9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Diskuse k článku

VĚDA: Ticho před bouří?

Snad nikdo už nepochybuje o tom, že nás covid-19 v nejbližších letech bude provázet lepšími i horšími časy tak, jako nás provázela a bude provázet chřipka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Wágner 11.2.2022 18:55

Léčba postcovidu laserem se nemocnicím osvědčila, chystá se širší studie:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-postcovidovy-syndrom-mls-laserova-terapie-lecba-plice.A220211_132508_domaci_hend

J. Jirka 10.2.2022 19:04

A jo, až do konce března 2021 byl uváděn počet bezpříznakových hospitalizovaných covid pacientů a to množství kolísalo kolem 30% z celkového počtu. Pak tenhle údaj objevili novináři, začali se ptát, proč jsou v tito lidé v nemocnicích a jestli to náhodou není kvůli těm dlouho zapíraným finančním kompenzacím za covid pacienty. A výsledek? Jako vždycky: UZIS prohlásil tuto informaci za neveřejnou a předstal ji poskytovat.

P. Vychodil 10.2.2022 18:47

...protože je jim vštěpována idea všemocnosti moderní vědy a techniky, technologie, ...všudepřítomná reklama na přípravky, řešící vše, od akne, přes zacpaný odpad, včetně toho lidského potrubí, po zničení všech zlých virů, (tuhle jsem zaslechnul něco o spreji do nosu proti omicronu)...kdo se v tom má vyznat ?:-):-):-)

J. Kulheim 10.2.2022 17:46

Veterinární léčiva se vyrábějí podle stejných hygienických předpisů jako léčiva pro lidi.

To jenom někteří magoři si myslí, jsou něco víc než lidé.

Ś. Svobodová 10.2.2022 15:29

Fascinuje mně, kolik lidí se pořád upírá k tomu aby byl k dispozici nějaký zázračný prášek. Moderní léčiva na virózy obsahují stejné účinné látky, na kterých se zakládala léčba před tisíci roky. Stále se jen potlačují příznaky a čeká se až si tělo poradí. Pokud by existovala v přírodě látka, která by zabila viry a nezabila člověka, už bychom jí nejspíš znali.

K. Wágner 10.2.2022 15:13

Na pana Šíra ve skutečnosti platí ono „hodinky jako holinky, jen když se to natahuje“. Ale v tom není sám. U nás dosud řada lidí nechápe, že ivermectin v tabletách užívaný v humánní medicíně je něco jiného než přípravky, užívané ve veterinární medicíně...

J. Nevrkla 10.2.2022 14:58

Neškodnost je prokázána, tam mělo jít o účinnost při léčbě covidu.

J. Kulheim 10.2.2022 14:53

Zkoumat dávno prověřené léčivo na neškodnost nemá smysl.

Léčení nemocí je prostě kšeft.

J. Kulheim 10.2.2022 14:50

|Invermectin se používá k léčbě parazitárních onemocnění lidí min. 15 let. V Africe a Asii bylo tímto přípravkem léčeno miliony lidí.

Š. Hašek 10.2.2022 14:20

Možná bude bouře ...... nejen virová. Též klimatická. Též elektrická. Též plynová. Též dřevěná-kamnová. Též hovězí. Též pohlavněpsycho.

Celých 23 měsíců je společnost vystavena propagandě, že "za měsíc to vočkováním vyřešíme". A najednou to budou řešit "tisíc let", "navždy".

Jest zřejmé, ale pouze staroškolákům, že v Praze (cca 1 100 000 duší) umíralo/umírá, na ten vir cca 4.8 občana denně. Na vir, o kterém Kubek tvrdí, že vraždí i pod borovicema ve Stromovce! V kuchyni!

Epidemie "jako stehno". Procenta jako hrom, lépe řečeno.

Proč já jen chodil do školy a kápnul jsem na solidního doktora!

"Ostatně - na chřipku se nikdy neumíralo, v zimě. Až od března 2020. Dějou se věci. Vždycky se osmdesátiletí smáli do televize, doporučovali prášky na mládí. A rvali se o plac na JIP."

Zkráceno. Zpracováno na základě rozhovoru s praktikem, další dva lékaři, květen 2020.

K. Wágner 10.2.2022 12:06

Zajímavé video Dr. John Campbell nahrál 5. 10. 2021 - Ivermectin or Molnupiravir

K. Wágner 10.2.2022 11:51

Díky za zastání, ale příště raději odpovím sám:-)

H. Paculová 10.2.2022 11:47

A můžete citovat, kde přesně autor úporně prosazuje "veterinární antiparazitikum", když i zde platí výrok Alberta Einsteina: „Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost.“ ?

H. Paculová 10.2.2022 11:43

Říkám, že jste ten článek nečetl a znovu se to potvrzuje. Ten je totiž o tomto: "aby i u nás měli všichni přístup k levné ambulantní léčbě mírného až středně těžkého onemocnění covid-19. Kdy namísto toho, že bychom doma při prvních potížích jen bezmocně polehávali, nákazu včas začali léčit."

Z. Roubal 10.2.2022 11:40

OK máte pravdu. Ale je o tom jen krátká zmínka, zatímco celý článek je zaměřen na ivermectin. U léků na astma máme jasnější představu o jejich fungování.

P. Vychodil 10.2.2022 11:30

zrovna tak se neprokázal účinek tzv. covid vakcín...u kterých navíc není prokázán ani účinek, ani bezpečnost...

P. Vychodil 10.2.2022 11:28

nepomýlili se, sprostě lhali ve jménu nejvýššího boha "Big Pharmy"...

btw. byla jste někdy bezpříznakově těhotná ?

P. Vychodil 10.2.2022 11:25

a protože máme za nakažené (a uzdravené) pravděpodobně všechny s PCR pozitivním testem. púak náslecduje další klam: "reinfekce"...

A. Šír 10.2.2022 11:14

Na tom něco je, vhodnější by byl termín "bezpříznakový průběh nákazy". Vymyká se mému chápání, že od samého začátku není zveřejňován počet těchto případů, pouze počet "případů", od nimiž se rozumí pozitivně testovaní. Kolik z nich ale má nemoc a kolik bezpříznakový průběh nákazy, nikdy (a dodnes) není uváděno. Nechápu proč. Snad je to jen Hanlonova břitva - Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost.

A. Šír 10.2.2022 11:09

Pan Wagner zde dlouhodobě a úporně prosazuje veterinární antiparazitikum ivermectin, podezřelé je, že stále se za 2 roky ještě neobjevil důkaz, že má lepší účinky než placebo. Vesměs se tedy kdekdo zabývá tím, že jeho používání je bezpečné... ale ne, zda je účinné.

M. Boháček 10.2.2022 11:01

Oni sa nepomýlili, oni klamali.

Nižšie máte všeobecnú definíciu choroby - ako môže byť akákoľvek choroba bezpríznaková?

Choroba (iné názvy: ochorenie, onemocnenie - pozri nižšie, nevhodne[1][2]: nemoc; lat. morbus; gr. nosos, pathos) je porucha zdravia, presnejšie porucha telesných, kognitívnych, sociálnych a /alebo psychických funkcií, ktoré zreteľne negatívne ovplyvňujú výkonnosť a zdravie organizmu, prípadne sa môžu takého ovplyvnenia očakávať. Je to súhrn reakcií organizmu na vplyv činiteľov, ktoré môžu vyvolať poškodenie organizmu. Choroba je každá odchýlka od normálneho priebehu životných procesov živočícha a človeka. Choroba je spojená s oslabením napadnutého organizmu alebo jeho časti. Vzniká porušením rovnováhy medzi organizmom a prostredím. Každá choroba má svoje prejavy a príznaky (lek. symptómy). Za istých okolností môže skončiť smrťou organizmu.

M. Boháček 10.2.2022 10:58

Táto informácia vyšla na Reuters.com, čo je hlavný zdroj informácií svetovej propagandy. V článku sa uvádza, že japonská farmaceutická firma Kowa tvrdí, že Ivermektín vykazuje antivírusový účinok voči Omikronu a iným variantom koronavírusu.

https://zaslobodu.sk/ivermektin-ucinkuje-na-covid-tvrdi-japonska-farmaceuticka-firma-kowa/

M. Boháček 10.2.2022 10:57

Každé ochorenie ma svoje typické príznaky, symptómy. Kto tvrdí, že bezpríznakovo prekonal nejaké ochorenie, tára hlúposti.

Bezpríznaková choroba je oxymorón ako suchá voda. Je to, samozrejme, nezmysel (nepliesť s inkubačnou dobou).

H. Paculová 10.2.2022 10:57

Budete muset upozornit naše ministerstvo zdravotnictví a naše mediálně známé experty, co o tom "bezpříznakovém" covidu hovoří, že se vesměs pomýlili ve svých závěrech...;-)

H. Paculová 10.2.2022 10:51

Bingo ! ! ;-DR^

P. Vychodil 10.2.2022 10:24

"...každý soudný člověk jistě uzná, že ne všechny pak postihne covid bez příznaků..." bych doplnil: každý soudný člověk uzná, že ne každý se nakazí sars-cov-2.

...2 roky studie bezpečnosti Ivermectinu, ...který zde již existuje desítky let...no, jsem rád, že doktoři se starají o bezpečnost léků...proč se stejně pečlivě nestarají o bezpečnost vakcín mi nějak uniká...

...bezpříznakový covid...už jste někdy slyšeli o bezpříznakové chřipce ? bezpříznakovém nachlazení, rýmě? nebo bezpříznakovém průjmu ?...zajímalo by mne, kolik z těch vykázaných nakažených/nemocných bylo skutečně příznakových...

Š. Hašek 10.2.2022 10:16

Má to být:

A) -Na věčné časy-.

B) -Tisícileté-.

Už budou (mají být) jen ranní vystrašená probuzení (vovce), kdy se bude sledovat, kolika lidem to našli v nose. Vlády budou zasedat, kolik toho zakážou a kolik peněz někam vrznou!!!

A jestli zdravý člověk vlastně není největším škůdcem, protože na něho "nelze čerpat a rozhazovat"!!!

:-);-)

B. Rudolf 10.2.2022 10:09

Ivermektin je velmi levný lék. Takže lze jen těžko čekat, že by lékaři a pacienti chválili to, jak jim pomohl, kvůli penězům. Ale možná Vás bude zajímat něco jiného. A to sice, čím zdůvodnila australská vláda zákaz léčby covidu ivermektinem:

Argument první: Lidé, by mohli ztratit zájem o očkování proti covidu. Argument druhý: S příchodem covidu stoupla v Austrálii spotřeba ivermektinu a vláda se obává, aby tento lék nechyběl těm, kdo ho potřebují k léčbě parazitárních nemocí. (komentář Dr. Campbella: Ivermektin v potřebném množství lze snadno koupit v Indii). Argument třetí: Lidé by se mohli ivermektinem předávkovat (komentář Dr. Campbella: nepochopitelná nedůvěra vůči australským lékařům, kteří ivermektin předepisují). A to je vše!

Ivermectin in Australia - YouTube

Š. Hašek 10.2.2022 9:56

1. Již 66 let mě životem provázejí viry typu chřipka/covid.

2. Před cca 19 měsíci do mě mnozí politici (šíbři), mnozí lékaři (šíbři), koncerny chemické, jeden odborářský zmetek, ..... bušili, že očkováním jsme za vodou! Dneska ječí jak hysterky, že jim na to občané zcela neskočili.

3. Pokud tady někdo tvrdí, že "konečně zas nějakým novým očkováním budeme za vodou" ......... !!! Tak to asi bude nějaký zmetek. Možná též hodný hlupáček.

Mám lékaře (několik), kteří vyštudovali poznatek, že "všechno se zdravím nebude na Zemi vyřešeno tím, že se to prohlásí v televizi". A kecne nějaký Kubek.

Jsou viři, kteří nejsou tak "hloupí", jako to, co máme (my starší) vyjmenováno v očkovacích průkazech! Mudroprdové dokonce něco blábolili o tetanu a TBC!!

J. Nevrkla 10.2.2022 9:48

V našich nemocnicích měla být účinnost Ivermectinu zkoumána, nevím, že by výsledky byly řádně zveřejněny. Asi se to nehodí.