30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

ABBÁS V OSN: Lži a podpora teroru

Mezi zahraničními představiteli, kteří vystoupili na letošním Valném shromáždění ve čtvrtek 21. září, byl také předseda Palestinské autonomie Mahmúd Abbás. Ani tentokrát se ve svém projevu nevyhnul nehorázným lžím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 25.9.2023 12:23

Abbás by měl být za ty kecy a lži zabit. Jako každý propaloch.

L. Groessling 25.9.2023 9:39

Nejlépe se o Izraeli vyjádřil bývalý prezident Íránu, když řekl: "Vznik Izraele byl umožněn černým svědomím Západu za ponechání Židů na pospas Německu během II. světové války."

"Tak když víme toto, měl Západ nechat vzniknout stát Izrael kdesi v Evropě, například na území Německa, ne na úkor Arabů."

Velmi rozumný názor.

H. Lukešová 25.9.2023 10:01

1) Za holocaust jsou vinni také Arabové a muslimové. Spousta Arabů a muslimů kolaborovala s nacisty, bojovali v německých jednotkách.

Nejvýznamnějším palestinským kolaborantem s nacisty byl Hajj Amin Al Husseini, palestinský muftí Jeruzalémě, který se podílel na Hitlerově cíli, spočívající ve vyhlazení židovského národa. Podporoval muslimské rekruty, aby se přidávali k jednotkám SS na Balkáně, které s obzvláštní krutostí vraždily Židy, Srby a Romy na Balkáně, propagoval nacistickou ideologii v muslimském světě, dokonce navštívil tábory smrti v Evropě, setkal se s Adolfem Hitlerem a navázal velmi důvěrný vztah s SS Reichsfuehrem Heinrichem Himmlerem.

Dalším byl Hassan Salameh se stal vůdcem arabských gangů v regionu Lod a Jaffa v průběhu třicátých a čtyřicátých let minulého století. Věrně následoval Amina Al Husseiniho. Roku 1941 se spojil s nacistickou rozvědkou, která ho později vyslala na misi do britské mandátní Palestiny s cílem zahájit velkou vzpouru proti Britům, ovšem jeho hlavním a nejhorším posláním bylo otrávit všechny vodní zdroje v Tel Avivu. Naštěstí spiknutí včas zmařili Britové. Roku 1947 muftí Husseini jmenoval Salameha zástupcem velitele armády Svatého džihádu, která roku 1948 bojovala proti Izraeli.

Dalším významným arabským nacistou byl Rashid Ali al- Gailani, jeden z lidí zodpovědný za masakr iráckých Židů, pogromu označovaného „Farhud“ v Bagdádu, během kterého arabský dav zavraždil více než 180 Židů a tisícovka z nich urtrpěla různě těžká poranění... atd.atd. A tab by se dalo pokračovat...

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/historie-palestinske-hnuti-a-holocaust.A200504_175125_p_zahranici_wag

Arabové a muslimové by měli hanbou šoupat nohama a omluvit se stejně jako Němci za nacistická zvěrstva.

Jinak Země izraelská včetně Judeje a Samaří byla, je a bude židovskou zemí, jedině židovskou, Arabové tam nemají co dělat, jsou nelegálními invazory, kolonialisty a okupanty.

F. Navrátil 25.9.2023 11:51

Na holokaustu se významně podílely muslimské divize SS Hanschar bosenských muslimů a divize SS Skanderbeg kosovských Albánců. Činnost těchto vyhlazovacích jednotek, kterých se štítil i Wehrmacht, je dnes oslavovanou součástí nástupnických států Kosovo i Bosna a Hercegovina. Ostatně v kanadském parlamentu sklidil nedávno ovace Yaroslav Hunka, příslušník divize SS Galizien, který zde vystoupil spolu s ukrajinským prezidentem Zelenským.

K. Křivan 25.9.2023 14:34

1) Israel nebyl založen jako něco úplně nového. Israelské království bylo obnoveno jako republika na původním místě.

2) Že by po válce založili Německo někde v Ohňové zemi ? Zasloužili si to.

H. Lukešová 25.9.2023 8:48

Protikřesťanské incidenty uvnitř Palestinské samosprávy a v Gaze...Jedněm z nejděsivějších incidentů došlo roku 2019. Těm se však dostalo jen velmi málo pozornosti, protože nesouvisejí s Izraelem.

