17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mueller 18.1.2010 20:29

Hlavni podil produkce CO2 sopkami

jde na ucet sopek podmorskych, ze kterych je nejak znama ci podchycena stezi snad tisicina. Tam ten CO2 fouka porad z kazde spary a vy o tom vubec nevite.

para 18.1.2010 20:57

Re: Hlavni podil produkce CO2 sopkami

Já ne od toho mám kamarády vulkanology a ti zas mají kamarády seismometry....

Petr 18.1.2010 21:36

Re: Hlavni podil produkce CO2 sopkami

tak CO2 v oceánech skleníkový efekt asi nezpůsobí a oceány jako celek CO2 pohlcují, takže tohle je celkem nezajímavé.

mueller 18.1.2010 20:27

Povezte, cim si myslite,

ze sopky ten popilek asi vyfukuji ? Zkuste nas poucit.

kvetla 18.1.2010 21:13

Re: Povezte, cim si myslite,

Doporučuji začít vybírat na Superfond ( pod správou OSN) který by začal stavět u každého sopouchu osiřovací jednotky a lapače popílku.A málem bych zapoměla ,také lapače dioxynů.

Petr 18.1.2010 21:47

Re: Povezte, cim si myslite,

ve srovnání s lidskou produkcí jsou tohle celkem nezajímavé zdroje.

bono 18.1.2010 22:11

Re: jeden výbuch sopky - mnohonásobně více skleníkových plynů nežli kdy vyprodukovalo lidstvo

Ten článek je pěkná blbost, dokonce tam vidím i svůj starý příspěvek:-) Prostě nějaký bloger amatér, který si plete popílek s CO2 a dokonce ani ten popílek nepřevyšoval v mld. tun roční příspěvek lidstva, natož prý za celou jeho existenci:-)

bono 18.1.2010 22:31

Re: jeden výbuch sopky - mnohonásobně více skleníkových plynů nežli kdy vyprodukovalo lidstvo

roční příspěvek (CO2)....to tam chybí

ironik 18.1.2010 18:48

Doporučuji malý operativní zákrok.

Pevné sešití úst na delší dobu

libienski 18.1.2010 19:50

Re: Doporučuji malý operativní zákrok.

Jáj ty chirúrg.....šak my tuna hovoríme o globálnom oteplení, nie o fasingerovskom šití papule:-)

libienski 18.1.2010 17:42

Bc vědče

Teď při čtení Astonova článku došla jedna věc a sice co má společného globální oteplování s prasečí chřipkou před půl rokem? Jednu zcela zásadní věc a sice tu, že nikdo neumí odhadovat důsledky tohoto jevu .Kdybyste v roce 1995  řekl australským pěstitelům rýže, že v roce 2010 budou muset za obrovských státních subvencí přejít na víno, vysmáli by se Vám!  Zcela zásadní také je, že nejčernější předpovědi zpravidla nefungují, ale může si lidstvo dovolit  absolutně nereagovat? Zajímavé je, že u prasečí chřipky, se až na největší generály po bitvě, obvykle všichni schodnou, že i když se ukázala jako méně nebezpečná, než se zprvu zdálo, tak obrovské prostředky vynaložené na boj proti ní jsou OK - předběžná opatrnost. Stejně tak i když celý svět nemá vědecky dokázánou škodlivost GMO potravin, tak je stejně téměř celá evropa odmítá konzumovat právě z důvodu předběžné opatrnosti. Samozřemě, že nelze hájit nesmyslná rozhodnutí o 13 korunách za sluneční energii, které je mimochodem více než "zeleným" výkřikem, spíše ryze ČEZkým aktem (když se postupně dozvídáme, že nejvíce si z těch solárních OZE vezme sám ČEZ.  Co chci říct je to, že princip předběžné opatronosti je osvědčený a fungující a dost dobře nechápu důvody lidí, kteří proti všemu zelenému nutně bojují? I kdyby žádné globální oteplování neexistovalo a jednalo se skutečně o výmysl "nových zednářů", pak nám v globále snad nepomohou úspory fosilních paliv? Pomůžou, minimálně nám tato paliva vydrží déle. Copak investice do energetických úspor  - např. při vytápění, nešetří kapsu a plíce každého z nás? I kdyby žádné globální oteplování neexistovalo, pak z dlouhodobého hlediska lidstvu jen prospěje, bude-li své technologie postupně nastavovat na realitu dne, který jistě jednou příjde - den kdy lidstvu fosilní paliva dojdou. Čím lépe bude v tento den lidstvo připravené, tím více lidí v tento den na světě přežije a i přes nesporné excesy a chyby mu i současné "zelené bláznění" bude ku prospěchu.

