7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M 4.3.2008 4:59

Re: chyba v odkazu

Tedy by me zajmalo, kde ta abioticka ropa je. Proc neprysti v USA nebo treba u Melnika?  Proc se necha svet ovladat beduinskymi staty?  Nebo tvrdite, ze je ropy v USA hodne? A v RUmnosku taky? A na Morave?

Hmm nejak to nestymuje.  Mozna vic nez problem, jestli je ropa bioticka nebo abioticka.

Navic od tech sedmdesatych let ..nejak jim to moc neslo. Barel byl dlouhou dobu za dvacet .Proc tak douho cekali ti houpi bedujini. Mohli vydelat mnohem vice.

ighb 4.3.2008 4:05

chyba v odkazu

Článek Václava Cílka a Antonína Markoše ve Vesmíru je z května 2000 ( Vesmír 79 /2000/5 str.253-258 ) a ne, jak uvádí autor Aleš Uhlíř z roku 2005 !

Jinak samozřejmě abiotická hypothésa naprosto souhlasí - na rozdíl od biotické, kde neštymuje nic.

Je jeden velmi dobrý důvod, proč se o abiotické hypothési nemluví a nepíše v mediích, které jsou pod kontrolou "těch, jejichž jméno se nesmí vyslovit" - což jsou v podstatě téměř všechna. Dnešní cena ropy je cena politická - vyhnána do astronomických výšek omezováním těžby. Ten trik ovládají země OPECu už od sedmdesátých let a stále jej zdokonalují. Ostatní producenti se tiše přidávají - kdo by nechtěl mít větší zisky ?!

Nezapomeňme, že náklady na produkci arabské ropy byly, jsou a ještě dlouho budou kolem 3 (tří) US$ za barel !!! Ten rozdíl mezi prodejní cenou a náklady jsou ony slavné petrodolary, ukládané v bankách, které už vědí, jak s nimi naložit - k ovlivňování všeho možného a podpoře technologií, které ropu spotřebovávají. A samozřejmě ku štvaní a podpoře "iniciativ a politických stran, které jsou proti nepříjemné, bohužel technologicky vyšší konkurenci - jaderné energii...

Směleji vpřed...

M 4.3.2008 1:47

Re: To by bylo senzační, kdyby se to potvrdilo.

No urcite senzacni byto bylo, ale tim by to skoncilo. Jaksi byste zjistil, ze do toho procesu musite vice energie vlozit, nez z vyrobene ropy ci uhli ziskate. Jaksi neni nic zadarmo, ze ano.

Takze pokud je to pravda, tak to chce trpelivost. Par desitek tisic let ci dele cekat a zase se naplni potrubi a zase si sto let budme moci uzivat. A tak dokola. No jestli se teorie abiotickeho puvodu nepotvrdi, tak to taky tolik nevadi. Jen si pockame trochu dele. Par milionu let.

No a vlastne proc by neslo i ten bioticky proces napodobit laboratorne. Lidi prece vzdycky neco vymysleli. A technologie, to je vsemocna carodejka. No a pridame-li k tomu moderni neoklasicou ekonomiku s volnu ruku trhu, tak se nemame ceho bat. Smele k zarnym zitrkum.

kirast 4.3.2008 1:29

To by bylo senzační, kdyby se to potvrdilo.

Jestlipak by bylo možné takové procesy napodobit laboratorně? Když se daří vyrobit umělé drahokamy, proč ne anorganickou ropu a plyn?

M 4.3.2008 0:12

Jak rychle takova ropa a uhli abiotickeho puvodu vznika?

Bylo by dobre, kdyby to byl hodne rychly proces. Uz je na case, aby se ropne zasoby v USA i v Severnim mori zacaly obnovovat. ...Jeslti to trva desitky tisic nebo miliony let, tak pak je nam to stejne houby platne.