Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VĚDA: Lze pochopit svět?

Vědecké teorie jsou platné v jednotlivých vědních oborech, ale velká jednotící teorie ještě neexistuje. Albert Einstein řekl, že nalezení takové teorie by se rovnalo „čtení boží mysli“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VD

Svet dokáže vysvetliť iba úplne nová fyzika. Mnohé z platných fyzikálnych zákonov sú iba vedecké hypotézy v prospech ktorých neexistujú žiadne priame dôkazy.

Ako je možné že žiadnemu z vedcov nevadí, že vedecká teória o vzniku vesmíru veľkým treskom je v rozpore zo zákonom o zachovaní energie i zo zákonom o zachovaní hmoty? Fungovanie vesmíru sa dá vysvetliť aj bez skrytej hmoty i bez skrytej energie. Vďaka nesprávnemu gravitačnému zákonu vedci ignorujú skutočné príčiny klimatických zmien. Vďaka nesprávnemu gravitačnému je nesprávna vedecké definícia slapových javov. Akú šancu má gravitácia Mesiaca prekonať gravitáciu Zeme zo vzdialenosti 384403 km a ovplyvniť polohu vody v oceánoch, ak nedokáže ani na Mesiaci udržať atmosféru? Existuje niekoľko dôkazov, že gravitačné pole je v skutočnosti elektrostatické pole. Pomocou elektrickej sily sa dajú vysvetliť aj gravitačné anomálie. Žiadna piata sila nieje potrebná.

0 0
možnosti
LV

Pardon, příspěvek níže patří k jinému článku.

0 0
možnosti
LV

V odstavci o lékařích nahlížíte na medicinu velmi úzkým kukátkem zaměřeným na některé a nemnohé lékaře univerzitních - fakultních nemocnic. Je naprostá většina lékařů zejména mimo centra, kteří tráví pětinu, někdy i čtvrtinu života v nemocnici ve službě a další takovou část života se potácejí nevyspalí, protože po službě domů nechodí a přirozeně pokračují další řádnou pracovní dobou (ne směnou). Ti opravdu nemají na aktivity, které zmiňujete ani čas ani sílu. Máte sám či v příbuzentstvu děti? Studují medicinu? Doporučil byste jim medicínu studovat?

0 0
možnosti
MP

Kdo vytuneloval dobro?

"... Zlo je výsledkem nepřítomnosti lásky v srdci člověka."

0 0
možnosti
Foto

Pane Bože

Už dlouho jsem nečetl něco podobného. Snad v polovině devadesátých let, kdy se společnost zbavovala toho, co mylně považovala za vědecký materialismus a honila se za duchovnem. Pak už to postupně mizelo na stránky esoterických tiskovin a časem i na potrhlé servry.

Bože můj, už první dvě třetiny textu jsou strašně. Patrně by mne vyděsily už někdy v šesté třídě. A rádoby Einsteinův bonmot do toho.

A ten fiktivní hovor z universitní posluchárny v poslední třetině? Profesor a studenti? Možná děti z páté třídy a učitelka, která byla za mlada tak hezounká a roztomilá, že zvládla gympl. (I když jsem chodil s holkou ze střední pedagogické, takže chápu, že i běžné klukovské znalosti byly dvacet let před tím na jiné úrovni.)

0 0
možnosti
JJ

J57u31r62a 66J51u82r65a21x

4. 1. 2024 15:19

Mimoto ten rozhovor klade rovnítko mezi dobro a boha (akorát pro sichr neuvádí kterého). Což je absurdní, neboť ve jménu boha či bohů se napáchalo zla v množství větším než velkém, jak nás učí historie. A nakonec padouch germánského panteonu Loki byl taky bůh ;-D

A mimoto z toho plyne, že bezvěrec, neznaboh a ateista nemůže být dobrý. A taky že, když bůh není (a on není! ;-)), všude vládne čiré zlo.

0 0
možnosti
IL

I86v75o 37L73y61č28k47a

4. 1. 2024 12:53

Nicméně Bůh je všudypřítomný, jak se praví, tak jak může někde nebýt?

0 0
možnosti
Foto

Zjednoduším - muže Bůh udělat tak velký kámen, aby ho sám neeunesl_?

0 0
možnosti
VK

Náboženství je výborná věc jak ovládat lid - Napoleon Bonaparte.

0 0
možnosti
PP

... a několik desítek tisíc roků před Napoleonem si toto uvědomili alfa-samci ve skupinách prvních homo sapiens, kteří tak získali výhodu proti neorganizovaným tlupám. To oni stvořili první bohy.

0 0
možnosti
IK

Stále se opakuje nesmysl o srdci, jde přitom pouze o sval, pumpující krev.Můžeme ho nahradit třebas poševním svěračem, vyjde to nastejno. Opomíjíme geniální dílo přírody, náš mozek, ten stojí i ze všemi bohy, co jsme je během existence stvořili. A že jich bylo.

0 0
možnosti
PP

Máte pravdu. Lidský mozek je pravděpodobně druhý nejkomplexnější útvar ve Sluneční soustavě - hned po ovladači tiskárny.

0 0
možnosti
IP

I96v67a66n 16P21o92l69á59k

4. 1. 2024 9:54

Já (zcela soukromě) nesouhlasím s Einsteinem v jeho úvaze o bohu - podle mne jediné co bůh dělá je právě to "hraní v kostky". Také tomu jinak říkám, že jsem ateista.

0 0
možnosti
MK

To byl Einstein taky - bonmoty netřeba vydávat za světonázor. A tohle řekl už dost dávno.

0 0
možnosti
FN

Dobro je pasívní. Zlo je agresívní. Agresívní pachatelé dobra jsou ve svém fanatismu schopni šířit zlo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz