15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

ESEJ: Mlýnská trocha 6

Mezigalaktický prostor je pln energií, které nejsou právě příznivé pro zachování života, jak jej známe z této planety. Různá záření, energie částic, která kosmem proudí, jsou životu spíš nebezpečná než příznivá pro jeho šíření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Frček 17.4.2016 17:08

Jen amazonsti indiani prezijou:-)

Smutne je, ze budoucnost lidstva bude pravdepodobne podobna te z filmu Mad Max nebo Kniha preziti. Vse zatim nasvedcuje tomu, ze se lidstvo v blizke budoucnosti navzajem vyvrazdi zbranemi hromadneho niceni...

Rozumni lide by se vzajemne objali a neresili by, zda jsem amik nebo Rus, ci zda jsem krestan nebo muslim. Rozumni lide by vzajemne resili co s odpadem, oteplovanim nebo prelidnenim planety a s tim vsim hrozicim hladomorem.

Jak vidite opak je pravdou. Vsichni jsou na zemi retardi. Vedou valky kvuli nabozenstvi, rase nebo bohatstvi. Takze sci-fi o krasne budoucnosti s AI roboty je utopie...

Snad jen amazonsti indiani zustanou jedinymi obyvateli planety, az se my, vyspele kultury, navzajem vyvrazdime v atomove apokalypse...

V. Vaclavik 17.4.2016 13:41

Ziskavani energie ze 'slunci'

je problem myslim kdekoli dale, nez je zhruba Mars. Asi jediny zdroj elektricke energie pro androidy nekam letici ke hvezdam, by musel byt atomovy zdroj fungujici na zaklade radiace, rozpadu castic. A ani to neni reseni pro let ke hvezdam, vzdyt i ty sondy Pioneer a Voyager jsou rady, ze jsou rady a to sotva jedna z nich opustila (mozna) slunecni heliosferu (ta prave uz nema dostatek energie na fungovani, jestli se nemylim).

V. Vaclavik 17.4.2016 13:31

Re: Názor

Muj nazor je, ze ji nevytvori, aspon ne nejakou umelou z anorganickych soucastek. Divate se moc na scifi filmy.

V. Vaclavik 17.4.2016 13:29

Re: K čemu bude AI dobrá

Vy jste asi nikdy neletel nikam letadlem a nevidel ty prazdne pustiny vsude.

J. Hejmala 17.4.2016 6:13

Velice zajimavý článek

Dík pane autore

J. Hejmala 17.4.2016 6:12

Re: Ano, ale jednou...

Pane Karle Janyško Vy jste mě mile překvapil Já myslel že jste trouba ,ale tento přispěvek se vám povedl troubu beru zpě :):):)

\t

J. Jurax 17.4.2016 1:17

Re: Názor

A co Asimovovy tři zákony?

K. Křivan 16.4.2016 23:51

K čemu bude AI dobrá

při mnohanásobném přelidnění ?

V. Loula 16.4.2016 20:07

Názor

Myslím, že pravděpodobný vývoj je ten, že lidé skutečně vytvoří umělou inteligenci, která posléze usoudí, že člověk je primitibvní a neefektivní tvor bez perspektivy rozvoje ( alespon ve srovnání s možnostmi té umělé inteligence) s tsk zcela pragmaticky lidstvo vyhubí.

V. Vaclavik 16.4.2016 16:59

Roboti ve vesmiru

jsou take zranitelni, vzdyt co potizi dalo zkonstruovat sondu, ktera ted (myslim) leti k Jupiteru. Je znamo, ze elektronika, kterou posilame k planetam, musi byt pomerne jednoducha aby byla robustni, odolna vuci zareni, musi mit zalohy, kdyz dojde k poskozeni zvlaste pameti pri zasahu vysoce energetickymi casticemi, a to nejen kdyz jde o Jupiter, ale o let v meziplanetarnim prostoru jako takovy.

Proto technologie, ktere posilame tam ven ani zdaleka nebyvaji ty nejpokrocilejsi jake mame, ale prave naopak.

K. Janyška 16.4.2016 9:54

Ano, ale jednou...

Jednou to tak bude a prostor je doslava nekonečný. A nezáleží to na lidech, záleží to na procesu růstu. Ten je záhadou vesmíru a zatím i vědění... Dzp.