8.5.2024 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
machalek15 22.8.2007 14:00

Re: Nezalezi na davnem ceskem podilu ani na soucasnem odmitani radaru

Opravdu si někteří lidi myslí , že ONI o něčem takovém rozhodnou ? Jedině hlupáci !

Tomáš Jasný 3.8.2007 0:45

Re: Nic není rozhodnuto. Kde nic není ani ďábel si nic nevezme.

Drahý Crutone, děkuji za Váš příspěvek k mému příspěvku o zbytečnosti českého odporu k americkému radaru, kterým jste sice interpretoval, poněkud mylně, některé elementy kongresového rozhodování, ale současně jste převrátil podstatu amerického přístupu naruby. Tvrdit, že NIC NENÍ ROZHODNUTO je neopodstatnělé. Cituji doslova ze zprávy Štefana Fule, českého velvyslance Stálé delegace ČR při NATO z ledna tohoto roku, ve které se zabývá stavem  protiraketové obrany NATO ve srovnání s americkými plány:  "Vzájemný vztah obou  systémů  byl posílen tím, že Aliance rozhodla o dalších pracech na protiraketové obraně ještě před tím, než US rozhodly o umístění evropského pilíře jejich národního systému."  A jestliže zrovna dnes jednají Američané s Rusy ve Washingtonu právě o umístění svého systému je zřejmé, že celý řetěz předběžných rozhodnutí již prošel americkou rozhodovací mašinerií. S pozdravem, TJ

krmič 31.7.2007 10:15

Re: Re: Re: Němci zoufale hledat nemuseli

Protože jestli váš počítač běží (tak jako ty dřevní radary) na 30 MHz, tak to u vašich dětí vyvolává úsměv, ne? ;-D

franta 30.7.2007 23:13

Re: Re: Re: Re: Němci zoufale hledat nemuseli

Neurážej svým nickem vesnické lidi. Buran neznamená v moderní češtině automaticky vesnického člověka!!!

Cruton 30.7.2007 23:07

Nic není rozhodnuto

Ad "Finance na přípravu výstavby radaru v Brdech byly již schváleny americkým kongresem".

Přesnější tvrzení je, že tyto finance budou pravděpodobně schváleny - Kongres o zákonu k vojenskému rozpočtu na rok 2008 doposud nehlasoval. Důležité však je, že zmiňované finance jsou určeny JEN pro přípravu. Finance požadované pro samotnou výstavbu (85 mil. $) Kongres OMEZUJE následujícími podmínkami:

1) Budou ratifikovány příslušné smlouvy mezi USA, Polskem a ČR. Američané předpokládají, že to bude někdy v roce 2009.

2) Nejpozději do poloviny roku 2008 bude zpracována nezávislá analýza protiraketové obrany v Evropě. V této analýze se požaduje provést analýzu hrozeb balistického útoku na Evropu raketami všech možných doletů a zhodnotit možné varianty protiraketové obrany Evropy. Kromě navrhované technologie GMD se mají v této analýze zvažovat i jiné protiraketové technologie (např. Patriot PAC-3, THAAD, Aegis apod.). Na základě výsledků uvedené analýzy se bude v přidělování finančních prostředků postupovat dále.

Z uvedeného tedy vyplývá, že NIC NENÍ ROZHODNUTO.

tomfuk+ 30.7.2007 22:54

Re: Re: Nezalezi na davnem ceskem podilu ani na soucasnem odmitani radaru

Jsou velmi čerstvé levá noha -palec.;-D

tomfuk+ 30.7.2007 22:48

V roce 1935..

 v roce 1935 RADAR nebyl radar,ale RDF(Radio Direction Finding).V Anglii se této problematice věnoval především profesor Apleton.Profesor Watson Watts s tímto problémem seznámil anglický technický podvýbor a navrhl ,aby RDF bylo prakticky vyzkoušeno,to bylo v únoru 1935.25.července 1935 na čtvrté schůzi výzkumného výboru protivzdušné obrany již se zůčastnil i Churchill W.S.(ač opoziční politik),Tizard přednesl zprávu o radiolokaci.Do roku 1939 vybudovali Angličané dvacet radarových stanic od Portsmouthu po Scapa Flow.Němci také nelenili a při letu vzducholodi "Graf Zepplin"nad východním pobřeží Anglie na jaře 1939 ,umístil generál Martini  na ni odposlechové zařízení,německé zařízení ať už z různých důvodů anglický radar nezaznamenalo.V tu dobu měli Němci účinnný radar ,který mnoha ohledech předstihoval Anglický.     

Osud našeho pana profesora přesně kopíruje smutnou poválečnou historii Československa.Kde mohl být pan profesor, kdyby mohl svobodně tvořit a bádat,kde mohl být stát,který by se mohl  svobodně  rozvíjet.?

STK 30.7.2007 22:40

Re: Nezalezi na davnem ceskem podilu ani na soucasnem odmitani radaru

Zdá se pane Jasný, že v tom máte naprosto jasno.

Můžete prosím prozradit, odkud vaše zaručené informace pocházejí a jak jsou staré?