K jednomu z nich došlo 25. dubna 2019, kdy muslimové vtrhli do vesnice nedaleko Ramalláhu v reakci na stížnost křesťanské obyvatelky na policii, že syn vůdce Fatahu napadl její rodinu. Místo aby policie nevinnou civilistku chránila, ignorovala ozbrojené výtržníky napojené na Fatah, kteří házeli na domy zápalné lahve a stříleli ostrými náboji do vzduchu. Muži dokonce požadovali, aby křesťané zaplatili „džizju“, roční daň, která byla historicky vybírána na základě autority Koránu od trvalých nemuslimských poddaných (dhimmi) islámských států.

Při dalších dvou incidentech vandalové vnikli do kostelů v Betlémě a Ramalláhu, znesvětili je a ukradli z nich vybavení. V roce 2013 byla v Gaze zapálena křesťanská škola Svaté rodiny a pět křesťanských škol v okrese bylo na příkaz vlády Hamásu uzavřeno.

Smutným faktem je, že Jediné, co Palestinskou samosprávu zajímá, je, aby se podobné události nedostaly do médií, protože Fatah vyvíjí silný tlak na křesťany, aby o útocích neinformovali a nepoškodili tak obraz Palestinské samosprávy. Mnozí křesťané v Palestinské autonomii se obávají - a mají k tomu dobrý důvod - že se muslimská agrese proti nim bude jen stupňovat.

Tyto obavy jsou o to silnější ve světle hromového mlčení západních (a izraelských) médií tváří v tvář pokračujícímu mizení křesťanské menšiny z PA a islámských zemí obecně - v nápadném kontrastu s růstem, prosperitou a rostoucí integrací křesťanské komunity ve vlastním Izraeli.

H. Lukešová 25.9.2023 8:49

Křesťanská charitativní organizace „Open Doors“ připisuje prudký pokles počtu křesťanů v oblastech kontrolovaných Palestinskou samosprávou „islámskému útlaku“. Organizace uvedla, že „islámští extremističtí bojovníci“ vyvolávají u křesťanů strach z násilných útoků. Mějte na paměti, že počet křesťanů klesá v muslimských zemích po celém světě. V roce 2019 tvořili křesťané 5 % obyvatel Blízkého východu, zatímco před sto lety to bylo 20 %.

Nade vší pochybnost je, že se křesťané v Izraeli těší demokratickým a náboženským svobodám, které jsou v regionu majákem. Izrael oficiálně uznává ne méně než 10 křesťanských denominací, které upravují otázky osobního statusu, jako je manželství a rozvod: K nim patří většina izraelských křesťanů, dále arménská pravoslavná církev, arménská katolická církev, maronitská církev, syrská pravoslavná církev, syrská katolická církev, chaldejská katolická církev a (anglikánská) episkopální církev. Izrael je jedinou zemí v regionu, kde je svoboda křesťanského vyznání nejen povolena, ale také chráněna.

F. Navrátil 25.9.2023 8:32

Jedinou smlouvou, kterou jsou ochotni muslimové dodržovat je korán. Vše co je s koránem v rozporu, je jen nezávazná taktika. Izrael to bezpochyby dobře ví a podle toho se takticky chová.

H. Hadravek 25.9.2023 3:23

To je ale snůska lží. Např. Stát Palestina existuje. Komu jinému by území mezi J9rdanem a mořem patřilo 😁? ŽIdovskym migrantům? Česká republika Stát Palestina uznává. Komické je také používání termínu Judea. Umíte si představit, kdyby v německých novinách pouzivali pro území ČR termín Samova říše. Označit okupaci Jeruzaléma v roce 1967 za osvobození může jen chorý mozek, podle kterého v roce 1968 osvobodili Prahu a ještě předtím ji osvobodili v roce 1939 nacisti. A divit se, že Palestinci chtějí v Jeruzalémě uspořádat volby je jako se divit, že Češi organizují volby v Pardubicích nebo Brně. Blabolení je pak korunováno tvrzením, že Jeruzalém je hlavní město Izraele. ČR ani EU tento nesmysl neuznává. To pak Praha je hlavni město Papui Nové Guineje.

L. Písařík 25.9.2023 7:02

Ale nemusím sdílet stejný názor. Vzato stejnou logikou, pak Češi jsou náplava, přišli do Čech až v šestém století, kdy tady byli Keltové o 7 století dříve. Asi vykousali ty Kelty a z jiných území zase Čechy vykousali Germáni. To je polízanice.8-o He??????????????????

J. Lukavsky 25.9.2023 7:28

"Označit okupaci Jeruzaléma v roce 1967 za osvobození" Nějak vám vypadla jedna drobnost. Před tím osvobozením Jeruzaléma napadlo hned několik sousedů právě ustavený stát Israel (na základě usnesení OSN) v blahém očekávání, že zaženou Židy do moře. Nestalo se ale vítěz se nezachoval jak je obvyklé tj., nezlikvidoval všechny mešity na svém území a nevyhnal všechny muslimy, což by jistě udělali muslimové, ...tedy kdyby zvítězili. No on toho Abbáse ještě někdo bere vážně? Tedy mimo H.H.?

R. Langer 25.9.2023 7:38

Místní nácíček se už našel? ;-D

L. Stejskal 25.9.2023 8:04

PRO P. HADRAVKU---Snůškou lží a nesmyslů, a to hodně hloupých, je především Váš příspěvek. 1) „Stát Palestina“ existuje tak nanejvýš na papíře a pak v divokých snech tamních Arabů, reálně jde dle Dohod z Oslo o autonomii. Ta sice může vydávat pasy s nápisem „Stát Palestina“ a na svůj stát si všemožně hrát a předstírat, že existuje, ale jsou to právě jenom politické hrátky, jistěže za souhlasného aplausu nemalé části světa – ve skutečnosti mají Arabové v Judeji, Samaří a Pásmu Gazy toliko a pouze autonomii. Takový je současný stav. 2) Území mezi Jordánem a Středozemním mořem je historickou pravlastí izraelského (židovského) lidu, patří tedy primárně jemu. Ano, žijí tam Arabové a s nimi je třeba se dohodnout na nějakém uspořádání. Pokud si myslíte, že Palestina patří primárně Arabům, mýlíte se. 3) Požívání názvů Judea a Samaří není komické, ale oprávněné. Jde o historické názvy daného území, jako třeba Galilea nebo Idumea aj.; název Palestina byla zlomyslnost ze strany starověkých Římanů, kteří chtěli tímto pojmenováním Židy ponížit. 4) Východní Jeruzalém byl v červnu 1967 Izraelem osvobozen, a to od jordánské okupace; Transjordánsko si tuto část starobylé židovské metropole neoprávněně přivlastnilo, neboť nebylo součástí rezoluce VS OSN 181/ z roku 1947 o rozdělení Palestiny. Čili žádný chorý mozek, ale opět popis reálného stavu. 5) Palestinští Arabové nemají sebemenší právo nárokovat si pořádání voleb do svých orgánů na území jiného státu; Jeruzalém je hlavním městem a nedílnou součástí teritoria Státu Izrael. Znovu: nejde o nesmysl, ale o skutečnost. 6) Praha nemůže být hlavním městem Papuy Nové Guineje, neboť k tomu není sebemenší důvod a žádné historické ani jiné opodstatnění – na rozdíl od tisíckrát dokázaných historických vazeb mezi lidem Izraele (židovským národem) a jeho duchovním, společenským, kulturním a politickým centrem Jeruzalémem.

H. Hadravek 25.9.2023 18:48

Vy bolševici jste mistři ve lhaní. 1) Stát Palestina existuje, komu jinému by patřilo území Palestiny. ČR s ním má diploamtická vztahy. To je, jako kdyby jste říkal, že Francie za WWII neexistovala, protože byla okupována nacisty. 2) Ano, Židi žili v Palestině. Před 2 000 roky, což potrzuje , že dnes nemají na toto území žádný nárok. 3) Není, co dodat. Judea a Samaří jsou názvy staré 2000 let. Francii také neříkáme Galie. Quebecu také neříkáme Irokézská federace, peru také neříkám Říše Inků. Jak se toto území dnes jmenuje, rozhodují Palestinci, kterým patří tak, jak si Češi rohodují, jaké je administrativní dělení ČR a jak se jednotlivé kraje jmenují. Máte něco proti tomu? 4) Jenom Palestinci, kteří jsou v Kudsu/Jeruzalémě doma, narozdíl od ilegálních židovských migrantů, mohou rozhodnout, zda to pro ně bylo osvobození nebo okupace. Platí to, co řeknou lidé, kteří jsou tam doma. Nebo pro Vás bylo obsazení Prahy v březnu 1939 osovobozením? 5) Palestinci si organizování voleb na cizím území nenárokují. To je celkem jasné. Pouze je chtějí v Palestině a Kudsu/Jeruzalémě. Copak Vás rozčiluje, když si Němci dělají volby v Německu a Poláci v Polsku? Kde vidíte nějaký problém? Každý si sice může prohlásit cokoliv za své hlavní město. My si můžem prohlast za hlavní město třeba Hanoj, ale bude to stejný nesmysl jako Kuds/Jeruzalém hlavní město Izraele. Navíc toto nerozhodují ani Palestinci, tím méně Židé, ale mezinárodní společenství. ČR ani EU Kuds/jeruzalém za hlavní město izraelské entity nepovažují. to je rozhodující. 6) Židé opravdu měli historické vazby k Jeruzálemu - před 2000 lety. Mají tam své modlící místa a bylo by správné, aby jim Palestinci dovolili se tam modlit, ale je to jejich (palestinské) rozhodnutí, neboť jsou tam doma. Nemyslím si, že Židům svým lhaním pomáháte, ale aspoň jste rozumnější než Lukešová, která je podle mne jednou z nejlepších agentek Hamásu, protože její blafy jsou tak komické, že nahání sympatie Palestincům.

