Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KOSMONAUTIKA: Moudrost na Měsíci

Indie je tedy po Spojených státech, Sovětském svazu respektive Rusku a Číně čtvrtý stát, kterému se podobný podnik podařil. Myslel jsem při tom na svoje první dětské kontakty s literaturou science fiction. Bylo mi jedenáct, kdy vyšel Lemův román Astronauti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VN

Zadal jsem CTRL+F a budík. Žádný výsledek. Divné.

0 0
možnosti
Foto

Astronauti, bylo mi patnáct a byla to první kniha a Lem se stal na dlouhá léta milovaným autorem, ale později i jiní, až bylo dovoleno je u nás vydávat. A stále mám v oblibě Návrat z hvězd a Solaris. Později Strugačtí - Stalker, ale nic dalšího, tak silného už nenapsali. A Bradburry, Asimov, mnoho dalších.

A teď k Indii - úspěch, kolosální úspěch. Přichází myšlenka, jestli by ty peníze nevyužili lépe, třeba na zvýšení hygieny na venkově, kde zemědělci stále ještě chodí konat velkou potřebu na konec svého políčka, nebo k potoku, jehož vodu, pár kilometrů dále, jíní použijí jako pitnou a k umývání.

0 0
možnosti
VK

Za ty peníze by na venkově uživili více dětí.

0 0
možnosti
JM

Oba pánové se zřejmě nepodívali na tiskovou konferenci Pirátů v ČT, jde se opět nastínily témata o řešení naší nejbližší energetické situace.

0 0
možnosti
JM

Pardon, . . kde . . nastínila . . , poslal jsem to omylem na stránku.

Pokračování:

Mimo jiné se zde opět oživovala možnost vytvoření paralelní komunitní, tedy sdílené sítě. Samozřejmě, pokud se do tohoto projektu vloží nemalé prostředky, může se vytvořit souběžný energetická okruh, jehož vymožeností bude na příklad přenos el. energie ze sousedovy FV, vzdálené od mého bydliště i stovky kilometrů. Ovšem vše za ideálního počasí, bezchybnosti soustavy, rozsáhlých materiálních i softvérových nákladů a nevyhnutelného zálohování komunity stabilními zdroji. Tedy projekt, využívající dnes již dostupné technologie, jehož užitečnost bude narážet na energetickou sumární účinnost systému jako celku.

Podobně je možno předpokládat, že po obelstění gravitačního zákona bude možno na trase Země - Měsíc - planety vybudovat zásilkovny, které budou naši planetu zásobit surovinami, nezbytnými pro chod celého kolotoče tohoto bludného projektu.

Na tomto místě nedává prostému občanovi smysl postupně zahrnovat do nadhozených úvah další zjevné činitele, které obsazování satelitů i planet zabraňují.

Svoji tvořivost bychom měli směrovat do řešení problémů, o které každodenně zakopáváme.

0 0
možnosti
RM

Astone, a co na tom Měsíci budeme dělat? cílem bylo dokázat, že to dokážeme...a co dál? vozit odtamtud suroviny? to nás vyjde deset dkg opravdu hodně draho....8-o

0 0
možnosti
OV

Nedostatek fantazie? :-)

Surovin, zatím, máme dost na Zemi. Pokud se nejedná o nějaké exotické prvky.

1. výzkum mimo magnetosféru Země. Na Zemi a v blízkém okolí je vše ovlivněno její ochrannou obálkou.

2. Výzkum vesmíru z nevhodnějšího místa pro observatoř pořádné velikosti. Postavit něco dostatečně velkého a mít možnost servisu není ve volném prostoru možné nebo alespoň nákladnější, než to postavit na Měsíci.

3. V neposlední řadě vytvořit skoro soběstačnou základnu na jiném tělese. Bez toho se dál nepodíváme.

:-)

Dále může být vývoj nových technologií, automatizace a robotizace, pěstování na cizím tělese, atd...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz