29.4.2024 | Svátek má Robert


Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Alfons

5. 3. 2008 8:08
Příčina oteplování je zde

http://www.mineralfit.cz/clanek/204--globalni-oteplovani.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.mineralfit.cz/clanek/204--globalni-oteplovani.html  Ono totiž lidstvo nikdy tak pilně ovzduší neznečišťovalo. 8-o Takže odvolávat se na minulost je pomatenost a neznalost věci.  ;-D 

0 0
možnosti

Goro

5. 3. 2008 10:57
Re: Příčina oteplování je zde

Moc pěkný článek, jakoby z pera Al Gorovy vypadl. Dvě věci jsou mě zaráží:

a) k článku není povolena diskuze - proč asi?

b) autor článku chybí, nebo jsem ho přehlédl. 8-o

0 0
možnosti

Alfons

5. 3. 2008 7:57
Prudce stoupá množství

oxidu uhličitého, který nepropouští teplo odražané od planety nazpět. Tyto hodnoty NIKDY v historii nebyly. Klima se tím MUSÍ měnit. Kupujte do zásoby rakvičky-nebudou. 8-o 

0 0
možnosti

Ladislav N.

5. 3. 2008 7:59
Re: Prudce stoupá množství

To extrémní teplo navíc vyzařují komunisti jako ty.  Je potřeba s tím něco vážně udělat... ;-P

0 0
možnosti

Pavel

5. 3. 2008 6:38
Je to fakt ke vzteku

Jenom pár dní co vrchní farář globálního oteplování v ČR - Bursík po poradě s milovanou Kaťuškou rozhodli, že končí zima a s Vítězným únorem přichází jaro, tak just - ochladilo se a sněží. Kde udělali soudruzi z NDR chybu?;-D;-D;-D

0 0
možnosti

cipísek

5. 3. 2008 6:49
Re: Je to fakt ke vzteku

To jsem nevěděl,že tihle dva mají rodiče z NDR ........;-D

0 0
možnosti

Jarda

5. 3. 2008 1:05
a dalsi..

Dalsi Klauzolizal... Behem jednoho dne dva podobne prispevky na Psovi? Neni to trosku "biased"?

0 0
možnosti

ZEPHIR

5. 3. 2008 1:09
Re: a dalsi..

Stejně jako tři články propagující geneticky modifikovaný plodiny za sebou. Jsou to objednaný kampaně.

0 0
možnosti

Honza42

5. 3. 2008 0:59
No jo, tady se Mach odkopal. Takovou blbost zplodit, to musela být dřina.

0 0
možnosti

dvd

5. 3. 2008 8:06
Dotaz

Dala by se ta blbost konkretizovat? :-D

0 0
možnosti

I. Laengsfeld

5. 3. 2008 0:58
Dynamicke systemy a statistika

Predstavme si, ze nekdo zkouma let rakety  ne podle pohyboveho zakona ale statistickym zpracovanim  dosud namerene krivky letu. Zvlastni predstava.ze? Pokud lednova data  2008  nejsou  dostacujicim udajem pro meterologickou  a klimatickou predikci  budoucnosti - znamena to predevsim, ze tech charakteristik aktualniho pocasi  a klimatu (ktery chapejme jako aktualni pravdepodobnostni rozlozeni na mnozine vsech myslitelnych  meteorologickych situaci pro danou rocni dobu, a pro nejz mame v principu sestavit  vyvojovou rovnici) je malo a mely by se hledat a studovat dalsi - teplota mori v ruznych hladinach, aktualni globalni stav snehu, teplota ruznych vyssich vrstev atmosfery apod. 

0 0
možnosti

ZEPHIR

5. 3. 2008 0:54
Já se tedy antioteplovačema začínám docela bavit...

0 0
možnosti

kirast

5. 3. 2008 0:53
Globální oteplování ustalo?

Ale to by mě vážně naštvalo! Potřebuji ještě takové dva stupínky Celsia nahoru a už budu moci zrušit dálkové topení, které mi vyžírá peněženku (tím víc, čím je tepleji). Také můj plechový miláček, kterého už vlastním druhý rok si na sníh svou letní pneumatikou ještě nešlápl a vůbec ho to nehodlám učit. Takže, ještě o trochu víc CO2 do ovzduší, hlavně to oteplování ještě nerušte!

0 0
možnosti

Jirka

5. 3. 2008 0:50
Ty grafy jsou hezký a barevný.

Ale jsou v podstatě na dvě věci.;-D

0 0
možnosti

ZEPHIR

5. 3. 2008 0:44
Já se tedy antioteplovačema začínám docela bavit...

Hlasy lidí, co si před časem vzali do palice, že globální oteplování je omyl už po kolikáté zimě bez sněhu začínaj nabývat na plačtivé naléhavosti...;-)

Tak nějak asi před časem vzniklo křesťanství - původně názorově nevyhraněnej spolek se pod hrozbou represí konvertoval na útočnou sektářskou organizaci, opírající se o promyšlenou ideologii.. Nedivil bych se, kdyby se kult Modré země zaregistroval jako oficiální církev.

Přitom z hlediska palivonergetický krize je oteplování vlastně docela marginální problém - změna klimatu, ať jakkákoliv přichází z definice klimatu zvolna a máme tedy čas se na ni připravit, zato hospodářská krize nebo vojenskej konflikt může vzniknout ze dne na den. Křehká globální ekonomika cenový šoky důležitejch komodit bez úhony nepřežije. Kvůli stabilitě geopolitický situace je v našem bytostným zájmu učinit ropu pokud možno nevýznamnou, dřív než se stane předmětem teroristickýho nátlaku, vydírání nebo dokonce předmětem dobyvačných válek

0 0
možnosti