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • L. Stejskal 25.9.2023 22:36

  PRO P. HADRAVKA---Jenom si, prosím, opravte Vaši první větu z 2. osoby mn. čísla na osobu první: "My bolševici jsme mistři ve lhaní." Pak to bude v pořádku a můžete si psát co chcete. Jinak formulace "hlavní město izraelské entity" o Vás vypovídá víc, než si myslíte. Stejně jako to, že Jeruzalém nazýváte přednostně arabským termínem Kuds (z Al Quds).

  H. Hadravek 26.9.2023 9:01

  Vy byste rád, abych k Vám bolševikům patřil, ale bohužel Vás musím zklamat. Když je Kuds/Jeruzalém arabské město je logické používat i arabský název. V Česku také říkáme Praha, ne Прага. Vy víte stejně jako já a jako většina Izraelců (a mnozí nemají problém to říci), že Židé nejsou v Palestině doma, narozdíl od Palestinců. Přistěhovali se tam v průběhu 20. století. Ještě na začátku století bylo Židů v Palestině 2-3%, tj. asi jako Vietnamců u nás a dokonce méně než je u nás aktuálně Ukrajinců. Fakta jsou fakta.;-)

  H. Lukešová 25.9.2023 22:48

  Jedinými právoplatnými vlastníky Země izraelské jsou Židé, nikdo jiný. Jeruzalém je hlavní město Státu Izrael.

  Nikdy neexistoval palestinský národ, ani jaktěživ neexistoval palestinský arabský stát.

  Dnešní tzv. "Palestinci" jsou Arabové, invazoři ze 7.století, kteří si protiprávně nárokují Zemi izraelskou s Judeou A Samaří. Navíc slovo Žid (Jude) pochází ze slova Judea (Židea), nikoliv Arabea. Tzv. Palestinec se neliší od Egypťana. Jordánce, Syřana, Libanonce...atd. Palestinští Arabové nemají nárok ani na centimetr Země izraelské.

  Jinak Vy jste naci-bolševik, protože jedině naci-bolševici podporují palestinské teroristy a jestli si myslíte, že váš výslech zajistí palestinským teroristům uvnitř české společnosti sympatie, tak jste na velkém omylu.

  H. Lukešová 25.9.2023 8:20

  Lžete jako většina pro-palestinských antisemitů. Fakta o zemi izraelské

  1) V průběhu celých dějin nikdy neexistoval žádný státní útvar „Palestina“, a už vůbec ne „arabská Palestina“. Pod pojmem „Palestinou“ rozumíme geografické označení území nazývaného v dějinách Království Izraelské, Království Judské, Země Izraelská či křesťany nazývaného Svatá země. Na druhé straně rozhodnutí Ligy národů roku 1922 hovoří o tom, že židovská národní domovina má být znovuobnovena na místě zvaném Palestina. Na tomto území žili národy Židé, Římané, Arabové, Osmané, Čerkesové, vyznavači judaismu, křesťanství i islámu. Nejednalo se a dodnes se nejedná o arabskomuslimskou zemi.

  2) Až do 30. let 20. století požadovali tehdy Arabové žijící v britském mandátním území Palestiny spojení s francouzským mandátem Sýrií a Libanonem, jelikož považovali tuto oblast za jižní Sýrii.