Ivan Nový 18.1.2010 17:46

Re: Bc vědče

Předběžná opatrnost je zločin, je to základ zlodějen a totalit všeho druhu. V moderní době je tento princip velmi oblíbený, protože lidé si myslí až do vysokého věku, že jsou nesmrtelní. A ta předběžná opatrnost jim má ten pocit nesmrtelnosti upevnit.

libienski 18.1.2010 17:52

Re: Bc vědče

Ale geneticky změnené potraviny také nekonzumujete, že ano? I když tímto svým zločinem (předběžnou opatrností) jen podporujete totality všeho druhu, co?:-)

i ty vědátore libeňský 18.1.2010 19:59

Re: Bc vědče

geneticky modifikované potraviny už konzumuješ,ani o tom nevíš.Ovšem ,nejlépe by bylo,kdybys vzhledem k principu předběžné opatrnosti přestal jíst úplně,pak máš opravdu jistotu,že žádnou nepozřeš,a svět by přišel o jednoho zbytečného tvora.

libienski 18.1.2010 20:15

Re: Bc vědče

Kámo, mluv za sebe:-) o tom žereš, jo?

para 18.1.2010 17:59

Re: Bc vědče

 A co takhle respektování přírodních zákonů při tvorbě těch společenských pane Nový? Vadilo by Vám to? Nejsou snad přírodní zákony jistou formou totality - jsou neměné, neovlivnitelné, neúplatné ...a to úplně totálně! Nedal by jste je také do kladby spolu s předběžnou opatrností... aby na ultraliberální samolibost zbylo co nejvíce prostoru?

libienski 18.1.2010 18:04

Re: Bc vědče

Popravdě jsem nepochopil, na co svým příspěvkem narážíte?

para 18.1.2010 18:14

Re: Bc vědče

To byla reakce nikoli na Vás ale na pana Nového co dává do kladby tzv předběžnou opatrnost a další totalitou mu zavánějící aspekty. Sám se přitom často projevuje totalitním způsobem.

para 18.1.2010 18:26

Re: Bc vědče

Ale chceteli reakci na Váš příspěvek mám za to, že se mýlíte v tom, že "nikdo neumí odhadovat..." Ty odhady se naopak udělat často dají, mají museji.... , mají ale vždy charakter předpovědi pravděpodobnostní.  Odhad je totiž vlastně našim denodením chlebem založeným na zkušenosti a na víře v pokračování. Čím na delší dobu odhad děláme tím menší bývá pravděpodobnost úspěchu. Každý večer uléháme s vírou, že zítra zas vstanem... jdem na autobus s odhadem jak ho stihnout.... bereme hypotéky a vedle rozboru i odhadujem kdy a jak je splatíme... bereme si někoho a vedle zkoušky... odhadujem, že to vyjde...  Asi tak.

libienki 18.1.2010 18:49

Re: Bc vědče

Souhlasím, že pořád něco odhadujeme. Stejně tak se v ekonomických výhledech ohledně energií "trefujeme" do jejich budoucích cen, u prasečí chřipky do míry její nebezpečnosti. NIcméně dlouhodobý pokles cen energií by mohla přivodit jen opravdu dlouhá globální recese a i přesto je pravděpodobné, že ceny energií by se nikdy nevrátily na úroveň let 80. Také konečností zásob fosilních paliv jsme si plně vědomí, jen odhadujeme, kdy bodu 0 dojde....

