30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 8.4. 2020 11:34, přehled diskusí

P. Zinga 25.2.2020 19:09

Ano, pane Šejno, "slovíčkaření": z kritiků rudozelenéideologie jsou šmahem nacisté, rasisté či-ještě horší, než popírači holokaustu-popíračí antropogenních změn klimatu.

Kdo ovládá jazyk, ovládá "diskusi".Pravda je lež a louh se okyseluje.

O tom, že Severní Amerika se ochlazuje 2°C za dekádu, se normálně nedovíte:

https://electroverse.net/wave-after-wave-of-brutal-arctic-cold-set-to-engulf-north-america-over-the-next-10-days/

Za to"Antarktida ztrácí 2 cm ledu denně"(!) ČT 24.2.20

A. Hrbek 25.2.2020 19:59

Pane Zingo, jak je vidět skutečně si pletete dlouhodobé průměrné celoroční teploty s krátkodobými několikadenními výkyvy na některých místech. To je potom skutečně obtížná diskuse.

Over the past 7 days alone, the U.S. (CONUS) set a total of 600 new all-time cold records vs just the 239 for heat, according to the official data from filthy warm-mongers NOAA.

Dokonce mohou být v letošním roce v USA průměrné roční teploty nižší než je dlouhodobým vyrovnaný průměr. To však na dlouhodobém oteplovacím trendu nic nemění. jinak počasí v USA je velmi různorodé, má sklon extrémním výkyvům a dokáže nachystat i mimořádná překvapení. Průměrné měsíční teploty v jednotlivých oblastech se, mohou značně. Nevím, jestli jste osobně měl příležitost to na vlastní kůži poznat. Já ano.

Podle NOAA se rok 2020 dokonce zřejmě zařadí mezi pět nejteplejších roků v dějinách měření a se skoro 50 procentní pravděpodobností se v historických tabulkách dostane na první místo. Oznámili to ve čtvrtek vědci z amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší. Letošní leden byl podle nich dokonce teplejší než kterýkoli v amerických záznamech, sahajících 140 let do minulosti.

Jinak platí staré pravidlo, kterého se ani Vy, ani pan Kremlík nedržíte - Hic Rhodus, hic salta. Nebavme se tolik o Americe, Tichomoří, a dalších oblastech, které se nás konkrétně příliš nedotýkají. Bavme se o dobře kontrolovatelném oteplování v ČR, jeho důsledcích a o tom, jak se mu zdravotně, ekonomicky i technicky přizpůsobit.