  3) „Palestinský arabský národ“ v dějinách nikdy neexistoval. Sami arabští obyvatelé tehdejší „Palestiny“ se považovali za jižní Syřany. Arabský konflikt s Izraelem není bojem o území, ale boj mezi islámem a judaismem, zda-li Židé mají vůbec nějaký nárok mít svůj stát právě na území dnešního Izraele. Pro Židy se tudíž jedná o samotný boj o život.

  4) Izrael není koloniální projekt. Židé jsou původním obyvatelstvem, samotní Arabové jsou skuteční kolonialisté a imperialisté, kteří vyšli z Arabského poloostrova na začátku 7. století, dobyli a obsadili židovskou domovinu, jejíž jméno „Judea“ změnili Římané na „Palestinu“ a masově zalidnili tuto zemi v průběhu 19. století, kdy započalo novodobé židovské přistěhovalectví do Země Izraelské.

  5) Tehdejší rozhodnutí Britského mandátu (tedy před rok 1939 než Britové zneplatnili Balfourovu deklaraci z roku 1917 a začali podporovat výhradně Araby), podpořilo více než 50 zemí, uznalo židovské urovnání na celé zemi západně od Jordánu (tj. Stát Izrael, Judea a Samaří, Gaza) na východ od řeky Jordán se nachází dnešní stát Jordánsko, tam se Židé usazovat nesměli.

  H. Lukešová 25.9.2023 8:22

  6) Židovské osady v historické židovské vlastni nemůžou být „ilegální“.

  7) Pokud má být někdy situace vyřešena na základě dvoustátního řešení, nemůže být zřízen jeden čistě arabský stát bez Židů a druhý stát židovský i s arabským obyvatelstvem. Je nemyslitelné a nespravedlivé vůči Židům prosazovat jeden čistě etnický arabský stát.

  8) Arabové první prováděli etnické čistky za pomocí teroristických útoků v podobě vražd, drancování a ničení židovských domů, majetku a polí v období 1920-1948. Zhruba 20,000 Židů bylo vykořeněno ze svých domovů v lokalitách Hebronu, Jeruzaléma, včetně Gazy, Nábulusu, Jeninu, Jericha, Tul Karmu, Gush Etzionu a dalších míst.

  9) Arabové vždy odmítli jakoukoliv diplomatickou nebo politickou dohodu, stejně jako jakýkoliv kompromis, včetně vyjmutí Transjordánska z mandátního území pro židovskou vlast, několik návrhů na rozdělení mezi roky 1937-1939, stejně jako konečný návrh rozdělení na základě rezoluce OSN z 29.11.1947. Posléze Arabové odmítli nabídku Izraele o vrácení všech území za zelenou hranicí 1967, které Izraelce dobyli v průběhu Šestidenní války, tj. nabídky izraelských politiků Dajana, Allona, následně Barakovu mírovou dohodu z roku 2000 a nakonec mírové návrhy Olmerta, Livni a Netanjahua.

  10) Palestinská samospráva je nedemokratickou diktaturou, kterou ovládá řada konkurenčních teroristických bojůvek. Prakticky zde neexistují politická, lidská a občanská práva pro její vlastní arabské obyvatele. Palestinští politici jsou neústupní, nepodporují mír a koexistenci s Židy a Izraelem, zatímco protižidovské předsudky jsou v palestinské společnosti vštěpovány prostřednictvím jejího vzdělávacího systému od nejnižších stupňů.

  11) Palestinská samospráva odměňuje terorismus, přijala politiku „výplatu za vraždy“, tj. motivuje své obyvatele k vraždění Židů z důvodu, aby jejich rodiny mohly získat peníze.

  H. Lukešová 25.9.2023 8:22

  12) Pokud má být někdy nastolen konečný mír mezi Izraelem a Palestinci, musí mu předcházet uzavření úplného míru mezi OOP/Fatahem a Hamasem a poté, co Arabové odstraní ze svého vzdělávacího systému protižidovské výlevy a výzvy k páchání teroru.

  R. Langer 25.9.2023 10:52

  Že na toho levičáckého bezmozka vůbec reagujete... ;-)

  H. Hadravek 26.9.2023 9:34

  Hamás Vám za Vaše blafy děkuje každý den.

  H. Lukešová 26.9.2023 9:39

  Vašimi nesmysly podporu palestinským teroristům uvnitř české společnosti nezajistíte. Na rozdíl od vás, antisemitským naci-bolševických pro-palestinských antisemitů píši fakta.

  K. Křivan 25.9.2023 14:44

  Je to možný aby byl někdo takhle blbej ? Ten snad je provokuje ? ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D