30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

ZDRAVÍ: Virům nedělá dobře suché teplo

Koronavir na nás útočí ze všech stran a kvůli němu jsme obdařováni spoustou moudrých rad, jak s ním zatočit. Přemíra nevěcných informací zbytečně přispěla i k tomu, že lid obecný asi považuje rýži za dobrou ochranu proti koronaviru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 3.3. 2020 15:45, přehled diskusí

J. Skála 3.3.2020 15:45

Každý má svůj způsob. Když jsem míval horečnaté onemocnění chřipkového charakteru (teď už nemívám, očkuji se), prováděl jsem následující terapii:

1. Měření teploty každou půlhodinu a vynášení do grafu.

2. Udržování teploty pomocí dávkování Acylpyrinu tak, aby teplota zůstávala přibližně na 38oC. Dávkování nepravidelné podle tendence teploty 1/2 až 1 tableta.

Za dva dny byla chřipka pryč.

M. Pavlíček 3.3.2020 10:50

Kdysi jsem si na podnikovém několikadenním školení dopřál hned první večer saunu. Druhý a následující den jsem strávil v posteli s horečkou a projevy nachlazení (pak jsme jeli domů). Co bylo špatně? večer v sauně mi bylo fajn, je pravda, že jsem si užíval kádě s ledovou vodou (domnívám se, že pokud mi studená voda dělá dobře, je to signál organismu, že je stále přehřátý a potřebuje zchladit. Budu rád, kdy mi autor článku alespoň kratičce odpoví. Děkuji.

M. Krátký 3.3.2020 10:45

jsem ročník 1943 a mám odzkoušené tyto postupy - přesto, že jsem mírný kardiak tak dost intenzivně pracuji ( v lese, na zahradě, na stavbách opěrných zdí na chatě ) - sílu mám skoro furt stejnou - uzvednu i metrákový kámen, kládu a pod - ALE jen 3 vteřiny a pak půl hodiny funím. K tématu zde - do saunování se již dávno nehrnu, nesprchuji se studenou vodou - naopak každé ráno horkou, pokud se při práci zpotím ( a potit se umím nádherně ) tak se okamžitě i 4x denně převlíkám do suchého a teplého. Hezký den. Konzumuji velké dávky kysaného zelí vlastní výroby - až 15 kg ročně a na talíři ho trochu prohodím krystalovým cukrem, syrová cibule k tomu - hezký den - snad to zvládneme !!!

J. Dostál 3.3.2020 10:25

Můj osobní poznatek je, že přehřátí organismu rozdovádí imunitu, a ta si pak již nějakého nepřítele najde. Takže sledovat jak tělo reaguje a nemusí to být pro každého.

J. Kočí 3.3.2020 7:49

Zní to logicky, ale moje osobní zkušenosti jsou lehce odlišné. Prohřátí prochladlého těla je OK. Funguje na mě a řekl bych, že lépe mi udělá horká koupel (ačkoliv je tam vlhko).

Mokrý chlad je zabiják. Asi je to tím, že vlhko dobře odvádí teplo.

Saunování se v mém případě neosvědčilo. Jednak mám ty popisované srdeční příznaky, ačkoliv rozhodně nejsem kardiak. Při nižší teplotě se neprohřeju, při vyšší je mi blbě. Navíc asi půl hodinu po sauně mi začne být zima a většinou nastydnu.

Tak jsem s tím přestal a spíše se vyhýbám nachlazení, což je podle mě hlavní příčina chřipky. Taky jsem za posledních čtyřicet let neměl nemocenskou.

J. Franke 3.3.2020 6:38

Bravo!