30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Neprůstřelné experimentyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 15.4. 2019 22:04, přehled diskusí

Science: Scénář a příběh o možných způsobech:
Autor: D. Bystriansky Datum: 15.4.2019 22:00

Nedávná pátá hodnotící zpráva IPCC nepopisovala podrobně kritické potřeby, jak omezit oteplování pod 1,5 ° C, protože scénáře, které mají k dispozici, neumožnily hloubkovou analýzu. Více než 100 zemí po celém světě - více než polovina zemí v Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu (UNFCCC), včetně Aliance malých ostrovních států (AOSIS) a nejméně rozvinutých zemí (LDC) - deklarovala svou podporu. pro změnu klimatu o 1,5 ° C. Samotný cíl je také v rozpravě na nadcházejících jednáních o klimatu. Tato nová studie tuto mezeru vyplňuje.Autoři objasňují, že zvýšení mezinárodního úsilí o omezení emisí skleníkových plynů je nezbytné pro udržení dosažitelného cíle 1,5 ° C.

"Cíl 1,5 ° C ponechává velmi malý prostor," říká Luderer. "Jakékoli nedokonalosti - ať už se jedná o další zpoždění smysluplných politických opatření, nebo o neschopnost dosáhnout záporných emisí ve velkém měřítku - bude cíl 1,5 ° C v tomto století nedosažitelný."

Co tím myslíte "scénář?"

Scénáře, stejně jako scénáře popsané v této studii, nejsou predikcemi ani prognózami, nýbrž spíše příběhy o možných způsobech, kterými by se budoucnost mohla vyvíjet, se specifickými kvantitativními prvky a podrobnostmi o interakci sektorů, jako je ekonomika, klima a sektor energetiky. Při pohledu na scénáře výzkumníci hledají pohled na cesty a okolnosti, které by nás mohly vést ke konkrétním cílům!!!:-))) Zdroj příběhu: Materiály poskytnuté Mezinárodním institutem pro analýzu aplikovaných systémů.

Re: Science: Scénář a příběh o možných způsobech:
Autor: D. Bystriansky Datum: 15.4.2019 22:04

ještě odkaz: https://www.sciencedaily.com/releases/2015/05/150521082454.htm?utm_medium=cpc&utm_campaign=ScienceDaily_TMD_1&utm_source=TMD

vědci:
Autor: M. Martinelli Datum: 15.4.2019 13:10

když vidím vědce drahoše, jak po mnohaletém vedení akademie věd čr kdy vedle nadprůměrného důchodu a souběžného platu senátora pobírá náhrady 70 000 kč měsíčně na 8 km cestu z bydliště do senátu, tak se svým tělem experimentuji sám - základem mých experimentů je, že jsem celý život nekuřák, abstinent, neberu žádné drogy a léky a věnuji se sportu a již 40 let je moje zdravotní pojištění charitativní příspek a například tenhle nenažraný hamoun mě utvrzuje, že to byla skvělá volba a doufám že chcípnu náhle a rychle, pokud možno ve spánku, abych se nedostal do ruk nějakého podobného harpagona, protože jestli jsem si něco po hadráku uvědomil, tak to, že peníze jsou až na prvním místě a já jsem chudý nýmand...

Článek volně souvisí:
Autor: P. Princ Datum: 15.4.2019 11:39

s dnešním a minulým vtipem v rubrice Absurdárium : počet (a kvalita) impaktů.

Času není nikdy dost!:
Autor: M. Pivoda Datum: 15.4.2019 10:32

" ... Téměř nikdo tedy výsledky neověřuje – není na to čas."

Co se dá taky čekat:
Autor: L. Písařík Datum: 15.4.2019 8:21

když cílem výzkumu je honba za penězi. Dost tristní situace.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.4.2019 1:30

"doufat ve starosvětskou poctivost. Prosadí se?"

Když jde o prachy tak moc ne ... nicméně snad občas jo ... možná snad ...

Ekonomie není experimentální vědou:
Autor: T. Wiszniewski Datum: 15.4.2019 0:57

Musíme silně doufat, že pokusy z tzv. "experimentální ekonomie" se nepovede zopakovat. Například americký experiment s toxickými hypotečními půjčkami.