para 18.1.2010 20:39

Re: Bc vědče

K těm cenám energií jen tolik, že dnes jsou relativně ještě nízké a teprva až lidstvu dojdou fosily pak radikálně porostou. To bude dáno prostě efektivitou jejich těžby která už desetiletí klesá. viz ERoEI

http://www.esf.edu/EFB/hall/

http://cs.wikipedia.org/wiki/ERoEI

Dnes je velmi efektivní těžit energii s kvalitního povrchového uhlí jako má např Amerika, Indie, Čína, Austrálie... a to dokonce na několik století. To povede patrně právě k masivnímu čerpání s těchto zdrojů a tím k celosvětově horším imisním scénářům. Tam je "zakopaný pes" - resp uhlík - co nebyl v oběhu už dlohé miliony let a dostává se tam přičiněním dnešního homo co tím ale podřezává bydýlko pro další své generace.

Pete Brich 18.1.2010 18:45

Přírodní zákony jsou nezávislé na vůli člověka, páro. Předběžná opatrnost je výmysl člověka k ovládání jiných lidí.

PB

libienski 18.1.2010 18:53

Re: Přírodní zákony jsou nezávislé na vůli člověka, páro. Předběžná opatrnost je výmysl člověka k ovládání jiných lidí.

Například předběžnou opatrností vůči GMO neovládá nikdo nikoho, je to dobrovolné rozhodnutí naprosté většiny evropanů toto žrádlo nekonzumovat! Stejně tak se můžu rozhodovat budu-li třídit odpad nebo nebudu a předběžnou opatrností tedy ovládám pouze sám sebe. Rozhodnou-li politici, že používání fosilních paliv v sobě nese také jiné náklady, než jejich vytěžení, distribuci a prodej pak je zcela přirozené, že tyto náklady se do jejich cen započítají.

Pete Brich 18.1.2010 19:04

Celý váš příspěvek je pln násilí vyplývajícího z principu předběžné opatrnosti

PB

libienski 18.1.2010 19:07

Re: Celý váš příspěvek je pln násilí vyplývajícího z principu předběžné opatrnosti

Jistě:-) ale je to stejné  násilí, kterým mě stát nutí platit daně, pojištění.

huhu 18.1.2010 17:49

Re: Bc vědče

investice do energetickýc úspor - to je něco jako "nechci slevu zadarmo " ?

Vy si myslíte, že ten kdo má svoje peníze o nich neumí rozhodovat sám ? že je musí dát k investování úředníkovi, který je obvykle úředníkem proto, že sám podnikat neumí ?

libienski 18.1.2010 17:54

Re: Bc vědče

investice do nenergetických úspor je vpodstatě (klausokapitalisticky řečeno), jen spekulace na "nepokles" ceny energie....která jak se zdá bude funguje. Nebo snad je tady někdo, kdo se domnívá, že ceny energií budou dlouhodobě klesat?

huhu 18.1.2010 18:12

Re: Bc vědče

dlouhodobě klesat ? pokud budeme "investovat do úspor" dle představ zelených, tak cena pro spotřebitele určitě klesat nebude. Jinak ceny energií relativně klesají trvale (s rostoucí produktivitou jejich výroby a využití), proto jich lidstvo spotřebovává stále více...

libienski 18.1.2010 18:33

Re: Bc vědče

Dle představ rozumně uvažujících lidí  se pouze vyrovnají celkové společenské náklady na výroby jednotlivých druhů energie. Nejvýhodnější by měla být samozřejmě ta nikdy nevyrobená - tedy investice do úspor. Váš "relativní" pokles cen energie vzhledem k roustoucí produktivitě jejich výroby a využití  je opravdu velmi "relativní", protože pak pak nutíte své čtenáře ke krkolomné úvaze o ceně energie, kterou spotřebovává. Ta je sice relativně levnější vzhledem k rostoucí produktivitě výroby a využití, ale také relativně stále dražší, vzhledem k příjmům té  naprosté většiny obyvatelstva, která na růstu produktivity výroby energie jaksi neparticipuje:-)

Pete Brich 18.1.2010 18:48

To ovšem platí jen pro energie z konkurence schopných zdrojů.

PB