7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mike 10.2.2007 5:32

Re: Nedramatizujme, viac ako je treba.

No samozrejme, ze za to muze clovek. Rimani Kartago vypalili, cimz uvolnili do ovzdusi spoustu CO2. Tim zpusobili sklenikovy efekt a nasledne otepleni, kvuli kteremu se obilnice zmenila v poust. Takto dabelsky to naplanoval senator, ktery neustale prohlasoval, ze Kartago musi byt zniceno.

Teda, nemam nic proti principu predbezne opatrnosti, ale nekteri ekologiste mi pripominaji prave tohoto senatora.

artista 10.2.2007 5:28

Re: Re: Nedramatizujme, viac ako je treba.

Pokial je na svete voda. Tak potom všetok CO2 padne na zem ako sodovka???? Niekedy to vyzerá , že vedci dostali PC/ a gigantické pamäte/ a potom aby nevyzerali hlúpo, tak tam pchajú všetky dáta čo najdu ,  analyzujú analýzy analýz.

honzak 10.2.2007 5:24

nejvíc postihlo

globální oteplování Lesy ČR. Tam už padají hlavy!

Otázka pro odborníka Moldanova formátu - jaký je poměr mezi antropogenní produkcí CO2 a NH4? Je větší jak 30?

Ladislav N. 10.2.2007 5:19

Re: Nedramatizujme, viac ako je treba.

Nejenom tady. Podrobným družicovým monitorováním prý (vraj :) zjistili přírustky resp. větší plochy, než ukazovaly starší výzkumy, i v Amazonii.

artista 10.2.2007 5:03

Nedramatizujme, viac ako je treba.

Pred  2000 rokmi bolo Kartágo obilnicou Ríma a tym aj Europy? Určite.Dnešné Kartágo ledva uživí same seba. Na dnešnom území, kde žijeme  my a vy , bolo pred 2000 rokmi nehostinná, studená  a nebezpečná krajina. Rád by som veril , že to všetko sa zmenilo činnosťou človeka. To už ani nehovorím o dnešnom Iraku , čo bola údajne vtom čase rajská záhrada. Príroda si robí čo chce, bez toho aby nás pýtala. Koľko civilizácii zaniklo v histórii keď sa zmenili klimatické podmienky. Prečo by to malo byť dnes ináč. Problém je len jeden - TÝKA SA TO NÁS. Zvykajme si . Už neplatí - Rozkážeme vetru , dažďu. Pokial viem na Slovensku a tiež aj v Česku stále viac rastie lesov ako sa ťaží. A to my sme , nejakí drevorubci!!!

Kanuk 10.2.2007 3:33

globálně se ročně vypouští 23,5 miliardy tun oxidu uhličitého, dále metan, freony a další plyny).

Kolik miliard tun CO2 je vypouštěno, to pan ekolog ví. Ale kolik je ho odstraněno tvorbou biohmoty, a to, že množství vytvořené biohmoty závisí na množství CO2 které je k disposici (po světle je množství CO2 nejdůležitější činitel, omezující tvorbu biohmoty) se zdá, že mu uniká.

pomi 10.2.2007 0:51

Příroda to vždycky nějak zvládla

a určitě si s tím poradí i nadále. Otaázka je jen v tom, jak to zvládne, nebo přežije lidstvo.