15.10.2019 | Svátek má Tereza



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VĚDA: Klima – lidský faktor



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 16.12.2010 11:44, přehled diskusí

Řešení:
Autor: A. Fritscher Datum: 16.12.2010 7:32

není na vědcích, ať už klimatologii vystudovaných a nebo nevystudovaných, řešení není ani na politicích protože to je pouze obrovské loutkové divadlo s globálními loutkovodiči. Řešením je zatrhnout nenažranost těch, co si po globálním zbrojení našli nový zdroj mamonu. A vzhledem k tomu , že loutkovodiči celého světa ovládají i divadlo jménem armáda, v podstatě z toho není cesta ven. Protože i ten největší "blbec" s klackem má vždycky větší váhu, než inteligentní moudrý střízlík s brýlemi a nebo i bez nich.

Re: Řešení:
Autor: K. Kužel Datum: 16.12.2010 9:01

Ale tak zlé to snad nebude. Možná stačí, když se dostatečně roznese, že císař je nahý, a alarmistická bublina splaskne včetně byznysu, který se kolem ní točí. Je velkou zásluhou pánů Drábka a Kremlíka a redakce NP, že to šíří po vlastech českých.

Nedávno jsem se zúčastnil semináře, na kterém přednášel australský klimaskeptik prof. Carter:

http://cepin.cz/cze/pozvanka.php?ID=155

www.karelkuzel.cz

Re: Řešení:
Autor: A. Fritscher Datum: 16.12.2010 9:40

Nesdílím váš optimismus, vždycky jde jen a jen o prachy, a zkuste vzít arogantnímu nafoukanému děcku jeho hračku, ono si nepujde hledat novou, ono udělaá všchno proto aby o tu hračku nepřišlo, no a tak je to s Naboby a jejich hračkou - penězi.Jedinej komu je oteplování buřt jsou Arabi, protože tam bylo vedro vždycky a prachy mají z ropy :o(

Re: Řešení:
Autor: K. Kužel Datum: 16.12.2010 11:30

Moje představa je ta, že když se to lidé dovědí a pochopí tu boudu, tak nafoukanému děcku pěkně nabacají.

Re: Řešení:
Autor: A. Fritscher Datum: 16.12.2010 11:44

No a jsme na začátku mého příspěvku a to pochopení mas a nabacání, to už je revoluce a to nebude jen tak :o))

K čemu ten článek je???:
Autor: J. Vavruška Datum: 16.12.2010 6:30

Nejsem si jistý, jestli má "věcná debata" smysl tváří v tvář klimaalarmistům, kterým jde zejména o moc a peníze, a dost možná je klimatický alarmismus jenom nástrojem (jedním z nástrojů) globálního mocenského cíle. Je to jako snažit se promlouvat do duše profesionálnímu kapsářovi, že by se měl nad sebou zamyslet  :)

V tomto smyslu mi ten článek připadá sice zajímavý, ale zbytečný. S většinou alarmistů by se mělo pracovat bez zbytečných předsudků: tvrdíš, že bude katastrofa - dokaž to - kecáš - skončíš ve vězení pro šíření poplašné zprávy a podvod. Na tyhle podvody máme paragrafy, podlézavá diskuse ve stylu "podívejte se, máte tam přece chybu" musí být alarmistům leda k smíchu.

Je pekne mit svuj vlastni nazor..:
Autor: J. Huml Datum: 16.12.2010 3:57

ale co si o tom vsem vlastne myslite, mily pane Drabku, Vy? Zda se, ze presentace vaseho nazoru je celkem nejista: na priklad co si opravdu myslite o publikaci Metelky a Tolasze? Je to zase jen zelena prisera, nebo prijatelny vedecky nazor na soucasne deni v oboru klimatologie? Mala Ceska Climategate? Vy si tedy myslite, ze se pestra priroda ubrani naprosto sama, neni tedy treba omezit emise oxidu uhliciteho? Jake je Vase reseni, prosim? Omezit pojidani masnych vyrobku? Osazet fotovoltaicke plochy listnatymi stromy? Zda se, ze se ekologii venujete uz celkem dlouho - mate nejake konkretni napady, neco co by opravdu zabralo? Dekuji.

Já vám řeknu co by zabralo!:
Autor: M. Frank Datum: 16.12.2010 7:20

Dát přes držku alarmistům, nechat teploty přírodě a ušetřit miliardy za nesmyslný boj proti oxidům uhlíku. Všechny produkty včetně potravin by stály polovinu a žádní šmejdi by nebohatli na ideologii strašení něčím, co je přirozené a vždy tu probíhalo. Přírodu by nehyzdily žluté lány olejky, nesmyslné solární a větrné akumulátory, které nedokáží ani vyrobit energii při výrobě do nich vloženou a hlavně ji vydávající v době naprosto nepotřebné.

Re: Já vám řeknu co by zabralo!:
Autor: K. Kužel Datum: 16.12.2010 9:02

Přesně tak!!!

Re: Já vám řeknu co by zabralo!:
Autor: S. Rehulka Datum: 16.12.2010 11:23

Mám radost, že nacházím mnoho názorů na debatě, se kterými souhlasím !

Ten lump - Al Gore a jeho následovníci, to je banda, které říkám "Oteplovači a Strašitelé" ! On sám "káže vodu a pije víno !" Většinou se na tyto theorie nachytají mladí poloineligenti žijící ve městech, kteří tedy o opravdové přírodě vědi prdlačku ! To jsou (alespon v Austrálii) voliči Green Party (Zelených), kterým tu říkáme Watermelons (navrch zelení, uvnitř rudí).