4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

JEN TAK: Dlabanec v ilegalitě

Člověk by ani nevěřil, co je lidí, kteří rádi občas udělají něco tajného, ba přímo zakázaného, ba dá se dokonce říci i protistátního. Obyvatelé Československa, dnes Česka a Slovenska, to v tomto ohledu nikdy neměli těžké

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 19.10.2022 12:32

Trichinela se ve svalech býložravého skotu nevyskytuje. Pokud byly tataráky zakázány kvůli trichinelóze svědčí to o ubohé hygieně v mastném průmyslu.

M. Pressl 18.10.2022 22:41

Nelžete, za bolševika se pravá svíčková koupit dala, a byla i docela cenově dostupná. V 60 letech stál v restauraci biftek s volským vokem a hranolkama 12.40 Kčs.

J. David 18.10.2022 17:24

Kyž něco žerete, vždy nějakého "sajrajtníka" můžete lapnout. Nežerte třeba čerstvé borůvky, můžete lapnout měchožila bublinatého, to pak máte během krátké doby jaterní cirrhosu, jako zasoužilý letitý kořala. Ale nic, víme v dnešní době, co žereme? Von už ani ve Vídni není ten jejich "schnizel" (kalbfleisch) pravdou, a v "kartofensalatu" zabezpečí absenci háďátka erteplového. Tož tak...

J. Chalupnik 18.10.2022 10:37

Tatarak se skrabe prave proto, aby se odhalil pripadny svalovec - projdete celym tim kusem masa a vidite do nej. Pokud se tatarak mele, tak pochopitelne svalovce nemate sanci odhalit.

R. Polášek 18.10.2022 9:59

Tak ono nezakázali vepřové proto, že ho opékají nad velbloudím lejnem. Zakázali ho proto, protože tehdy v tamějších podmínkách polopouště neměla prasata obživu a když je někde v nějaké osadě chovali, volně, jak bylo tehdy zvykem, prasata se musela živit jenom tím, co našla v osadě po lidech. Od různých odpadků přes lidské výkaly až po uhynulá zvířata nebo lidmi zabité škůdce, hlodavce atd. Po zřejmě počátečním nadšení, kdy prasata účinně čistila osadu od odpadků a byla zdrojem výživného masa pro chudé, se projevil ten uzavřený potravní řetězec a prasata byla masívně promořena lidskými parazity a nemocemi. V evropských podmínkách to nebylo tak akutní, protože v Evropě byly mimo osady původní prasečí biotopy, kde tehdy prasata vyháněli napást se. Takže lidské odpadky byly jen malá část jejich stravy a promoření prasat lidskými parazity bylo výrazně menší a pod rozlišovací úroveň tehdejších lidí. Proto v pouštních a polopouštních oblastech, kde žili židé a muslimové, prasečí maso tehdy zakázali, zatímco v křesťanské Evropě ne.

M. Hoblík 18.10.2022 9:00

Neviděl bych to tak tragicky! Například chválit Zelenského nám nikdo nezakázal!

P. Brecík 18.10.2022 22:17

R^R^ Proč ne, když všude vyhrává !! ... Po téměř osmi měsících visí válka na Ukrajině na vlásku. Ukrajinské protiofenzivy stále postupují, zatímco ruské síly se stále tlačí jinam. Na internetu je to však velmi jednostranná záležitost, napsal zpravodajský server BBC News. „Jsme národ memů,“ říká kyjevská podnikatelka Olena, která řídí týmy dobrovolníků na sociálních sítích. „Kdyby to byla válka memů, vyhráli bychom,“ dodává.

Olena není její pravé jméno. Vzhledem k citlivé povaze práce, kterou se svými týmy vykonává jménem ukrajinského ministerstva obrany, požádala o zachování anonymity. Její lidé pracují nepřetržitě, během několika hodin reagují na zprávy z celé země a vytvářejí úderná videa, často s hudbou, pro publikum ministerstva doma i v zahraničí.;-D8-o