STK

Tomas Jasny 30.7.2007 22:03

Nezalezi na davnem ceskem podilu ani na soucasnem odmitani radaru

Ti všichni diskutující a hádající se a vzájemně si nadávající Češi o americkém radaru v ČR se namáhají naprosto zbytečně. O konečném řešení rozhodnou Američané, a pouze Američané. V této věci nebude žádné lidové referendum nebo hlasování v Českém parlamentu. Pokud americká vláda určí, že na protiraketovou ochranu USA je nezbytně nutné, aby radarová stanice (spolu s ostatními podpůrnými a speciálními jednotkami amerických strategických vojsk) byla umístěná v Čechách, stane se tak po tajných domluvách s vymezeným počtem předem zpracovaných členů české vlády. Nikdo jiný, ani „lid“ v referendu ani „zástupci lidu“ v parlamentě (a dokonce ani prezident) nedostane příležitost se k tomu formálně vyjádřit. Američané už nikdy neudělají chybu jako před iráckou invazí, kdy marně čekali, až jim turecký parlament odhlasuje, že povolí útok na Irák ze severu přes turecké území. Invazní plány se po tureckém odmítnutí musely přepracovat a desítky tisíce vojáků, se statisíci tun výzbroje a vojenského materiálu museli být převezeny přes Suezský průplav na jižní hranici Iráku. To byla pro Američany velice drahá lekce, která možná začala řetěz pozdějších neúspěchů v irácké operaci a která se nesmí opakovat, pokud si Spojené státy chtějí po debaklu v Iráku udržet svoji velmocenskou reputaci. Protiraketové základny jsou jedním ze současných, nejviditelnějších instrumentů této reputace bez ohledu na to, zda nějaké rakety, proti kterým jsou údajně namířeny, existují či nikoliv. Finance na přípravu výstavby radaru v Brdech byly již schváleny americkým kongresem a americká firma Boeing hned začala plně, a ve svém stylu velmi efektivně, pracovat na plánovacích etapách výstavby. Jenom Evropané hodně naivní s přemírou politického optimismu či s pocitem své osobní důležitosti mohou očekávat, že Američané budou za této situace brát na jejich názory zvláštní ohled.

Cruton 30.7.2007 21:58

Re: Re: Re: Uz aby

Nicneříkající žvásty si ponechte na schůzi své stranické buňky. Tady na ně není nikdo zvědav.

Kubeš 30.7.2007 21:55

Re: Re: Uz aby

Co by získali, to se zeptejte Rusů Imperialistům je vše dobré.

SKEPTYK 30.7.2007 20:38

Re: Přečtěte si ...

http://www.alisty.cz/2007/7/30/art35555.html

a=b ;-€

SKEPTYK 30.7.2007 20:36

Zajímavý odkaz

http://www.alisty.cz/2007/7/30/art35555.html

a=b  ;-€

medvěd 30.7.2007 19:53

Nejenom radar samotný

Lze se také zmínit o práci Antonína Svobody v Radiation laboratory (MIT) na zaměřovačích pro PL děla.

medvěd 30.7.2007 18:53

Re: Re: Re: ŤAMARA

Tamara umí příjímat jen v určitém rozmezí vlnových délek.

medvěd 30.7.2007 18:33

Re: Re: Němci zoufale hledat nemuseli

Proč směšně ?

Jiri Polivka 30.7.2007 17:48

Par nepresnosti v clanku pana P.Landy

Vazeny pane,

dekuji Vam za zajimavy clanek o zivote prof.Augustina Zacka. V clanku je vsak rada nepresnosti, pokud jde o Zackuv prispevek k vyvoji radarove techniky.

Prof.Zacek studoval vf oscilace v obvodu spojenem s magnetronem s jednoduchou valcovou anodou, tedy nikoli "dutinovym" magnetronem. V Japonsku prof.Okabe 1926 vyvinul magnetron s delenou anodou, tzv.segmentovanou, coz byla prave dulezita podrobnost k ziskani ucinnych magnetronu pro radiolokaci. Sir Watson-Watt patentoval radarovy system v r.1935, ovsem ten nepouzival magnetron nybrz obvykle triodove oscilatory. Prvni  ucinny mikrovlnny dutrinovy magnetron vyvinuli Japonci v ro. 1939, o pul roku driv, nez znami Anglicane z University of Bristol.  A mimochodem, prvni radar s magnetronem Philips pouzil Nemec Kuhnhold jiz v roce 1933 ve svem   prototypu radaru v Kielu, ktery se tak stal zcela historicky prvnim fungujicim radarem na svete,.  V Rusku vyvinuli dutinove magnetrony v letech 1932-36 a popsali je v otevrene literature; vyvojova skupina byla rozehnana v dobe Stalinovych cistek a nicim neprispela k vyvoji radiolokace. Ve Svycarsku vyvinuli dutinovy magnetron "turbator" u Braun-Boveri jeste pred valkou a pouzili je v mikrovlnnych spojich na ~10 cm. Jeden takovy spoj fungoval mezi Prahou a Ostravou v az do r. ~1970.

