28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

VĚDA: Krize dokáže snížit úmrtnost

Statistická data naznačují, že lidé jsou v době ekonomické krize překvapivě zdravější, než by se dalo čekat. Situace však zdaleka není černobílá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 24.2.2019 9:05

Re: Tak má Maduro pravdu,

Obecně.

Ta Venezuela je fakt zajímavá, z Plzně to tam je hodinu autem, každý pátý ČR tam má příbuzné, naši poslanci si tykají s poslanci toho jejich parlamentu, ......... dovážíme od nich ty brambory ......

Já jen, že Moravec dneska bude řešit Venezuelu (krom Babiše), sicher, každý z nás se ráno probouzí se slovem Venezuela na rtech. Z věže na Vinohradech - kterak se státi z mouly světákem za naše peníze. Zkráceno.

E. Derat 24.2.2019 0:04

Tak má Maduro pravdu,

když chrání občany před tím žrádlem z ciziny. Myslí na zdraví občanů, a západ mu to chce pokazit. Zákon tří : člověk vydrží bez vzduchu tři minuty, bez vody tři dny, bez jídla tři měsíce - průměr. Takže je to zatím v klidu.

Š. Hašek 23.2.2019 22:03

Re: Krize dokáže snížit úmrtnost ... logicky,

Máte recht.

Pamatuji, kterak se ve všelikých tiskovinách psalo, že nejjedovatější na zemi jsou vajíčka, pšenice, prasečí sádlo, sůl, mandarinky mušejí být bez jadýrek, ....... .

Trošku černého humoru - mám dojem, že poslední štíhlí a pohlední muži jsou v Severní Koreji. Vlk/šelma, neboť stále považuji muže (ty mladší) za šelmy na lovu, musejí být štíhlí, pružní a mírně hladoví! Nebo ne? Mírný hlad zbystřuje smysly, pozoruji i na sobě.

Neplatí asi pro zajištěné bankovní úředníky a sedláky s větší výměrou.

J. Kanioková 23.2.2019 21:32

Krize dokáže snížit úmrtnost ... logicky,

jí se méně, omezí se mlsání.. Jí se víc brambory - zrovna dnes jsem dostala mail k bramborám -

Britští vědci označili produkt nejbohatší na vitamíny. A je to úžasné! Staly se jím brambory, které mnozí současní odborníci posuzovali za jednu z nejškodlivějších potravin

Rozsáhlé studie vedly k těmto závěrům: Brambory jsou mnohem užitečnější než zelí, banány nebo ořechy, které jsou usilovně propagovány protagonisty zdravých životních stylů.

Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. Nejužitečnější jsou brambory ve slupce.

Obsahují 5x více vlákniny než banán, obrovské množství vitaminu C a také důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách. (Je toho textu mnohem víc)

L. Novák 23.2.2019 18:47

Mně to připadne jako zcela neprůkazné tlachání

Recese možná omezí přecpávání jídlem, a to zcela určitě pozitivní vliv má. Lidé, kteří přežili koncentráky (německé i ruské) se mnohdy dožili vysokého věku. Co všechno má vliv na úmrtnost, žádný model nedokáže vyhodnotit a oddělit jednotlivé spolupůsobící faktory. Takže je to jenom zábavné čtení o tom, co někdo vymyslel a je o tom přesvědčen...

J. Schwarz 23.2.2019 17:41

No a kdyby

těch pět bilionů nenašly, byl by průser mnohem větší. Kdo tak asi měl v těch bankách uložené peníze - bankéři těžko. Ti sice ty banky řídili a měli za jejich krach dostat po šlapkách, ale to je tak všechno. Nepomoct těm bankám je stejné jako chtít "ztrestat" krachující automobilku tak, že vyhodím do luftu výrobní haly. A kdepak by se asi našlo těch sto miliard na "zlepšení života lidí ve slumech"? To by snad měli zaplatit ti, co by přišli o svoje úspory při krachu bank?

M. Mikulec 23.2.2019 13:32

Re: No, jestli to v r. 2008 byla krize, tak jsme skoro 40 let

Ještě ze jsme neměli euro!

J. Chaloupka 23.2.2019 12:20

No, jestli to v r. 2008 byla krize, tak jsme skoro 40 let

žili v opravdu těžké krizi, ale nevěděli jsme o tom, mysleli jsme, že je to normální.

M. Mikulec 23.2.2019 10:35

Snížení příjmu obyvatel

vede leda k tomu, ze kupuji nejlevnější odpadkovou stravu ze super hypermarketu, která už se da tezko povazovat za jídlo. Strava, po které se tloustne a která udělá ze žaludku kompost. Potom vzniká záměna příčiny a následku: zákazníci si mohou sami za to, ze vyrobené otraviny jsou nekvalitní. :-))

K. Janyška 23.2.2019 10:12

Nežerou tak.

A mají se více na pozoru... Dzp.