30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Měrka 19.4.2010 23:52

jirka

Hlavní je snad to, že dnešní "korektní politika" vytěsňuje Darvinovu teorii, přičemž křesťanská měřítka jsou rovněž negována. Takže - zkázu slušným lidem? Má na to náš establishment peníze (nepřiměřeně házeno pouze na Paroubka)?

V. Běhal 19.4.2010 14:58

Re: moc hezký závěr

To tam ještě nebyly zmíněny podvody kolem nálezu "mezistupně mezi člověkem a opicí": Piltdownský člověk-podvod,který byl obdivován 40 let o němž bylo napsán 100 vědeckých článků a stovky disertací, Člověk nebrazský, zkonstruovaný z jednoho zubu pravěkého prasete, Člověk javanský,zkonstruovaný ze tří zubů a kusu opičí lebky, podobně Člověk pokingkský. Člověk heidelbergský, zkonstruovaný z jedné čelisti se zuby atd.

M. Krátký 19.4.2010 13:47

moc hezký závěr

četl jsem to snaživě až pozorně celé, po polovině má bdělost počala upadat, ale závěr vše vynahradil, děkuji autorovi za veselé vyprávění z vědeckého prostředí

V. Běhal 19.4.2010 10:25

Společný předek?

Společný předek člověka a lidoopů je nesmysl.  Čověk a šimpanz mají genom (řetězec DNA) dlouhý 3 miliardy párů bází. Rozdíl v genomu mezi člověkem a šimpanzem je údajně 1,6% to je 50 milionů bází. Pokud by žil společný předek před 5 miliony lety t.j. cca 1 milion generací, tak by maselo v každé generaci, v zárodečných buňkách (vajíčcích nebo spermiích), v 1,6% úseku, smysluplně zmutovat několik desítek bází. To je naprostý nesmysl, protože genom je velice stabilní. Přesto tuto pitomost se můžete tento nesmysl dočíst v každé učebnici biologie. Navíc, při náhodných mutacích dochází k mutacím v celém genomu. Sice jen asi 5% genomu kóduje geny pro životně důležité enzymy nebo jiné bílkoviny, ale každá dvacátá mutace by zasáhla gen kódující takovýto enzym, takže by se nemohly rodit životaschopní jedinci. To vyvrací celý darwinismus.

Kostra člověka se liši od opičí nejméně ve třech věcech: 1) lebka člověka je na páteř nasazena, má otvor ve středu, lebka opice je na páteř zavěšena  a otvor je na okraji, což odpovídá chození po čtyřech. 2) těžiště kostry člověka je v oblasti kyčlí, u opic v oblasti hrudníku, což ztěžuje chození po dvou. 3) Nohy člověka jsou uzpůsobeny k chození po zemi a po dvou končetinách, všechny čtyři končetiny opic jsou chápavé, čili opice jsou čtyřruké. Představa, že opice přešly ze stromů na zem a jejich zadní končetiny se mutacemi přeměnily na nohy je šměšná, takový mutant by byl ve velké nevýhodě, protože by ztratil schopnost uchopovat se větví všemi čtyřmi a chdit po zemi by pořádně nemohl. Stal by se kořistí predátorů. I tento nesmysl se můžete v učebnicích biologie dočíst.

V. Bok 19.4.2010 0:51

Skvělé.

fakt.