1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ZDRAVÍ: Marihuana a létání

Když jsem se přehraboval nedávno ve svém archívu, narazil jsem i na staré Letectví z roku 1997. Známý český letecký lékař pan MUDr. Josef Chaloupka v něm uveřejnil informace, které získal na konferenci Americké asociace pro leteckou a kosmickou medicínu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Urban 23.8.2013 18:01

Mám tomu rozumět tak

že marihuana vykouřená v nejhustším křoví má méně škodlivých účinků než joint vykouřený veřejně? Jiný argument proti legalizaci mě totiž nenapadá. Kouření tabáku je legální a přitom žádnou tabákovou ligu nemáme.

P. Urban 23.8.2013 18:05

Jo, už jsem to pochopil

Marihuana snižuje schopnost soustředění. Nutnost být ve střehu před policií tento deficit kompenzuje.

Z. Kulhánková 23.8.2013 21:09

Re: Mám tomu rozumět tak

Radši potkám na silnici řidiče, který vykouřil dvacítku cigaret, než huliče po jednom jointu.

I. Pujman 13.9.2013 8:50

Re: Mám tomu rozumět tak

blbost. Konopí je droga jako každá jiná, jen víc propagovaná jako tzv. "neškodná". Kromě fyziologických důsledků má i psychologické - totálně odbourává pocit zodpovědnosti a zájmu o okolí ve smyslu zájmu o věci veřejné, což se samozřejmě mnohým politikům moc hodí. Z těch fyziologických dopadů je podle mne nejhorší nevratné poškozování mozkových funkcí, zvláště těch, kterým se říká "superiorní", tj. schopnosti  analyzovat a vyvozovat závěry ze složitějších kombinací různých faktů a skutečností - opět velmi vítané pro ty, kteří "řídí společnost". Kanabis navíc brání komplexnímu vnímání okolních podnětů, což je obzvláště velký průšvih při řízení auta, například bych nikdy nechtěl být v letadle, kde si pilot dovolí před letem dát jednoho jointa....