Diskuse
JAK BYLO: My čekali jsme jaro
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
R27a45d16i34m 60P36o24l55á69š24e27k
To silvestrovské ochlazení bylo dvakrát, jednou ke konci 70 let, to jsem studoval na střední a jednou v první polovině osumdesátých letech. To druhé bylo myslím tvrdší, protože při tom druhém u nás všude v okolí umrzly až do poloviny stromu vlašské ořechy. Ale asi kratší, protože si nepamatuju , že by socialsitická ekonomika měla problémy. na rozdíl od toho prvního silvestrovského ochlazení. A potom bylo ještě dalčší silné ochlazení, buďto 1988 nebo 199 či 91. To ale nebylo na Silvestra.
A to si pamatuji, protože se v podniku, kde jsem byl tehdy zaměstnán projevila stavební vada, kondenzační voda z parních kaloriferů rozmrazovací linky těžkého skladu byla vyvedena na střechu. A když tam v těch mrazech nahoře na střeše namrzla vrstva ledu větší než metr, VSŽ pozinkovaný plech, který ten strop haly držel, se prolomil a ty tuny ledu "hukly" z 24 metrů vysoké haly dolů na nákladní liazku, na které se tam tehdy rovna rozmražoval náklad. Z liazky zůstal jen podvozek, naštěstí tam nikdo nebyl a tak se to obešlo bez obětí. Akorát jeřábnice na portálovém jeřábu, která prý zrovna těsně před prolomením pod tím místem projela, prý strachy pustila do montérek všechno, co šlo fyziologicky pustit.
J78a29r49o28s18l70a18v 48F78a29r77d67a
Jo, na Silvestra ještě v tričku, ale ráno mrazem roztržený blok motoru ...
V98l83a29s80t51a 81M33o65k72r36ý
Ale ten přechod počasí, ze Silvestra na Nový rok, by se mohl v současnosti zopakovat.
Už jenom kvůli tomu, jak funguje i EU/ti v Bruseli a ČR
J90i53ř82í 23Š73a61m23á36n49e98k
Nebojte se.
Kdyby se opakoval, zelení blbečkové z brusele i tuzemska by nám to vysvětlili jako důsledek člověkem způsobeného globalniho oteplování - vlastně dnes už globální změny klimatu - a zdůraznili by nutnost ještě urputnějšího boje proti emisím zločinného CO2. Neboť jedině tak bude planeta spasena!
L67u97b48o17š 42Š18i75m51o27n
Ale to se zeleným a fialovým soudruhům nehodí číst a poslouchat. To by museli do knihoven, složitě vyhledávat články a přemýšlet jak nám to správně politicky vysvětlit. ( jsem ročník 52 a tyto změny teplot také pamatuji)
J21i28ř76í 48Š77a16m50á41n55e72k
Holt klima se mění imrvére furt! Ať se ochlazuje nebo otepluje nebo cokoliv mezi tím.
A proto musíme - tedy podle blbečků z brusele - bojovat proti kysličníku!
T73o45m57a54s 52K37o94h44o94u96t
Jsou pořád v galeriích ty obrazy mistrů na téma: Bruslení na nizozemském kanálu?
I56v35o 52L78y77č10k10a
Jako kluk jsem dostal knihu Plavčíci kapitána Bontekoe. Taky se tam bruslí na kanálech nebo se bruslemi tahají sáně. Ale to bylo snad 17. století, lidé žili v nevědomosti
V45l21a48d42i15s81l47a60v 17K24o15l15m16a33n
Tak s těmi "netěsnícími" kanystry - to beru jako básnickou/spisovatelskou licenci.
20 litrové kanystry soudruha Hitlera byly a jsou dosud dobře těsnící a dodnes používané.
Tedy, pokud se "nesežvejká" těsnící guma v uzávěru. To se ale nestávalo tak často.
Co se klimatu týká, o tom se psalo už v roce 1946 ve vědeckopopulárním časopise Argus na str.287 pod titulkem: "Podnebí zeměkoule se stále otepluje"

R29o66m63a75n 63L19a52n95g78e46r
Ale no tak, v 70 letech se přece ochlazovalo!
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz