21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

CHTIP: Židovský humor 83

Syn odjíždí studovat na univerzitu a otec mu klade na srdce: „Synu, jedno mi slib, v žádném případě si neber šikse!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 30.1.2022 17:31

Dneska teda hodně jo ......

M. Salaquarda 29.1.2022 21:49

Koupil jsem si knížku židovského humoru s názvem "Že se nestyděj, rabi", či nějak podobně. Skvělá a doporučuji.

A současně se ptám Neviditelného psa: Que usque tandem?

Catilina je v tom tentokrát nevinně.

M. Vojta 2.2.2022 19:17

Quo

R. Simek 29.1.2022 14:57

- "To si můžete bejt tisíckrát jistý, že tak krásný dítě je jejich, ale co když se někdo nabídne se vzácným darem, když potvrděj opak?"

- "Ani kdyby přišli dva takový!"

- "A kdyby přišli hned tři?"

- "Pak by se dalo uvažovat o tom, že Ježíšek není můj..."

R. Langer 29.1.2022 20:16

R^ ;-D

H. Rybnická 29.1.2022 11:03

Při bádání v rodinných předcích jsem narazila na jednu pratetu. Musela být krasavice, ovšem dcera svobodné matky, která vychovávala celkem 6 dětí jak vlastních tak i nevlastních (ty vlastní sestry a jedné přítelkyně, které zemřely a zanechaly malé dítě, vzala si je k sobě). Rodina byla chudá jako kostelní myši . Matka vstávala ve tři hodiny ráno, chodila k prvním vlakům kterým přijížděly selky z Líšně, těmto odkupovala zeleninu a v nůši ji nosila prodávat na Zelný trh. Do krasavice dcery se zadíval se do ní jeden z brněnských nadějných mladých mužů z bohaté židovské rodiny. Samozřejmě na sňatek nebylo ani pomyšlení. A v předminulém století na nic jiného. Takže se páru narodilo první a později druhé dítě, otec děti okamžitě legitimoval.

Po dlouhé době se mladý muž dovztekal a vystoupíl z židovské obce. Sňatek se konal civilně.Ona si prý přála sňatek v kostele, dočítám se ve starém dopise jejich potomků, přání jí nebylo splněno. Jenže v dnešních dobách se člověk doví rajn lautr všechno. V elektronicky dostupných matrikách se dočtu, že se oba jednoho krásného dne uchýlili do kostela na brněnském předměstí a v tichosti se vzali.

Snad prý existoval nějaký finanční zákon první republiky, který znevýhodňoval německé podnikatele vůči českým, ještě se na to přeptám. Tedy již nemladý otec rodiny se zase vztekl, prodal podnik a odstěhoval se do Vídně, kde se uchytil v podniku svého bratra. Snad prý měli nádherný byt na jednom z těch výstavních vídeňských placů.

Ale přišel ten hádrlump s tím knírkem a zase bylo všechno jinak. Otec a matka místopřísežné prohlásili (je to založeno v deskách) že děti jsou nemanželské. Židovský otec není jejich otec, krasavice se nějak tedy děti jsou praví „áriijci“- Zachránili jim tím život.

Jak to všechno dopadlo nevím jistě, dříve jsem se moc nevyptávala, dnes nemám koho. Jen pár smutečních oznámení. Je zjevné že „děti“ se dožily vysokého věku a poklidného konce ve Vídni pořád ještě na tom vídeňském honosném místě. Vidíte ho z tramvaje.

V. Wagenknecht 29.1.2022 21:39

Jenom jestli si nevymejšlíte, jak je u vás zvykem. Jak tak koukám, asi jo, "finanční zákon", a už je tam utlačování ubohých ýbrmenšů zlými Čechy.

H. Rybnická 29.1.2022 21:56

Jasně. Všechno vymyšleno. Jen jsem zapomněla dodat, že onen prastrýc vystoupil z židovské obce právě po dosažení plnoletí, tedy tenkrát ve 24 letech. Po nějaké době se nechal pokřtít, bez "vstupu" do církve by totiž sňatek v kostele nebyl možný. Po dalších mnoha letech se ovšem najde záznam, že se do židovské obce vrátil. A o tom zákonu zase příště, jen si musím zajistit detaily.

J. Pernicová 6.2.2022 20:31

V Brün zcela jistě. Jediná ulice tam byla česká a dodnes se Česká jmenuje.  Jinak samej Žid a Němec.

V. Wagenknecht 7.2.2022 8:57

??? Neboli, co tím chtěl básník říci?

V. Wagenknecht 29.1.2022 9:33

Hlavně že jsou tam ta politicky korektní eura. Sláva Evropské Únii!

R. Nešpůrek 29.1.2022 10:01

To jsem si taky říkal. Vyjímají se tam jako pěst na oko. ;-D

R. Nešpůrek 29.1.2022 10:04

"Blum, NEMAJÍ VONI nějaký eura ?

R. Langer 29.1.2022 20:17

Jj... EU ;-D