28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

VĚDA: Krize dokáže snížit úmrtnost

Statistická data naznačují, že lidé jsou v době ekonomické krize překvapivě zdravější, než by se dalo čekat. Situace však zdaleka není černobílá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 23.2.2019 21:32

Krize dokáže snížit úmrtnost ... logicky,

jí se méně, omezí se mlsání.. Jí se víc brambory - zrovna dnes jsem dostala mail k bramborám -

Britští vědci označili produkt nejbohatší na vitamíny. A je to úžasné! Staly se jím brambory, které mnozí současní odborníci posuzovali za jednu z nejškodlivějších potravin

Rozsáhlé studie vedly k těmto závěrům: Brambory jsou mnohem užitečnější než zelí, banány nebo ořechy, které jsou usilovně propagovány protagonisty zdravých životních stylů.

Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. Nejužitečnější jsou brambory ve slupce.

Obsahují 5x více vlákniny než banán, obrovské množství vitaminu C a také důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách. (Je toho textu mnohem víc)

Š. Hašek 23.2.2019 22:03

Re: Krize dokáže snížit úmrtnost ... logicky,

Máte recht.

Pamatuji, kterak se ve všelikých tiskovinách psalo, že nejjedovatější na zemi jsou vajíčka, pšenice, prasečí sádlo, sůl, mandarinky mušejí být bez jadýrek, ....... .

Trošku černého humoru - mám dojem, že poslední štíhlí a pohlední muži jsou v Severní Koreji. Vlk/šelma, neboť stále považuji muže (ty mladší) za šelmy na lovu, musejí být štíhlí, pružní a mírně hladoví! Nebo ne? Mírný hlad zbystřuje smysly, pozoruji i na sobě.

Neplatí asi pro zajištěné bankovní úředníky a sedláky s větší výměrou.