26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

VĚDA: Penicilín končí! Co bude dál?

Svět se zásadně změní. Bude opravdu drsný a zdravotně extrémně nebezpečný. Prakticky se z hlediska zdravotní péče vrátíme před druhou polovinu dvacátého století, než skotský vědec Alexander Fleming ve spolupráci s Ernstem Chainem a Howardem Floreymem vyřešili průmys­lovou výrobu prvního antibiotika nazvaného penicilín.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pilík 13.6.2020 20:45

V přírodě se dají najít i pravděpodobně účinné antivirové prostředky. Jedním by mohl být mexický kaktus Nopal. Když američané na objednávku mexické vlády zkontrolovali zdravotní stav obyvatelstva, zjistili. že v určité oblasti jsou lidé nápadně zdravější než jinde. Zjistili, že tam roste tento kaktus a jeho plody používají jako potravu. Rozbor ukázal, že tyto plody obsahují celou řadu aminokyselin, které si naše tělo neumí vyrobit. Protože se i u nás nopal prodává, začali jsme ho s manželkou na sobě testovat. Za těch téměř 5 let jsme v zimě neprodělali ani jeden zánět horních cest dýchacích, dokonce i rýma, která trvá standardně týden zmizí už za dva dny. Zdá se mi, že tento kaktus je celkem účinné antibiotikum i antivirotikum. Asi je podobných plodů více, ale jejich význam je tvrdě potlačován, nepřinesl by žádné zisky farmaceutickým výrobcům.

J. Ganaur 13.6.2020 22:10

Stačí zajít do našeho českého lesa.Nopál to není, ale běžně se najdou zázraky.Jen je umět použít.

P. Dvořák 14.6.2020 8:29

Tak nevím. Myslíte, že když zajdu do našeho českého lesa, najdu v něm účinné antivirové prostředky?

Tím nechci říct, že to není zdravější, než třískat do klávesnice.

J. Ganaur 14.6.2020 11:59

Když víte, co máte hledat.A jak ten nález použít.Napovím.Co byly první vícebuněčné organismy na planetě?Z čeho se vyvinuly rostliny a živočichové?Jsou tady už přes 600mil. let, takže asi něco umí.