22.6.2021 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

GLOSA: Co je ten koronavirus zač

Rozmohla se nám tady v Čechách taková nepěkný zlý ošklivá věc. Nikdo vlastně nevíme, jak moc je nový koronavirus opravdu nebezpečný a co hrozí celosvětově. Jen víme, že nějakých 10 měst v Číně s celkovým počtem asi 45 - 50 milionů duší je hermeticky uzavřeno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 30.1.2020 11:11

Pro čínského komunistu není vláda nad zemí jako nájem trafiky na čtyři roky a pak potopa, ale v dávné čínské tradici hledí přes hlavy poddaných k obzoru budoucnosti. Vidíme jen povrch tamních dějů. V porovnání s předchozími epidemiemi tvrdá opatření čínského vedení ukazují na vážnost situace. Ty miliony lidí uzavřených ve svých bytech budou muset vyjít třeba na nákup a tady to začíná být zajímavé. Těch (zatím) 45 - 50 milionů lidí v hermeticky uzavřených městech jistě i někde pracuje, něco vyrábí. Podle všeho jsou uzavřeny i továrny a, domýšlejme, postupně se může zastavit výroba i obchod. Čínští vůdcové jistě nedovolí, aby jejich lid trpěl, Čína je ve všem podstatném soběstačná a Číňan není rozmazlenec. Jak dlouho by vydržela Evropa bez přísunu milionů tun čínského zboží?

M. Valenta 30.1.2020 9:41

Ale řeší Holásku. Opatření ( měření teploty) řeší ty co už příznaky mají.

A. Novák 30.1.2020 6:46

a kde jsou Rebelové proti vyhynutí, když je zrovna potřebujeme?

S. Pavuk 30.1.2020 6:15

Niečo tu nehrá. Vzhľadom na doterajší nahlásený počet úmrtí a letálnosť (cca 3%) sú opatrenia čínskych úradov kolosálne. Obávam sa, že v tomto prípade nejde o fazuľky.