17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

VĚDA: Drtivý dopad

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zima 30.6.2008 11:42

Já netvrdím, že něčemu rozumím, ale

mluvit o "tržní ceně elektřiny v Evropě" nemohu už proto, že by se tomu smáli i hoši z EEX. Mám tu výhodu, že to ani nemusím, protože se tím neživím.

A ke vztahu ČT - ČEZ: Nebylo Vám samotnému nápadné, že při nedávných výpadcích počasím  sebral Kříž šminkovací kufřík a obejel všechny TV's? Jak to, že činil prohlášení k sítím, kde byli ti nezávislí budižkničemové z ČEPSu? Kdo tedy monopolisticky ovládá českou energetiku?

JJ 30.6.2008 13:43

Re: Já netvrdím, že něčemu rozumím, ale

Za cenu s EEX nakoupite i prodate (s relativne malym spreadem). Jde tedy o cenu trzni. A pri nedostatku zdroju v EU (diky blbnuti kolem jaderne energetiky) je cena stanovena trhem velmi vysoka.

hulwat 30.6.2008 12:38

Re: Máte pravdu v tom,

Ta drzá cenová politika ČEZu se dělá na burze, troubo! Neplést s akciovou burzou.

Jura Jurax 30.6.2008 11:11

Re: Re: To je právě to české,

Pane Šula, že s tím Zimou ztrácíte čas - on je to tady na Psu už známý a osvědčený hňup.

Libor 30.6.2008 14:19

Re: Re: Re: To je právě to české,

Jedinym ucelem existence nekterych jedincu (na pr. Zima) je slouzit jako odstrasujici pripad pro ostatni.

M. Zima 30.6.2008 10:44

Opět jednu maličkost pane Šula,

zatím nebyl v Třebíči pozorován případ, že by někdo ze zoufalství okusoval dlažbu, (i když je tomu takový Jirka S. po přečtení Vašeho článku zřejmě velmi blízko), což staví Váš příklad k hromadění v orgánech do posice nevhodnosti.

Vaněk 30.6.2008 12:34

Re: Pane Šula,

Jsem rád, že se tu objevil odborník na radioaktivní látky. Sice odborná literatura píše, že i lidské tělo se vyznačuje aktivitou ve stovkách Bq/kg z látek (a jsme tak sami radioaktivními zářiči), které v těle máme, ale prasata z Thüringen jsou přesto šílenou pohromou.

Rovněž jsem rád, že se objevil zbrusu nový odborný pojem a sice "sezónní cesium". Ono sice nikde v Evropě z radioaktivního spadu jeho úroveň nedosáhla skutečně nebezpečných hodnot - takže např. jeden z nejaktivnější spadů na pole se salátem v Polsku byl natolik aktivní, že by bylo potřeba sníst salát z desítek metrů čtverečních, aby se dosáhl hygienický limit - ale to nevadí.

Bít na poplach je stále třeba.

jirka.s. 30.6.2008 10:33

Re: Re: Pane Šula,

Evidentně by bylo rozumné napsat do Frankfurtu nad Mohanem Herr Prof. Dr. med. Arnd Barockovi z kliniky "Hohe Mark" ( www.klinik-hohe-mark.com ), aby zimovi v rámci zlepšení péče o jeho duševní stav  zakázal sledování nejen českých televizí, ale odstranil z jeho dosahu jakékoliv  sdělovací prostředky. Evidentně jejich sledování u něj způsobuje komplikace při léčbě celého komplexu psychických poruch! ;-D

drak 30.6.2008 10:15

Re: Pane Šula,

:-D M. Zimo,uhodil jste hřebík na hlavičku a potrefení se ozývají!!;-O

jirka.s. 30.6.2008 10:19

Re: Re: Pane Šula,

Jojo, ty ses taky fotrovi poved' , zrovna jako zima! ;-P

Ladislav N. 30.6.2008 11:02

Re: ...zrovna jako Zima!

 ;-DR^

M. Zima 30.6.2008 11:44

ALE, ale,

kde jsou ty časy, kdy jste Vy představoval jistou úroveň. Co se stalo?

Ladislav N. :-))) 30.6.2008 15:24

Re: ALE, ale,

Copak, liším se moc od té vaší?  ;-)

honzak 30.6.2008 10:58

Re: Pane Šula,

ty ses povedl!  Patrně odičové udělali někde nějakou chybu....

Jura Jurax 30.6.2008 11:06

Re: Pane Šula,

No, pane Zima, opět jste vyplodil osvědčenou nenávistnou hromadu kravin. RvRvRv vy očividně nemáte klausovské vidění aniž nevidění, které vytýkáte jiným .... a ani nemůžete, na to Vám - aniž bych chtěl panu prezidentovi jakkoliv lichotit či si jej idealizovat - chybí asi tak stovka bodů IQ.

Lobo 30.6.2008 9:11

Homo Sapiens Greenpeacensis

Greenpiss je evoluční omyl.

Roman Šula 30.6.2008 9:48

Re: Homo Sapiens Greenpeacensis

Evolučních omylů byla v historii celá řada, příroda nepostupuje cestou nějakého plánu, ale cestou pokus, omyl.

Narake 30.6.2008 8:17

Ekoterorizmus

je bohužel smutnou realitou dnešní doby. Neříkám že byby lidstvu uškodila efektivita výroby, zpracování odpadů ale to je pochopitelné a odůvodnitelné. Ale vyhorožovat za pomocí pár čísel a usuzovat na problém způsobený člověkem, je opravdu velice brzo. Ekologické organizace jsou ve své podstatě tvořeny "srdíčkáři" novými věřícícmi a fanatiky.   

Pametnik starejch dob 30.6.2008 7:57

Teď jsem četl článek v Natonal Geographic o tom.

že na jihizápadě USA bylo 20 století mimořádně deštivé, a pokud bude 21 století v tomto směru normální, budou rozsáhlé oblasti trpět nedostatkem vody.

A autoři tam neopoměli přidat pár žvástů o globálním oteplování, ač celý článek hlásá opak klimaalarmismu - třeba katastrofíální sucho, která v 13 století přinutilo tamní Indiány některé oblasti opustit.

V 30.6.2008 10:22

Re: Teď jsem četl článek v Natonal Geographic o tom.

asi ti indiani v tom 13tem stoleti palili moc taborovych ohnu :) a zpusobili si to sucho sami

Babu 30.6.2008 6:32

pouze Evropa je osídlená hustě

>...pouze Evropa je kromě severní Skandinávie celá osídlená hustě...

Indie, Cina, Japonsko, Indonesie etc.- vsechno stredoevropske zeme?

Roman Šula 30.6.2008 9:24

Re: pouze Evropa je osídlená hustě

Mluvil jsem o světadílech, ne jednotlivých zemích. Asie není hustě osídlená, nakonec ani ta Čína i přes svůj vysoký počet obyvatel s ohledem na svoji rozlohu.

Babu 30.6.2008 14:02

Re: Re: pouze Evropa je osídlená hustě

Population density of the continents:

North America - 32 people per square mile South America - 73 people per square mile Europe - 134 people per square mile Asia - 203 people per square mile Africa - 65 people per square mile Australia - 6.4 people per square mile http://geography.about.com/od/populationgeography/a/popdensity.htm

Kanuk 30.6.2008 3:42

Povodně 2002 v ČR

Trochu jsem se o to zajímal, a víceméně náhodou zjistil, že koncem leta v r. 2002 byla mimořádně vysoká sluneční aktivita, vyjádřená počtem slunečních skvrn. To jen jako k těm hláškám, že povodně měly něco s "globálním oteplováním".

Bidlo 30.6.2008 7:28

Re: Povodně 2002 v ČR

Slubneční cyklus je jedenáctiletý přičemž počty slunečních skrn se evidují již dlouhá léta. Dávat dohromady povodně 2002 se sluneční aktivitou je poněkud odvážné.

ptakopysk 30.6.2008 8:12

Re: Re: Povodně 2002 v ČR

samozřejmě že je to blbost. Povodně byly zapříčiněny koncertem Iron Maiden v Rio de Janeiro v roce 2001. R^R^R^

Fungovalo to podobně jako koncerty Live Earth 2007 proti globálnímu oteplování.

Kanuk 30.6.2008 19:11

Re: Re: Povodně 2002 v ČR

Pane Bidlo, račte si vygůglovat záznamy o sluneční činnosti ode dne ke dni, nikoliv roční průměry. Někde na netu to je, a jestli se nemýlím, "mají to na svědomí" němečtí radioamatéři. Radioamatéry totiž sluneční činnost moc zajímá.