19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M 4.3.2008 0:12

Jak rychle takova ropa a uhli abiotickeho puvodu vznika?

Bylo by dobre, kdyby to byl hodne rychly proces. Uz je na case, aby se ropne zasoby v USA i v Severnim mori zacaly obnovovat. ...Jeslti to trva desitky tisic nebo miliony let, tak pak je nam to stejne houby platne.

gill 4.3.2008 5:59

Re: Jak rychle takova ropa a uhli abiotickeho puvodu vznika?

teorie abiotického původu se mi dost líbí, vypadá logicky. Ano, tomu se dá věřit. Problém je, kolik času to bakteriím trvá, než horninu přehlodají na kýženu ropu. Připomíná mi to židovskou anekdotu:

"Hospodine, jsem na mizine, děti mi umírají hlady! A ty jsi veliký, tvá moc nekonečná, staletí je pro tebe vteřina, valoun zlata jen zrnko písku. Nezachránil bys mne?"

Bůh se slitoval a pravil: "Dám ti pár těch zlatých zrnek. Hned to bude, počkej vteřinku!"

Desetitisíce let? I padesát let může být kriticky dlouho...:-/

gill 4.3.2008 6:06

Re: Jak rychle takova ropa a uhli abiotickeho puvodu vznika?

- anebo lakonicky: mám pro vás dvě zprávy, dobrou a špatnou. Ropa se obnovuje, ale pomaleji, než ji stihnete spotřebovat.;-)

ondrej 4.3.2008 9:56

Re: Jak rychle takova ropa a uhli abiotickeho puvodu vznika?

Takze hura, technicka civilizacia zanikne a o 20000 - 1000000 rokov az sa zasoby ropy obnovia bude pokracovat. Ale nebojte sa az padnu ideologicke obmedzenia, nieco sa na vyrobu energie najde.

Ladislav N. 5.3.2008 5:07

Re: Re: Jak rychle takova ropa a uhli abiotickeho puvodu vznika?

Zelení určitě vymyslí nějaký zákaz či jinou pitomost, která energetické problémy lidstva "vyřeší"... ;-)