16.8.2022 | Svátek má Jáchym


Diskuse k článku

VĚDA: Revoluce v kosmonautice na obzoru?

Když před půldruhým desetiletím mluvil Elon Musk o osídlení Marsu, považovali ho snad všichni za snílka. Nedávno mu internetový gigant Google a osvědčený finanční investor Fidelity poskytly na další rozvoj jeho firmy miliardu dolarů. Musk už není snílek, ale seriózní podnikatel v raketokosmické oblasti. Ke svému cíli pokračuje velmi cílevědomě po krůčcích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 13.2.2015 8:18

Elon Musk - nejde o mediální bublinu

Neviditelný pes není nejlepším médiem pro diskuzi o tak závažných tématech. Již za dva dny si nikdo na tuto diskuzi nevzpomene a i článek samotný zmizí nenávratně v propadlišti dějin. Takže jen stručně:

1. Žijeme sice v silně mediální době, ale velmi byste křivdil Elonovi Muskovi, pokud byste jeho úspěchy přičítal jen jeho mediální manipulaci. Totéž lze říci o Steve Jobsovi.

2. Lidé bohužel žijí v iluzi, že tady byl sice nějaký minulý vývoj (o čem se dočtou v učebnicích historie), ale budoucnost už bude pořád stejná, jako je naše dnešní současnost. Je tomu ale právě naopak. Technologický vývoj přináší stále nové možnosti nových kombinací, tzv. dominantní designy (platnými i několik století) jsou poměrně rychle nahrazovány novými standardy - a Elon Musk našel odvahu přehodnotit stávající standardy a nahradit je novými kombinacemi. Ale i s touto odvahou a inženýrskou kompetencí by Elon Musk jako inovátor určitě v českém prostředí neuspěl. A to i přesto, že Česká republika má už několik let formálně ustaveného Ministra pro inovace.

M. Pivoda 13.2.2015 8:20

Upřesnění

Tento příspěvek byl napsán jako reakce na příspěvek pana Uhlicha.