Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VĚDA: Robot básníkem

Jako rozcvičku jsem anglicky požádal: „Napiš báseň o havranovi, co se objeví a mluví, řka never more“, a on během deseti vteřin poskytl pět slok, každá o čtyřech řádcích, včetně rýmů. Napsal poetický a logický text vyjadřující náladu shodnou s Havranem E.A. Poea, jenom bez vzpomínek na mrtvou milenku, ty ale program přidal, když jsem se o ní zmínil dvěma slovy v zadání.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LK

Cyrano z Bergeracu mluví prostřednictvím někoho jiného - to je spíš naopak. Cyrano recituje svá vyznání krásné Roxaně, vydávaje se za rytíře Christiana. Cyranova inteligence byla rozhodně přirozená...

0 0
možnosti
MP

Současná umělá inteligence AI dokáže sice být užitečná (i zneužitelná), ale dosud nenapodobuje neuronovou strukturu lidského mozku.

- Jenže až tu neuronovou strukturu lidského mozku začne AI v nových počítačích napodobovat, pak se velmi pravděpodobně objeví problémy podobné, jako měl v románu Frankenstein (Frankenstein; or, The Modern Prometheus is an 1818 novel written by English author Mary Shelley.).

- Z recenze dostupné v jazyce českém: ... A hlavně je ChatGPT tak trochu žvanil. Uživatelé se shodují na tom, že působí jako student, který u zkoušky nezná látku, ale je velmi zdatný okecávač. Říká věci, které nejsou pravda, ale znějí, že by mohly být. ..."

0 0
možnosti
RD

Zkusil jsem a nestačil se divit.

0 0
možnosti
JM

Taky máte podezření, že se našich sdělovacích prostředků zmocnili homukulusové či nově orgány ArtInt? (Trochu mám problém rodem podmětu a tím i se shodou podm. s přís.)

0 0
možnosti
ZL

Ad shoda: rozhoduje tvar podstatného jména, nikoliv význam. Draci a drakové létali, ale draky létaly. Hroby se otevíraly, ale hrobové se otevírali.

Vlastně není jen shoda podmětu s přísudkem, ale všeho se vším, takže si můžete pomoct přídavným jménem. Staré roboty pracovaly, ale staří roboti pracovali.

0 0
možnosti
PS

P62a46v81e76l 31S44u71r94a

3. 2. 2023 10:47

Na uměleckou inteligenci je ti expert pan Pivoda. Já osobně čekám, jestli AI bude někdy schona začít předpovídat, jak se ve čtvrtek změní počasí tady v Praze, když si v Amazonii prdne motýl v úterý. Zatím se sice ty předpovědi na příštích 8 hodin čím dál víc zpřesňují, ale kdy mi konečně uschne to bahno na zahradě, protože už 4 měsíce furt prší, to nevím.

0 0
možnosti
JR

AI nerozumí obsahu, "jen" vytváří variace na již publikované texty. Velmi dobře se vypořádá s opakovaným, jen těžko stvoří skutečně originální myšlenku. Ovšem je třeba vědět, že těch skutečně originálních myslitelů je málo, ti o práci nepřijdou.

0 0
možnosti
JK

More texty A.I. překonat nemůže, já píší jen samé blbosti.

0 0
možnosti
Foto

Neumí bez vytáček odpovědět na otázku, jak může být prokázána bezpečnost mRNA vakcín bez dvojitě zaslepené studie s kontrolní skupinou neočkovaných, obě sledované roky místo 6 měsíců. Není nezávislý. Ale je zajímavý až děsivý.

0 0
možnosti

Včera jsem strávil dlouhý večer povídáním si s touto AI. Musím říct, ze při tvorbě textů na různá témata je fakt skvělá. Dokonce dokáže do jisté míry reagovat na vytvořené hypotetické situace. Nicméně v okamžiku, kdy začnete některé věci zpochybňovat a vznášet námitky, zejména pokud jde o hodnocení historických událostí, tak se nakonec zacyklí na opakovaných omluvách za to, že se vás dotkla, a následně, že není vytvořena pro hlubší posuzování. Takže dle mého jde o geniální kompilátor, ale ke skutečné umělé inteligenci má ještě hodně daleko (což je vlastně dobře).

0 0
možnosti
Foto

Jen jestli tento text nenapsal robot, když si nevšiml, že se opakuje...

0 0
možnosti
Foto

Ano, napadlo mě to samé.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz