17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lucinapes 27.11.2009 13:18

Re: Kupte si bio brikety!

a co vlastní bioplyn?

Tx 27.11.2009 14:52

Re: Kupte si bio brikety!

Lucinko, Až uvidíte Tankový prapor, tak tam si ten vlastní bioplyn vojáci zapalujou,

mm 27.11.2009 7:11

Bio

Už slůvko bio je protimluv. jak může někdo vypěstovat biopotraviny v půdě, která je ještě dnes zamořená dusičnany a dusitany z dob komunistické zemědělské velkovýroby? O těžkých kovech ani nemluvě? Co s tím udělali? Vzvýšili normu pro škodlivé látky?(Y)(Y)

jen tak 27.11.2009 10:12

Re: Bio / půdní úrodnost - makroprvky, mikroprvky, dusičnany a těžké kovy, organické látky

co tak si o tom něco přečíst / stav před dvaceti-třicetil lety / ubyvání živn v půdě a další (ČR)

socan 27.11.2009 6:23

Vida

kam nám to ten svět dospěl, "Profesorka marketingu" ... A já vždycky myslel, že za lhaní se hodnosti udělují jen na fakultách právnických.

Kolomazníček 27.11.2009 6:17

pavlačovým drbnám

je ku prospěchu každý drb! Co je vám, vy komunisty zprzněná holoto do toho, co si kdo koupí a sežere? Já se nad biopotravinmi i nad jiným lákadly na lidi poušměji a myslím si své. Proč vy všichni musíte vytrubovat do světa svoje pavlačová moudra, hlupáci? Kdyby vám pracovali ruce jako ty vaše křivé huby, tak bychom byli nejbohatší stát na světě. Jenže, melhubové ještě nic kloudného nevyprodukovali, mimo urážek a hovadin!;-D

honzak 27.11.2009 6:53

Re: pavlačovým drbnám

pán bude dozajista hrdinou kapitalistické práce, že?

Dej si obklad, vaří se ti zbytky mozku!

mm 27.11.2009 7:16

Re: pavlačovým drbnám

Ne , je pouze realista. Ve znečištěném prostředí nemůžete vypěstovat bez toho, aby tyto látky nepřešli do pěstovaných rostlin. To se týká taky trávy, na které se pase dobytek. Ty jsi dej obklad na hlavu, protože tobě se vaří mozek,který  asi k myšlení nepoužíváš.:-/:-/

honzak 27.11.2009 7:38

Re: pavlačovým drbnám

pán chtěl reagovat na jiný příspěvek, že? A hnán spravedlivým ekohněvem se netrefil, že?

Nechť, jsem zvyklý na podobné ekotitány.

Sumo 27.11.2009 7:07

Re: pavlačovým drbnám

Jenže, melhubové ještě nic kloudného nevyprodukovali, mimo urážek a hovadin!

Svatá pravda, a ty jsi toho nejlepším případem. Hromada orálního hnoje a myšlenka - nula.

Honza42 27.11.2009 5:58

Biožrouti jsou užitečná zvířátka.

Neboť ku prospěchu nás všech dobrovolně dávají do oběhu své peníze za trochu zeleniny v igeliťáku s nálepkou. Jen houšť. 

mm 27.11.2009 7:23

Re: Biožrouti jsou užitečná zvířátka.

R^R^;-D;-D

Svatopluk 27.11.2009 5:23

Ti asi jedí superbio - vzhledem k jejich morálce

ranbow 27.11.2009 2:18

je to asi podobné

Jako když se obezní panička snaží zhubnout - nakoupí si dietní prášky, jednou dvakrát si dojde do fitka, odvažuje si přes den dávky jídla - a pak si dá večer korpulentní večeři s dortem. Prostě, někteří z nás lžeme sami sobě.

Podobně s biopotravinami, někdo je  užívá proto že žije zdravý způsob života, ale většinou si jen kupujeme iluzi, že se tím změníme. A pak se za to můžem odměnit dalším podvůdkem..

paštun višnu 27.11.2009 4:59

Re: je to asi podobné

JJ, ten příměr se žraním sedí. Jde o podvědomé vyvažování zásluh a vin. Čím větší svině, tím víc odpustků potřebuje. Je to jeden z důvodů, proč se levičáctví, oteplovačství, multikulti, feminismu a všech forem pseudohumanismu chytají i inteligentní lidi.

Baghíra 27.11.2009 6:54

Re: je to asi podobné

Přesně. Znal jsem lidi s ušlechtilým povoláním, kteří se na oplátku dožadovali neslýchaných výhod. "My přece máme právo," prohlásila jedna z nich doslova. Bohužel jsem ji nemohl nakopnout.

R 27.11.2009 8:50

Re: je to asi podobné

Souhlas.R^R^

Ladislav N :-))) 27.11.2009 1:24

Když vidím v obchodě cokoli s nápisem "EKO" nebo "BIO", začnu hned zkoumat, čím se mě snaží výrobce/prodejce zmást a ošulit o peníze

Asi nejsem sám, protože vídávám třeba v Kauflandu "bio" banány balené ve fólii i jiné zboží, jak bez zájmu zákazníků stárne a stárne, až je vyřazeno z prodeje nebo prodáno ve slevě za zlomek původní ceny. Většina takto prodávaného zboží má cenu 3x až 4x vyšší, než je "nebio" ;-P standard, což může být lákadlem ke koupi jenom pro naprostého věřícího zeleného magora či podobného šílence (viz např. příprava "košér pokrmů" u ortodoxních věřících).

Pro mě je tohle jasné ZNEUŽÍVÁNÍ pojmu "biologický" a "ekologický" k reklamně-podvodně-komerčním účelům. U mě už to prohráli navždy.

paštun višnu 27.11.2009 5:21

Re: Když vidím v obchodě cokoli s nápisem "EKO" nebo "BIO", začnu hned zkoumat, čím se mě snaží výrobce/prodejce zmást a ošulit o peníze

A tak je to správne, tak to má byt. Každý má mít peněz, kolik si zaslouží. Toto pravidlo deformuje stát a zpětně rovnají automaty, soutěže a komerční triky pro debily. Drbat snaživé ve prospěch darmožroutů státu nikdo nezabrání, ale taky nikdo nezabrání tomu, aby kdo lehko nabyl, lehko pozbyl a peníze v důsledku skončily tam, kam patří, v kapse snaživého. Jak říkám, tak je to správne, tak to má byt. Vivat biobusiness!

honzak 27.11.2009 6:56

Re: Když vidím v obchodě cokoli s nápisem "EKO" nebo "BIO", začnu hned zkoumat, čím se mě snaží výrobce/prodejce zmást a ošulit o peníze

reálný příklad - biocitrony u nás v sámošce (název se mění 3x ročně, aktuální neznám). JEDEN KUS stál 15,- Kč. Podle nálepky byly z Panamy...

Andy 27.11.2009 0:42

tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

a málem jsem ho vyhodnotila jako nejpříšernější článek dnešního Psa- ale tahle "studie" trhá rekordy. A to je dnes velká konkurence- úvodník jak z ÚV KSČ, Špidla brečí, že jsou na něj média kakaný...no, uvidíme, zatím vítězíte, pane Petře.

Pokud jste si nedělal srandu, samozřejmě.

alamo 27.11.2009 0:48

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

hm.. ale sedelo by to ak by sa názov článku zmenil takto

"Kdo kupuje biopotraviny, u toho je väčšia pravdepodobnosť, že  je sobec, lže a krade"

tomu vravím "českoslovenčina";-P

Andy 27.11.2009 1:01

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

takové "výzkumy" lze namodelovat podle libosti. Je možné vyrobit profil, kde bude nakupovač biopotravin jeden velký uzlíček hypochondrie, naivity, neschopnosti se rozhodnout, submisivity nebo naopak silný jedinec s jasně určenými prioritami....prognozovat další vývoj biožrouta včetně toho, jakými církvemi projde...

je to pro srandu králíkům.

NevericiTomas 27.11.2009 1:15

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

A tenhle znate? ;-D

certik 27.11.2009 1:31

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

Jojo. Za posledni maly doby ledovy vtrhli do Evropy Svedove. Ted se otepluje, lidem na jihu bude trochu moc teplo, kdopak ze to na jih a jihovychod od Evropy zije?

Ladislav N :-))) 27.11.2009 1:31

Re: v Africe......

No jasně, v Africe bylo vždycky vedro, proto se tam mleli už primáti v dávnověku. Z nich se pak oddělila skupina těch, co to dokázali s výhodou přežít, přizpůsobit se a vyvinout se v moderního člověka. A ten se pak množil a množil, až mu začalo být těsno. Ale tak to v přírodě přece chodí odedávna, není na tom nic výjimečného. Stejně se chovají všichni živočichové i rostliny, schopní přežít i méně příznivá období. ;-)

Kolo mazník 29.11.2009 9:46

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

Bio rybíz , na vlastní zahrádce nechají ptákům a jezdí od krámu ke krámů, aby nakoupili biopotraviny. Totéž polatí o jiném ovoci. Pro bussnis jsou hloupí snobi, nejlepší zákazníci. Blcům konkurovat je těžké, jej jich totiž hodně.

mm 27.11.2009 7:22

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

A proč tolik rozhořčení. Autor článku  není autorem výzkumu. On jen poukazuje na to,jaké nesmysly je člověk schopen zkloumat, když mu na to někdo dá peníze a taky to, že bio je kravina na oblbování lidí, kteří se nechají oblbnout.

Andy 27.11.2009 9:16

Re: tak jsem si přečetla trochu výše Špidlu

proč rozhořčení ? To snad ani ne, spíš znechucení nad takovým blábolem.