29.11.2020 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Franta Bezelstny 6.11.2006 23:38

ucitel dilen s Trabikem? Ze by 3 ZDS?

Ucitel dilen s Trabikem a prihoda se dvema stromy? Ze by Zlin a 3 ZDS? Nerikalo se panu rediteli Nikotyn?

portwyn 30.10.2006 18:06

Portwyn připouští, že co dítko školou povinné

taky nadělal pěknejch kravin. Ostatně jsme byli v pubertě, to dělá kraviny kdekdo. Má to ijednu výhodu - moc dobře vím, co od dětí můžu čekat. ;-) Vzhledem k tomu, že nejsem novinář ani moderátor, mne puberta přešla asi tak kolem 30...no, skoro přešla ;-)

Byl tu ale jeden drobný rozdíl proti dnešku - my jsme věděli, že když se na to přijde, bude průšvih (a brali jsme to jako hu na četníky a na zloděje). Když nás chytli, ani by nás nenapadlo držkovat něco o šikaně a o teroru.

Noa na závěr díky za uznání.

Yarda 29.10.2006 21:21

Re: Re: drancovací zájezdy- hm, nebýt těchto zájezdů asi bych neznala damašek - vlastně celou výbavu - jsem tam měla

Damaškové povlečení páni obchodníci moc nekupují, je drahé a leželo by jim na prodejně.

Doporučuji navštívit podnikovou prodejnu Veba v Broumově, určitě si vyberet.

Jaka 29.10.2006 19:26

Božínku,

vždyť tyhle vzpomínky jsou to nejpříjemnější, co se normálně myslícím jedincům může přihodit. Vám ne?

Príma, Anko, taky jsme měli kantorku, která si během hodiny běhala poplakat na ředitelské rámě. A vůbec se za to nestydím, čím jsme ji k tomu doháněli.

herdekbabka 29.10.2006 17:53

Re: drancovací zájezdy- hm, nebýt těchto zájezdů asi bych neznala damašek - vlastně celou výbavu - jsem tam měla

pořízenou v prvotřídní kvalitě. A mám je dodnes - nevím, jestli dokážete ocenit zalehnutí do bílounkého, voňavého,  na list vymandlovaného povlečení. Je to balada, které se nic nevyrovná. Sháněla jsem přednedávnem jako dárek damaškovou soupravu - myslíte že jsou - nee - nejsou, jen samé směsky a uměliny - nebo řídký krep . Takže já díky za výlety s nakupováním - bylo to docela fajn ten mix výletu a nákupu něčeho co jiný nemá. Ne tak jako nyní úplně stejné zboží v marketu kdekoliv v širokém a dalekém okolí.  Všechno na jedno brdo. Ju a v Berlíně jsme jezdili na výtečná kuřata do jedné hodpody na  ... ta pamět. Bylo to fajn, akorát že v 92 už tam byl kuřecí mekdonald - a k nejedení blivajzy. Nebo ty grogy či svařené víno - bez obav konzumované při courání městem - kdo ví jak je to teď....

Robina SM 29.10.2006 1:47

Re: Moc by mě zajímalo, Anko,

Taky by mě to zajímalo. Puberťáci se v těch blbostech ohromně vyžívají, což je normálné, ale dospělá žena už by snad mohla mít určitý odstup. Nebo nikdy nedospěla?

kantor 28.10.2006 23:11

Moc by mě zajímalo, Anko,

jestli se aspoň po letech za své tehdejší chování ke kantorům stydíš.

J.G. Pašek 28.10.2006 16:32

Vzpomínám na oblíbeného profesora-doktora na organickou chemii . . . .

Ten nás jednoho dne z ničeho nic varoval "Dávejte si pozor na hubu před profesorem K. Ten jezdí na kole. Nahoře se hrbí a dole šlape" . . . . . což tehdy byla pro studenta velice užitečná informace . . . . . . . a nikdo nikde o tom nepípnul.

J.G. Pašek 28.10.2006 16:14

Bitter = hořké mandle se v obchodech neprodávají, jsou jedovaté . . . .

Existují dva typy mandlí, hořká (semena amygdali amarum) a sladká (semena amygdali dulcis). Hořké mandle lze jen těžko rozlišit od sladkých, mají vyšší obsah amygdalinu, látky, která má na svědomí hořkou chuť. A jak má vypadat dobrá mandle? Musí být sladká, tvrdá, uvnitř bílá či krémová. 

Hořké i sladké mandle mají podobné složení. Hořké obsahují 5 % amygdalinu, kdežto sladké pouze 0,1 %. Větší množství hořkých mandlí je škodlivé. Produktem rozloženého amygdalinu je totiž kyanovodík. Pro dospělého člověka může být nebezpečná už dávka 10 hořkých mandlí.

Yarda 28.10.2006 12:48

Re: drancovací zájezdy

Bylo dobré znát alespoň trochu německy. Na jednom předvánočním zájezdu koupil jeden z účastníků několik pytlů mandlí. Bohužem si nepřečetl že kupuje mandle Bitter.

honzak 28.10.2006 8:07

drancovací zájezdy

k soudruhům do NDR byly pojem a zdroj neuvěřitelných příběhů. Kdyby sloužila paměť, to bychom se nasmáli....