Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Na Červeném Hrádku 2

Situace, jak víme, je závažná. Nestudoval jsem žádné statistiky, čísla jsou přece obecně známá, tak nač nosit dříví do lesa, že…. Ale vemu si z lesa příklad.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZK

Každý člověk prý vydává teplo jako 100 W žárovka. A je-li nyní na Zemi o cca 5 miliard lidí více než po II. světové válce, vydáváme o dost více tepla jen tím, že žijeme. Takže buď míň lidí, nebo povinně snížit každým z nás vydávané teplo.

0 0
možnosti
JP

Technická: Když budete vydechovat méně často, bude koncentrace při podobné úrovni metabolismu úměrně vyšší.

0 0
možnosti
Foto

A kde se vlastně vezme ten uhlík, který člověk vydechuje v CO2?

0 0
možnosti
VK

Vznikl ve hvězdách, které tu byly před Sluncem:

"Děj, při kterém v nitru hvězd vzniká uhlík, označují vědci jako 3 alfa proces. Při něm se nejdříve dvě alfa částice (jádra helia) spojí a vytvoří jádro beryllia. To následně reaguje s další, třetí alfa částicí a vzniká uhlík"

:-)

0 0
možnosti
VK

Co myslíte, čím by tento autor poškodil lidstvo více:

svou kremací (CO2!), zakompostováním nebo dalšími články zde na Psu? :-)

0 0
možnosti
Foto

Jakešův styl přebrán dobře :-) . Místo Zagorové je tam velryba. Stejně jako tehdy, mnozí nechápou...

0 0
možnosti
JJ

J45u92r63a 10J13u94r16a27x

24. 9. 2021 12:50

Ano.

Výtečně. Teď ještě aby pro tuhle myšlenku získali Vaši rodiče nějaký tučný grant. A Vás by mohli vodit jak svatou Grétu po světě, abyste dětským hláskem vyzýval mocné tohoto světa i prostý plebs, aby míň dýchali. Školáci kromě pátků pro budoucnost nebudou chodit do školy i ve čtvrtek, ve čtvrtek se bude demonstrovat pro nedýchání.

Pro Vás, resp. Vaše rodiče je to slušný podnikatelský záměr, jenž má potenciál správně vzat do ruky Vás i Vaši rodinu zabezpečit do konce života. A určitě se toho chytne Evropská komise a zelení, jakož i Greenpeace a jiné ekologické neziskovky, takže Vás zisk bude zaručen. Akorát nesmíte moc nedýchat, abyste si jej užil.

:-)

Skoro se bych se bál takový článek vydat, aby se toho zelení magoři z EU nechytli a nevypracovali směrnici, v níž nám rozkazují pro spásu planety nádech a výdech jednou za pět minut.

0 0
možnosti
JP

Jenže, i kdyby oteplování opravdu bylo způsobeno člověkem, tato informace jde mimo...Protože pěstování plodin, krmiv a jejich následná konzumace (a tedy pak i to "dýchání" je běžný koloběh (takříkajíc nakonec nula od nuly pojde) , a ti co uznávají lidský vliv na globální oteplává, předpokládají , že je to kvůli navýšení množství CO2 vzniklému spalováním fosilních paliv.....

0 0
možnosti
Foto

Termiti prý svoji činností "vyrobí" víc CO2 než celé lidstvo.

Když si představím kolik hmyzu nebo bakterií žije pod jedním stromem v amazonském deštném pralese, všichni produkují CO2, tak správnou cestou k bezuhlíkovému světu se mi fakt jeví vyhubení veškerého hmyzu a zničení všech stromů a vůbec veškerého porostu na planetě.

A kdyby tady ještě nebyl ani člověk, to by se nám to žilo!

0 0
možnosti
JP

Ale totéž...To je běžný koloběh, to co příroda, (v posledku rostliny) vyrobí, se zase spálí....Tady jde o to, zdali oteplování může způsobit navýšení obsahu CO2 proti tomuto přirozenému koloběhu v důsledku spalování fosilních paliv...Osobně myslím, že to je pořád ještě relativě malé množství, ale celou záležitost nelze takto jednoduše odbýt...

0 0
možnosti
FN

Ale hlavně zachránit planetu zdražením ceny košťálovin a fazolí. Omezením spotřeby budou lidé vypouštět zadní tryskou méně metanu a nebude tak mizet ozonová vrstva.

0 0
možnosti
AO

A51d79g82a 71O89v20á

24. 9. 2021 8:40

Tady se správně ťuklo do hřebíčku- na celosvětovém ekologickém kongresu se jednalo o jiné cestě než popisuje autor. Ne vydechování, to snad až příště, začít se musí od konce. A kdo by to porušil, bude zakleknut, jaképak fraky. Tady už ani fíkový list nepomůže. Nesmiš a basta a bude líp na světě. Všechno lidské stranou! Za nového Homo! atakdále atakdále, nepřála bych vám ten kongres vidět

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz