22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

FEJETON: Nenávidím pana Windowse

Jsem přesvědčen, že většina dospělých lidí toho padoucha dobře zná, i když někteří se raději kamarádí s panem Macem, další s panem Linuxem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 11.5.2018 8:08

Nevím, přijde mně to poněkud křečovité,

rádoby vtipné. Aktualizace: jsou jednou za čas a že by se zrovna strefily do bouřky? Autor chtěl být vtipný a očekával nadšené souhlasy, mně jeho nářky přijdou ubohé.

A. Pakosta 11.5.2018 11:17

Re: Nevím, přijde mně to poněkud křečovité,

No, mně přijde zase ubohá Vaše reakce, pane Stirský.

Ten, kdo Windows používá denně, zažil už mnohokrát situaci, kdy potřeboval PC vypnout (třeba aby včas svůj notebook popadl a vyrazil s ním na domluvenou schůzku) a "pan Vokňous" (jak mu říkám já) si zrovna usmyslel instalovat aktualizace. Anebo naopak, potřebujete RYCHLE něco zjistit na netu, zapnete počítač, a on si klidně deset minut cosi "zařizuje pro sebe" a na vás kašle. Takže pan Husák to napsal docela výstižně a k tomu i vtipně - alespoň podle mého názoru...

F. Houžňák 11.5.2018 19:49

Jak sjet Windowsy bez instalace updates

jsem popsal výše. Neváhejte a vyzkoušejte to, je to prastarý trick snad ještě z 3.1, kdy updates v dnešní formě ještě nebyly. Windowsy tyhle hot keys většinou zachovávají.

V. Bartl 11.5.2018 7:35

pane neuměteli

za vaši pitomost a opilost nemá pan Gates a nyní Nadella žádnou odpovědnost. Přihlaste se do kursu, jak s počálem pracovat.

vb + hezký májový den /i večer/

J. Novak 11.5.2018 6:28

Jednoduché řešení

Spustit z příslušenství cmd.exe. Napsat příkaz msconfig a odklepnout. V okénku, co se vám otevře otevřít kartu služby a najít windows update, zrušit zaškrtnutí okénka, tím je tato služba zakázána. Zavřít okénkoo a příkazový řádek. Až budete chtít zkontrolovat aktualizace, ve vhodnou dobu službu povolte a nechte wokna prohledat a instalovat aktualizace a potom jim to zase zakažte. A máte pokoj.

R. Langer 11.5.2018 6:33

Re: Jednoduché řešení

Ani to ve W10 nijak zvlášť nefunguje, často se vám ta aktualizační služba sama od sebe spustí. Fakt.

F. Houžňák 11.5.2018 8:43

Ve W10

to nefunguje.

J. Lepka 11.5.2018 10:10

Re: Ve W10

Podle vyjádření mých přátel, většinou programátorů si W1O pořídí jen masochista.

P. Manda 11.5.2018 5:06

jen jestli

není chyba jinde. ( např. mezi židlí a klávesnicí ). Prokazovat PC negramotnost už není "IN".

R. Langer 11.5.2018 6:23

Re: jen jestli

Ne, v tomto případě opravdu není. A moudré rady o tom, že to jde odložit a podobně si laskavě nechte od cesty, pro normálního uživatele je to prakticky na ho*no. :-P

M. Mařák 11.5.2018 0:11

Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

a používat na Firefoxu třeba Qwant, nepoužívat sociální sítě typu fayzbuk a podobně, rušit reklamu a všechny reklamní fízly (uBlock Origin, NoScript...).

Zkuste na jednom z Vašich počítačů a uvidíte.

P. Han 11.5.2018 2:33

Re: Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

Někteří lidé potřebují na počítači i pracovat, pak se bohužel bez Windows neobejdou.

J. Pospíšil 11.5.2018 2:51

Re: Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

Jakoby autor netušil, že těch Windows je celá rodina a jak tak rodinkaří, tak si předávají ovládání.

R. Langer 11.5.2018 6:29

Re: Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

Oficiálně existují jako nová už pouze Windows 10.

R. Langer 11.5.2018 6:27

Re: Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

Hm, a jak to souvisí s aktualizací Windows? Nemluvě o tom, že ten slavný Linux na desktopu je dobrý akorát tak na prohlížení webu. A ano, zkoušel jsem to.

J. Novak 11.5.2018 6:32

Re: Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

Windows 10 Home se aktualizují samy, jak je napadne a uživatele se neptají. Nejjednodušší řešení je zakázání služby a její občasné povolení v době, kdy vás to neruší. Druhou variantou je je prohlásit vaše internetové připojení jako s měřeným datovým tokem. Potom se aktualizace také samy nespustí.

R. Langer 11.5.2018 7:07

Re: Linux, vyrušit jako vyhledávač Google

No vida, to s tím placeným připojením jsem neznal. Děkuji. Jinak jak jsem psal výše, ta aktualizační služba se čas od času za "záhadných okolností" spustí sama od sebe. Mají to ošetřené všude... ;-)

F. Houžňák 11.5.2018 8:46

Jo, můžete to tak udělat,

ale stejně se vám to někdy spustí. To se museli u Gatesů hodně namáhat, než vymysleli něco, na co nadávají miliardy lidí po celém světě.