Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZMIZENÍ: Záhada nejen atronomická

Knihu jsem četl před sedmi lety, když vyšla, seriál v tu dobu nebyl ještě k disposici. I nevadí, jak znělo heslo prorepublikových junáků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Kam mizí knihy. (A podobné věci.)

K přečtení trilogie mi v dětství chybělo 'Dobrodružství šesti trampů'. Zachránil mne ve druháku spolužák z gymplu. Dalším provozem jsem o knihu přišel, musel jsem tu Bohatyrskou trilogii sehnat, abych ji mohl vrátit. Pak jsem postupem času sehnal výtisk sám pro sebe, o ten jsem přišel, pak jiný, který opět zmizel - během let jsem měl doma pět různých knih - pak nějaké pirátské e-knihy, dnes mám doma dva výtisky, z nichž jeden kdysi patřil tomu spolužákovi z gymplu jeden z nich je ten výtisk, kterým jsem mu tu knihu nahradil, a dvakrát jsem se potkal s knihou, kterou jsem měl a přišel o ní. A znovu.

Ty knihy se dají poznat. Občas věnování, nějaké kresby uvnitř, poznámky...

Před pár lety jsem si, jako padesátileté chlap, stěžoval své přítelkyni že střední školy, že se mi moc stýská po jedné knize od Bulata Okudžavy. Sehnala mi ji. Shodou okolností tu, o kterou jsem přišel v polovině osmdesátých let. Ta kniha byla k poznání. Byla v ní má tehdejší adresa a prosba, aby mi ji sakra po ukončení kolečka vrátili.

0 0
možnosti

Kdybych nečetl knihu, seriál by se mi asi líbil. Oproti knize zkrátil některé zdlouhavé pasáže, bohužel se rozhodl Vychovávat! Rv Číňané, a to i ti nejdůležitější jsou nahrazeni ženami, a dokonce černochy, samozřejmě anglo-američany, také děj se odehrává v anglii, což by ani tak nevadilo. Také svéráznému, nicméně superschopnému Ta-š ovi pořádně přistřihli křidýlka a načernili papulu a z Liu-Ti ho učinili Černocha......Rv

0 0
možnosti
Foto

Já jsem vydržel u seriálu je dva díly. Dál už to nešlo. Málokdy lze vidět takovou fantasy sr@čku.

Sci-fi seriály musí respektovat aspoň základní matematická a fyzikální pravidla. Tento seriál nerespektuje nic.

0 0
možnosti

Jelikož jste skončil předčasně , zřejmě se k vám nedostala informace, že za ty nerespektovaná matematická a fyzikální pravidla mohou Mimozemšťané, s technologiemi podstatně vyspělejšími, než znáte. Respektována je snad jen rychlost světla ve vakuu...;-D

0 0
možnosti

Seriál dobrý, ale zajímalo by mě, proč pohyb tří těles "nelze matematicky spočítat" ??

0 0
možnosti
Foto

Exaktní řešení těch pohybových rovnic pro 3 tělesa a více prozatím nejde... Jediná možnost je popadnout nějaký počítač a pěkně numericky počítat a umíte-li to, i hezky namalovat na nějaké zobrazovadlo. Stačí klasická mechanika, odchylky ze speciální a obecné relativyty není třeba řešit (tedy v rámci naší sluneční soustavy). Jasně nenajdete si posun perihelia Merkura...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz