28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

TAXI: Myslet na druhého

Moje dnešní úvaha se týká řidičů. Jak jinak v mém případě. A co o mě k ní vedlo? Jel jsem s dcerkou po našem městě. Přijíždím z vedlejší. Zleva vidím, jak se blíží po hlavní silnici auto. Čekám, dávám přednost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavlíček 21.9.2022 15:49

Píšete - ohleduplní lidé, kteří v zipu pouštějí i před sebe. Ale jak se vcítit do pocitů řidičů, kteří na značce, která oznamuje - zde končejí dva pruhy, zařadí do toho pomalého a mezitím je míjí mnoho aut tím pravým a vynucují si pak zip...

J. Jurax 19.9.2022 17:24

No jo, mně učitel v autoškole před víc jak půlstoletí vtloukal do hlavy: Předpokládej, že každý koho na silnici potkáš je magor a nikdy neměl dostat řidičák - a budeš dlouho živ.

P. Sura 19.9.2022 14:13

V případě, který popisujete jde ale spíš o "nedobujelé ego"...;-)

M. Krátký 19.9.2022 12:48

Celej svět se zbláznil - těch "novot" je spousta : jsem řidič od roku 1961 - potom ŘP III a pak ještě II v roce 1963 - takže to vše trochu shrnu : 80 % řidičů jsou magoři, kteří nemyslí na nic jiného než na svoji osobu - každý den, když si sednu za volant musím myslet za těch 80% pitomců - pokud vůbec dají blinknu - tak až když už točí volantem - a čím dražší auto řídí, tak tím měně ji vůbec dávají !!!!!! A spousta dalších situací - tak příště - krásný den :-)

F. Svoboda 19.9.2022 10:42

Někdy se jedná o chyby, ale častěji se jedná o aroganci. Velmi mnoho řidičů téměř blinkr nepoužívá nebo jenom symbolicky ve chvíli, kdy ukázání změny směru již nemá význam. Mám na mysli okamžiky, kdy se auta řadí do odbočovacích pruhů a kde je nutné o každém jejich záměru být předem informován. Bohužel každý druhý řidič se zařadí bez předchozího avisa do odbočovacího pruhu a jednou blikne až je v zatáčce. To je ten lepší případ, jiní neblikají vůbec. Nedávno jsem jel za řidičem, který neblikal a shodou okolností jsme oba zaparkovali u obchodního domu. Tam jsem jej upozornil, s patřičným zdůvodněním mého pozorování, že mu nefungují blinkry. Naštěstí na mne pouze tupě zíral.

P. Zima 19.9.2022 8:17

R^ Však nejde jen o přebujelá ega. Chybu uděláme čas od času každý, a pak je člověk moc rád za to, že v ten moment myslel někdo i za něj.