov, dnes realita. Toľko k včerajším posmeškom Kindla, ktorý je tak proizraelský, až je protičeský. Ako mnohí ďaľší diskutujúci tu v NP.

Podpora etnickej čistky v Gaze = islamizovanejšia EU.

https://exxpress.at/terror-alarm-baerbock-und-scholz-wollen-tausende-gaza-fluechtlinge-in-die-eu-holen/

Teroristický poplach: Baerbock a Scholz chcú priviesť do EÚ tisíce utečencov z Gazy. ... Zatiaľ čo súčasné prieskumy naznačujú, že väčšina Palestínčanov podporuje kroky Hamasu, Nemecko chce teraz priviesť utečencov z Gazy do krajiny – a teda aj do EÚ.

Podľa mňa je drzosť, keď nám sionisti hovoria, že máme prijať Palestíncov, ktorých vyháňajú z Gazy: https://www.wsj.com/articles/the-west-should-welcome-gaza-refugees-asylum-seekers-hamas-terrorism-displacement-5d2b5890 - Západ by mal privítať uprchlíkov z Gazy.

Autori: Danny Danon - bývalý veľvyslanec Izraela v OSN a Ram Ben-Barak - bývalý vysokopostavený šéf Mossadu.

H. Lukešová 21.11.2023 14:44

Proč sionistů? Když tak Izraelců, nebo chcete-li izraelských Židů. Je pravdou, protože ne každý sionista je Žid, i lidé nežidovského původu můžou být sionisté. Neschovávejte se prosím za sionisty, ale mluvte o Izraelcích, či raději o izraelských Židech. Protože ty máte na mysli.

Na světě žije i spousta nežidovských sionistů a ti nemají v plánu přimět Gazany k emigraci. Mluvit o sionistech je úskok komunistů, kteří tvrdili, "my nejsem antisemité, my jsme antisionisté", přitom nálepka "sionista" se vztahovala na Židy.

L. Svoboda 21.11.2023 15:16

Je také pravda, že každý Žid nemusí být sionista.

H. Lukešová 21.11.2023 15:30

Ano, to je také pravda. Avšak drtivá většina Židů jsou sionisty, tj. podporují Stát Izrael.

M. Zasazabanovaný 22.11.2023 8:39

H. Lukešová: -- Proč sionistů?-- Pretože obaja autori tohto návrhu sú sionisti. A nie radoví, ale z významných spoločenských postov.

Čiže sa za nič neschovávam. To, že vy ste to nesprávne pochopila a myslíte si, že mám na mysli všetkých sionistov, je váš problém. A vaše "komunistické" chápanie textu. To, čo ste si dovodili o "všetkých sionistoch", je tak absurdné, ako absurdné tvrdenie komunistov o "vôli ľudu". Jasne pomenúvam v príspevku sionistov, ktorých mám na mysli. A tak celé vaše zvyšné agresívne "vysvetľovanie" môjho textu (prirovnaním ku antisemtizmu komunistov) vo vašom príspevku je scestné a mylné, lebo vychádza z vášho nepochopenia môjho príspevku.

P. Diviš 21.11.2023 15:04

Tuto vaši oblíbenou (a zřejmě lživou) tezi jsem tam nenašel, zato jsem tam našel tohle: "„Federální vláda musí zajistit, aby do země nepřivedla stoupence Hamásu nebo dokonce teroristické vrahy. Aby toho bylo dosaženo, je nezbytná důkladná policejní práce německých a izraelských úřadů před odjezdem z Káhiry.“ „

Zatím jsme byli schopni zajistit, aby asi 320 Němců, včetně jejich rodinných příslušníků, mohlo bezpečně opustit Gazu,“"

Ne že bych měl o té zelené pidistryni nebo socdemáckém kancléři dobré mínění, ale musí dělat praktickou politiku, na rozdíl od vašeho obvyklého blouznění.

M. Zasazabanovaný 22.11.2023 8:49

;-D;-D;-D P. Diviš: „Federální vláda musí zajistit, aby do země nepřivedla stoupence Hamásu nebo dokonce teroristické vrahy. Aby toho bylo dosaženo, je nezbytná důkladná policejní práce německých a izraelských úřadů před odjezdem z Káhiry.“ „ - vidíme od 2015 s ich

Wir schaffen das, ako sa darí Nemcom a Rakúšanom kontrolovať nelegálnych migrantov. ;-D;-D;-D

Diviš, vaša nechopnosť chápať očividné dosiahla novú úroveň. ;-D R^

J. Kindl 21.11.2023 15:11

Sionisté vám nic nehovoří a natož aby jsme přijímali Palestince, které nechce žádná Arabská země a Egypt je společně s Izraelem zablokoval. Sionismus je národně osvobozenecké hnutí židovského národa, které usilovalo o znovuobnovení židovského státu v Zemi izraelské. Sionismus je především víra v židovskou vlast pro židovský národ v Izraeli a představuje pro Židy ztělesnění lidského práva na sebeurčení. 99 % Židů podporuje existenci židovského státu - to z nich dělá sionisty.