18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

GLOSA: Podle Verna

Byl prvním soukromníkem v kosmu Richard Branson, nebo až Jeff Bezos? Toť otázka pro puntičkáře, kteří operují s hranicí 100 kilometrů, a tu jako první prokazatelně překročil až Bezos.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 24.7.2021 15:05

No, co si pamatuju, četl jsem ho naposled tak před půl stoletím, on Bradbury psal spíš takové filozofické, nikoliv technicistní scifi; ta složka sci tam vlastně chyběla. Odkojen ranými Strugackými či Lemovými Astronauty a K mrakům Magellanovým či Běhounkovou Akcí L jsem byl Bradburym vlastně zklamán; koncem šedesátých ovšem západní scifi u nás byla velmi vzácná, neboť velmi vzácně vydáváná. A později ještě víc.

Takže bych naopak řekl, že u něj právě zápas dobra se zlem hrál ústřední roli; k jeho popsání použil tu fi složku, sci složka tam absentovala.

V. Bok 24.7.2021 20:44

No jo, kdo byl první, sakra ... a co kdyby, že...

Tak zrovna včera jsem dokoukal Americký seriál F For.All.Mankind ... natočil ho Amazon a a natočil ho dobře ... kdyby ti Rusáci to na Měsíc stihli o chvilku dřív a soutěž o vesmír pokračovala intenzivně dál ... a volby občas vyhrál někdo jiný nebo jindy... No, plno známých jmen kosmonautů i politiků tam je hráno slušnými herci ... trochu emancipace a trochu problémů hosexuálů, ale podáno naprosto nevtíravou formou ... člověk si často říká ano, jo, to mohlo být ... a i Rusáci nejsou jen ďáblové, že ... prostě pochoutka. Vyskytuje se to také na Hellshare (komplet) nebo však víte :-)