30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Magor Milda, Dr.Sc. 13.5.2007 9:53

Věk jako kritérium

je nesmysl. Pan Mládek bude za pár roků možná chodit s berličkou, možná se povozí na kolečkové židli s akumulátorem. Přezkušování řidičů přes 60 je diskriminace. Samozřejmě má být každý lékař povinen, pacientovi s nebezpečnými nemocemi, třeba padoucnicí nebo Alzheimerem jeho řízení vymluvit, případně ohlásit dopravnímu inspektorátu.

Zdraví důchodci mají naopak více zkušeností a nemají tendenci k nadměrné rychlosti. Nápadně pomalé nebo nejisté dědoušky, případně okloboukované nebo očepicované musí rozpoznat i policejní hlídka a pozvat je na zdravotní prohlídku.

Jinak ale nevidím důvod, proč by se jinak zdravý člověk který se v silničním provozu chová normálně, měl nechat u lékaře přezkušovat.

Mimořádnou kontrolu vyžadují však vozidla na první pohled zanedbaná nebo hlučné motorky. Kdo na vozidle něco změnil, musí si to nechat schválit TK.

pp 7.5.2007 21:14

Ještě by to chtělo upřesnit,

o kterou kontrarevoluci se jedná.

kurbet 7.5.2007 19:45

něco navíc

Pan Mládek zapomněl k tomu tlumoku a holí ještě poznamenat i přednost u lékaře ve frontě na umělý kýčelní kloub.Protože řada seniorů už špatně chodí,klouby jím neslouží a k turistice se nová kýčelní náhrada velmi hodí!Chůze je plynulejší,tišší-prostě radost z pohybu.

důchodce 8.5.2007 20:24

Re: něco navíc

ha-ha.. velmi vtipné. Taky budeš důchodce, holoubku.

Ptica z Modrej 7.5.2007 18:54

Ten má všechno kdo nic nechce....

Auto je nástroj ďábla a přivádí nespokojené řidiče-důchodce s holým zadkem mezi voliče levotočivých stran u kterých v důvěřivosti stáří očekává příspěvek na benzín. Kopněte do aut a za uspořené peníze si najdětě jinou milenku nežli drahé auto, benzín smrdí...

Rad 7.5.2007 12:46

Bůůů

Já to nepochopil!

PetrK 7.5.2007 13:53

Re: Bůůů

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

milos 7.5.2007 9:00

Mladku, Mladku!!!

Mladku, Mladku!!! Az se tobe volant trasti bude... Nerekl bych, ze vy jste zrovna z tech nejmladsich, ale vase snaha byt vtipny za kazdou cenu je mladistve svezi.

Malý Aston 7.5.2007 8:43

Bodový systém má velkou chybu!

Základní chyba je ta,že máme u policie cca 45 000 policistů a nevím kolik tisíc šedých morů.Jenže oni se zajímají co řekla nebo neřekla Marcelka a ne o to jak a kdo jezdí na našich silnicích.Pokud někdo jede po dálnici 130 je považován za debila a nějaké snížení rychlosti vyznačené značkami je jen kšeft pro firmy,které je vyrábí.Policie prý nemá peníze,já mám dojem že řidiči všech kategorií jich mají dostatek.Takže kde je problém?Pokud stát zákonem určil pravidla hry,má to tvrdě vyžadovat.Když na to nemá peníze,nemá měnit zákony.Silniční zákon to je ukázka,jak  se nikdo zákony neřídí.Pokud jedu po dálnici D1 a mít možnost jako policie,jsem bohatý občan.Když to policie neumí a nemá zájem,navrhuji dopravní policii zprivatizovat a hned bude každý znát jak se má chovat včetně pana Mládka.:-D

PetrM 7.5.2007 8:50

Re: Bodový systém má velkou chybu!

To není v silničním zákonu, to je v hlavách řidičů. Ti by se měli naučit počítat a hned by zjistili, že v malé ČR je rychlá jízda zcela zbytečná, těch pár ušetřených MINUT vůbec nestojí za riziko ztráty života. Nedávání přednosti v jízdě, troubení, předjíždění v riskantních situacích, to je vše jen výraz stavu nemocné mysli a podivného sebevědomí. Hrdý a důstojný člověk nemá potřebu provádět s autem nesmysly.

Malý Aston 7.5.2007 9:13

Re: Re: Bodový systém má velkou chybu!

Máte pravdu.Chování na silnicích je odrazem sociálně,kulturní a občanské vyspělosti občanů,kteří si váží svého života a majetku.Když občané nejsou na výši je nutné sáhnout k výchově.A u nás platí jen ten velký bič a malý dvůr,tomu rozumí ihned každý.:-D

PetrM 7.5.2007 9:32

Re: Re: Re: Bodový systém má velkou chybu!

A kdo bude bičovat ty s bičem? Brusel? ;-D

jirka.s. 7.5.2007 18:59

Re: Re: Bodový systém má velkou chybu!

To není ani v hlavách řidičů! Tam totiž obvykle bývá pouze adrenalín! Zkuste se jednou potrestat a sledujte od rána do noci třeba Novu! Schválně, kolikrát za ten den tam zaslechnete o adrenalínu!

Ladislav N. 7.5.2007 10:06

Re: Bodový systém má velkou chybu!

Cyba bodového systému je především v tom, že je EXTRÉMNĚ BLBÝ. Blbý až tak, že policajti mají obavy jej začít v plné míře uplatňovat.

Jestli se chcete přidat na stranu blbů, kteří se realizovali v tomto zákoně jeho formulací a prosazením v parůamentu, neváhejte a oznamte nám tuto skutečnost. ;-)

PetrM 7.5.2007 18:07

Re: Re: Bodový systém má velkou chybu!

No hlavně že VY víte, jak na to ;-D

kirast 7.5.2007 8:13

Sakra, důchod se blíží a noha bolí víc a víc

Nemohl bych vyfasovat alespoň tu hůl francouzskou?

Jirka 7.5.2007 8:02

Poznámka

Dokud budou úplatky tak ten systém nic nevyřeší, postupně se vyvíjí vrstva lidí kteří si koupí vše, i nevinu a budou jezdit dál jako prasátka dokud si svá ústa nerozsekají. takže bodový systém brzdí jen ty co nemají prašule. jen mne ještě napadlo, neměli by odebírat body za klobouky? Mi totiž připadá že kloboučníci jsou ti nejnebezpečnější.

J.G. Pašek 7.5.2007 7:28

Rok co rok ve světě zemře 1,2 miliónů na silnicích při dopravních nehodách a 40x tolik je zraněno vyžadující lékařský zákrok. . .

a největší procento na 100 tisíc obyvatel zahynou řidiči do 25 let . . .

Car crashes — also called road traffic accidents (RTAs), traffic collisions, auto accidents, road accidents, personal injury collisions, motor vehicle accidents (MVAs), — kill an estimated 1.2 million people worldwide each year, and injure about forty times this number (WHO, 2004

mjd 7.5.2007 7:24

důchodci a ...

Pane Mládku, nevím zda-li z vrozené stydlivosti či snad z nevědomosti jste neuvedl tu příznivou skutečnost pro mladší řidiče (dle tajného doplňku zákona), že za přejetí důchodce a více opáleného člověka na přechodu pro chodce se body nejen odebírat nebudou, ale dokonce přidávat jako prémie

VL 7.5.2007 13:16

Re: důchodci a ...

Spíš bych stálo za to vyplácet část původně uvažované sociální podpory či důchodu, třeba 25 % částky, která by byla čerpána od doby věku přejetého po průměrnou výšku života v regonu jako prémii. To proto, aby se řidiči zaměřili na mladší kusy, na kterých se dá do konce života víc ušetřit.

Hnyk 7.5.2007 7:19

Neůmyslně

>neúmyslně zapomenou připoutat, sem tam zapomenou zažnout světla a nebo sem tam neúmyslně nedají přednost na stopce. Semtam neůmyslně vjedou do křižovatky na červenou, semtam neůmyslně srazí chodce na přechodu, semtam neůmysně jedou po dálnici v protisměru..;-D;-D;-D

balthasar 7.5.2007 8:41

Re: Neůmyslně

Normálka, no, občas zapomene zaplatit v samoobsluze, občas z hospody odejde rovnou z wc, semtam omylem peníze místo do firemního (ouředního) pytlíku dá do portmonky .. copak vy nejste roztržitej? :o)

Klauss 7.5.2007 5:33

Mladek je zlodej

Kdyz tenhle plesaty trouba chodil na Vinohradech do skoly  tak vykradl skolni pokladnicku.

Honza 7.5.2007 6:56

Re: Mladek je zlodej

A co ty, viděl si to? Nebo jenom kecáš.

estetik.novotny 7.5.2007 8:35

Re: Re: Mladek je zlodej

AD Ivan Mladek je-Honzo,prived jeste alespon jednoho,ktery je take retrospekt.  ivana  Mladka znam malo osobne ale znacne z jeho tvorby  Vydy mi dal hodne radosti a krasneho pohledu na svet.Pro me je a vzdy bude    mistr..           

Abonent 7.5.2007 3:21

Pro rizikové řidiče speciální označení a rychlostní limit

Před příští změnou či novelizací Silničního zákona požádám svého poslance, aby prosazoval povinné označení motorových vozidel řízených řidiči začínajícími (Z) a končícími (např. G).

Obě skupiny řidičů představují pro ostatní účastníky silničního provozu zvýšené nebezpečí. Bylo by dobré též uvážit možnost zavedení horních rychlostních limitů pro obě tyto rizikové skupiny.

rv 7.5.2007 6:41

Re: Pro rizikové řidiče speciální označení a rychlostní limit

A ještě bych to rozšířil na (U) pro ty, kteří jsou unavení a na (P) pro ty, kteří řídí s botami na vysokých podpadcích. Tyto skupiny řidičů taktéž představují zvýšené nebezpečí. A naopak pro nás, kteří jezdíme vždy skvěle navrhuji povinné označemí (M), jako mistr světa.

salant 10.5.2007 7:27

Re: Re: Pro rizikové řidiče speciální označení a rychlostní limit

R^A ti co jezdí nacamraný - A - jako alkohol (do češtiny - bacha požil jsem chlast)R^

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 7.5.2007 6:41

Re: Pro rizikové řidiče speciální označení a rychlostní limit

Ja bych mel vylepseni. Kdo by prisel o body dejme tomu za rychlou jizdu, nedani prednosti nebo zpusobeni havarie, ten by si musel na sve auto povinne ze vsech stran nalepit samolepku "Jezdim jako idiot" s velikosti pisma alespon 10 cm. Toto by bylo kontrolovano Kristofy a pripadne nevylepeni by znamenalo dalsi body dolu.;-D

Medák 7.5.2007 8:34

Re: Pro rizikové řidiče speciální označení a rychlostní limit

A ty co jezděj jak hovada ,pač maj známý u policie a tak se o body nebojej  by mohli mit buď VIP nebo ZUP