Mnoho podrobnosti lze najit v knize Military Imperative-History of Radar od Louise Browna, vydane v USA v r. 1998.

S diky Jiri Polivka

bohuš 30.7.2007 17:44

Tady se to vlní.

Žeby i blbost vysílala nějaké vlnění? Někdy mi to tak připadá.

Cruton 30.7.2007 17:32

Re: Uz aby

Mohl(a) byste nám vysvětlit:

1) Co by Rusové okupací ČR získali?

2) Proč by nás v případě této okupace ostatní státy NATO nechali na pospas?

krmič 30.7.2007 16:57

Re: Němci zoufale hledat nemuseli

V těch prvních radarech, konstruovaných dávno před válkou, samozřejmě žádné magnetrony nebyly, stačily normální elektronky. Vždyť to byly kmitočty srovnatelné s těmi, na kterých vysílala (tehdejší) televize nebo o něco později VKV (FM) rozhlas. Z dnešního hledika směšně nízké a ani tehdy to nebyl žádný velký problém. Samozřejmě, že pak za války šel vývoj obrovskou rychlostí. Aniž bych chtěl zásluhy prof. Žáčka snižovat, něco se mi plete (ta paměť), že Žáčkův magnetron, ano, ten pojem existuje, je přece jenom něco jiného než pozdější magnetrony prakticky použité v radiolokačních zařízeních.

Lada 30.7.2007 16:26

Uz aby

tady ten radar stal, aby k nam uz nikdy nevtrhli okupanti z Ruska.

Jirka 30.7.2007 16:25

Re: Re: Re: Re: ŤAMARA

Samozrejme :-)

Vesnický člověk 30.7.2007 16:25

Re: Re: Re: Němci zoufale hledat nemuseli

Ten, kdo dokáže respektovat i názory jiných, tak mu Britské listy nevadí. Modrému fanatikovi určitě ano, neboť on není zvyklý diskutovat, ale jiné názory řeší sprostými nadávkami.

Vesnický člověk 30.7.2007 16:05

Re: Re: Re: Prostý vesnický člověče,

Doplňuji:  Neexistující íránské a severokorejské rakety.

Vodák 30.7.2007 15:57

osobnost

Děkuji za článek. V záplavě uveřejňovaných katastrof a vzájemného napadání všech možných odborníků, je to balsám. Kdyby jen malou část místa ve sdělovacích prostředcích , které zabírají různí  zpěváčci, moderátoři, komentátoři a další slavné mediální hvězdy, se věnovala informacích o lidech, kteří něco umějí a něco dokázali, přestalo by alespoň částečně platit, že prázdný buben nejvíc duní.

AKIBUA 30.7.2007 15:37

Re: Re: Re: Prostý vesnický člověče,

Ale znamená. Úloha střetnutí vyžaduje na antiraketě kolizi tzv do parametru. To je před nejvyšším bodem balistické křivky. Mluvit s takovou lehkovážností o možnosti všech směrů letu je prostě hloupost, která nezaslouží komentáře. Dále je logické, aby antirakety startovaly z místa, které je co nejblíže rovině letu balistické rakety a o tom je implicitně řeč v příspěvku. O Severní Korei opravdu nemůže býr řeč. Neznám techniku vyjma kosmické rakety, která by umožnila útok ze Severní Koree na USA přes Evropu. Nemám zájem o žádná - žádná cizí vojska ve své zemi. Všechny bezpečnostní svazky je nutno plnit svými lidmi. V opačném případě se nemohu považovat za občana svobodné země. Stejně jako jsem se jim necítil v dobách, kdy tu rakety obsluhovali jiní. 

pbla4024 30.7.2007 15:03

Re: Re: Re: ŤAMARA

A balistické rakety nějaké vysílají?

Patron Divný 30.7.2007 15:03

Re: Re: Prostý vesnický člověče,

Což ale neznamená, že z těch míst není optimální ty rakety zaměřovat. Myslíte, že dobře zaměříte něco, co letí přímo proti vám?

ijáček 30.7.2007 15:00

Re: Vyakčněný prof. Žáček

No, já ty doby taky pamatuju. Udělat funkční vzorek, ba i prototyp, to u nás dokázalo dost lidí navzdory mnoha překážkám, ale pak to skončilo na tom, že 1) nebylo to v plánu na tuto pětiletku nebo 2) produkce tohoto sortimentu v RVHP připadala někomu jinému (třeba Bulharsku - jejich diskové jednotky 29MB neformátovaných byly úžasné, někdy i chvíli fungovaly), případně 3) výroba byla nemožná, protože v RVHP nebyly k dispozici klíčové součástky nebo 4) autoři projektu nedokázali zdůvodnit, jak tento výrobek podpoří vědecký světový názor obyvatelstva.

V.Novák 30.7.2007 14:46

Re: Prostý vesnický člověče,

Rakety létají po trajektoriích daných fyzikou, prostý Ivane Nový. Fyzikou a technickými parametry.

Takže má pravdu Vesnický člověk, že přes Brdy se z Íránu ani Koreje do USA nelítá.