26.6.2024 | Svátek má Adriana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MilanR 12.6.2008 0:11

Re: Re: Samozrejme se jeste vice prodrazi se snazit tento cyklus prirody zmenit

Jak pečlivě byly zhodnoceny přínosy biopaliv před jejich zavedením? S hlednáním náhrady (tj. alternativy) za ropu bych s Vámi ale souhlasil - přejít co nejdříve na elektřinu z jádra, pro auta přejít na zemní plyn a případně benzín z uhlí, pokud to bude výhodnější než z ropy, což koneckonců rozhodne trh. Ale co nejdříve zrušit drahé a zbyteční dotování neefektivní fotovoltaiky, větrníků apod.

Tak by asi soudil rozumný hospodář.

ZEPHIR 12.6.2008 10:01

Re: Jak pečlivě byly zhodnoceny přínosy biopaliv před jejich zavedením?

Nevyléval bych s vaničkou i dítě. V případě že se zpracovávají biologické odpady z hospodářství,  je ekonomický přínos biopaliv jednoznačně pozitivní. Krom toho stačí aby se ceny ropy zvedly na trojnásobek a celé to zase bude o něčem jiném - pak se budeme škrábat na bradě, jak to že nemáme infrastrukturu, kterou mají Němci z dotací EU už dávno vybudovanou. To že někdo fermentuje potravinářskou pšenici je jiný problém. Já se zase můžu zeptat, proč zemědělci vylévají mlíko do kanálu?

Ladislav N. 14.6.2008 1:25

Re: Re: Jak pečlivě byly zhodnoceny přínosy biopaliv před jejich zavedením?

Protože jim na to stát dává peníze z kapes daňových poplatníků.

ZEPHIR 14.6.2008 14:03

Re: Re: Re: Jak pečlivě byly zhodnoceny přínosy biopaliv před jejich zavedením?

Asi jsi nepochopil, jak funguje imperialismus, Láďo. Pšenici pálili kapitalisti odjakživa a stát jim na to peníze nedával.

Vladimír Petr 12.6.2008 11:56

Re: počet lidí, kteří v USA věří, nikoli „je přesvědčeno na základě vědeckých důkazů“

Nehraničí ! Je to !

MilanR 9.6.2008 21:30

Bude 31 000 vědců také kádrováno?

Je zajímavé, jak se někteří zdejší zeleně zabarvení přispěvatelé mohou přetrhnout, aby prokádrovali své oponenty. Trochu to něco připomíná těm, co pamatují bolševický režim.

Jenom si dovoluji připomenout, že již 31 000 vědců (z toho 9000 s PhD.) podepsalo petici proti zbytečnému "boji" proti globálnímu oteplování. Viz zde. Nepochybuji ovšem o tom, že D.M.&company je zařadí do řady zaprodanců a ztroskotanců ...

doktor 9.6.2008 22:20

Re: Bude 31 000 vědců také kádrováno?

Milane, právě v té petici, kterou může podepsat kdokoliv, se velmi dbá na obory činnosti a vědecké tituly. To není kádrování? Věrohodnost podpisů petice je neprokazatelná. Je to jako petice za léčbu nějaké nemoci určitým způsobem, kterou podepíší nejen lékaři, ale také jacíkoliv vysokoškolsky vzdělaní nelékaři, třeba zrovna ti matematici nebo technici. V té vaší bych bral v potaz jen ty ze skupiny věd o zemi. Proč se naši antiklimatologové musí vždycky opírat o mínění neodborníků? To v jiných přírodovědných oborech nenajdete.

I. Laengsfeld 9.6.2008 22:32

Proč se naši antiklimatologové musí vždycky opírat o mínění neodborníků? To v jiných přírodovědných oborech nenajdete.

Doktore, uz ta Vase formulace je trochu - rekneme  zvlastni, nemyslite?  :-D  Nezapomente taky,

ze pokrok v medicine byl casto zpusoben "antidoktory"  jako byl Sommelweiss a  dalsi

I. Laengsfeld 9.6.2008 22:36

Re: Proč se naši antiklimatologové musí vždycky opírat o mínění neodborníků? To v jiných přírodovědných oborech nenajdete.

Upresnuji ze sporne otazky, o ktere jde jsou vetsinou statistickeho, obecne matematickeho  nebo  fyzikalniho, jindy  zas spise geologickeho ci astronomickeho, ci historickeho   charakteru. Mluvte tedy o "antistatisticich" a "antifyzicich"  "antiastronomech" "antigeolozich"   "antihistoricich" snad Vam tak  lepe dojde smesnost Vaseho prirovnani - a Vasi viry v jedinou spravnou

pravdu anti- antiklimatologu, horlivych   zastancu antikritickeho mysleni  ;-D

MilanR 9.6.2008 22:41

Re: Re: Bude 31 000 vědců také kádrováno?

Kdyby se globální oteplování týkalo pouze vědeckého "souboje" různých hypotéz, pak do toho opravdu ostatní vědci nemají v podstatě co mluvit. Pokud se ale "boj" proti globálnímu oteplování negativně dotýká celé společnosti, musejí se lidé ozvat. A jak víte, že tam jsou neodborníci? Mezi geology, geografy i klimatology najdete dosti lidí, kteří s alarmistickým vyzněním budoucích změn klimatu nesouhlasí (R. Lindzen, J. Christy, T. Ball ...). Je pravda, že to pak mají v odborné kariéře o hodně těžší. A kdo to chce mít těžší, dělat si problémy a být označován za nepřítele planety?

MilanR 9.6.2008 22:48

Re: Re: Re: Bude 31 000 vědců také kádrováno?

Ještě upřesňuji, že klimatologie i geografie musejí (nebo by spíše měly) vycházet z matematiky, fyziky, chemie i dalších oborů, takže do toho vědci z techto oborů MAJÍ právo hovořit.

Anděla 9.6.2008 22:26

Re: Bude 31 000 vědců také kádrováno?

teď mi přijde, že tak trochu kádrujete. A dokonce v kombinaci s podpisovou akcí. Připomíná mi to mnohé.

MilanR 9.6.2008 22:45

Re: Re: Bude 31 000 vědců také kádrováno?

No, tahle podpisová okce opravdu není za "smrt zaprodancům imperialismu". To si pletete s něčím jiným.

D.M. 9.6.2008 21:16

psychicka nemoc

Autor clanku samozrejme lze nehorazne uz v prvnim odstavci, kdyz oznacuje klucika Motla za byvaleho profesora z Harwardu - nikdy jim totiz nebyl - jen pouhy asistentik. Nemoci, kterou trpi  tihle Wagnerove, Brezinove, Jaklove, Klausove, Motlove trpi chorobou, ktere se rika OBSEDANTNE KOMPULZIVNI PORUCHA ;-D

pbla4024 10.6.2008 0:20

Re: psychicka nemoc

Můžete nám tedy prozradit plný název Motlovy pozice na Harvardu?

D.M. 10.6.2008 10:14

Re: Re: psychicka nemoc

Vyhozen pro socialni neprizpusobivost.

pbla4024 10.6.2008 11:11

Re: Re: Re: psychicka nemoc

To není odpověď na položenou otázku.

D.M. 10.6.2008 19:20

Re: Re: Re: Re: psychicka nemoc

junior asisstant fellow :-P

Ladislav N. 10.6.2008 0:33

Re: psychicka nemoc D.M. IP: 85.207.166.xxx

Ty to musíš přece vědět, s tvou diagnózou a jí odpovídající úrovní příspěvků...Rv:-/

Libor 11.6.2008 14:36

Re: psychicka nemoc

Asistentik neni na harwardu znamy titul. Junior asisstant fellow, nebo lepe  junior assistant fellow neni nic nad cim bych se uskleboval.

Nemoc, ketrou trpi ti Wagnerove, Klausove atd. nepovazuji za tolik skodlivou jako "algoruv syndrom", kterym zrejme trpi D.M. (Dementia Magna?) 

Libor 11.6.2008 14:39

Re: Re: psychicka nemoc

Pardon, na "Harvardu".

x 14.6.2008 0:34

Re: Re: psychicka nemoc

Assistant professor cili u nas asistent jinak je to chytry a nafoukany posuk .

doktor 9.6.2008 21:00

Jak už je u Klausovy party zvykem,

opírají se o zcela okrajové příznivce a názory sice vědců, ale nemajících s klimatologií nic společného. Po určitém úsilí zjistíte, že profesor matematické fysiky Gerhard Gerlich sice existuje, ale na Institutu pro matematickou fysiku Technické univerzity (= naší techniky)  v Brunšviku přednáší teoretickou mechaniku, kvantovou mechaniku a diferenciální geometrii. O klimatologii se zajímá jako laik http://www.schmanck.de/Gerlich.html, jako V.Klaus nebo kdokoliv v této diskusi. Jeho klimatologické názory, stejně jako cokoliv, co vychází v CEPu, nemají žádnou hodnotu. Číst tu Wagnerem propagovanou agitku je ztráta času i peněz.

Skoroprduch 9.6.2008 19:27

Vše je někde jinde

Tak mi připadá že si skoro všichni trochu naběhli. Mluví se o oteplování. To je možná následek ale příčina je trochu jinde. O blížícím se vyčerpání ropných zdrojů se tak moc nemluví. To jsem zvědav čím bude nahrazena ropa jako surovina pro chemický průmysl. Mohu vyrobit elektřinu z jádra ale ropu asi těžko dokážu nahradit. Tak že vše ostatní je tak trochu bouře ve sklence vody. Postrádám nové zdroje energie které by byly již dnes využitelné, celý výzkum jde pouze cestou která je naznačena potřebou současnosti nikoliv pro budoucnost. Tak že to není věda ale děvka pro komerci.

Pes 9.6.2008 19:48

Re: Vše je někde jinde

Vysokoteplotní reaktory, přímá výroba vodíku z obyčejné vody, palivový článek...

blokováno zeleným dobytkem...

Skoroprduch 9.6.2008 21:16

Re: Re: Vše je někde jinde

Vysokoteplotní reaktory které by dokázaly štěpit vodu jsou zatím z materiálových důvodů utopií. Prosím o případné opravení, pokud si pamatuji tak pro rozklad vody jsou třeba teploty okolo 800 st C a v současné době dostupné materiály vydrží cca 600 st C. Pokud by vysokoteplotní reaktory byly reálné v současné době tak by hlad po energiích byla brnkačka. Celý dopravní systém je založen na derivátech z ropy a zatím nejsou reálné technologie použitelné v hromadném využití pro např. vodíkovou technologii (neberu technické lahůdky). V současné době již nenarůstá celková těžby ropy pouze nová ložiska nahrazují vytěžená. Tak že jsou tady i jiné problémy než blokace zelenáči.

hulwat 9.6.2008 21:24

Re: Re: Re: Vše je někde jinde

Zase jeden blb co mele a neví o čem. Kdes proboha přišel k těm 600 a 800 stům st.C?

Václav 9.6.2008 23:19

Re: Re: Re: Re: Vše je někde jinde

Ty teploty pro rozklad vody prostřednictvím takzvaného I-S (Iodine-Sulphur) cyklu jsou vcelku správně, takže se račte uklidnit Vy sám a trochu si něco nastudovat než tady příště začnete házet machry.

Václav 9.6.2008 23:25

Re: Re: Re: Vše je někde jinde

Trochu upřesním. Vysokoteplotní rekatory z hlediska materiálového už zase až takový problém nejsou. Problém a to hodně velký je ovšem s materiály pro ten I-S cyklus pro štěpení vody. Materiál, který by snesl kyselinu sírovou za podmínek, jenž by v tom chemickém reaktoru musely panovat se - pokud vím - pro průmyslové nasazení zatím vyvinout nepodařilo a nejspíš asi hned tak nepodaří. Jako obrázek na konferencích vypadá to schémátko působivě, ale když se na to podívají materiálníci, tak dostanou záchvat smíchu a klepou si na čelo.

krmič 9.6.2008 20:29

Re: Vše je někde jinde

Už před časem zde někdo v diskusi napsal, že prakticky všechno, co se vyrábí z ropy, jde vyrobit z uhlí nebo i jiných surovin. Jenom je to pak dražší, to je celá věc. (Doufám, že to byl odborný názor. Já sám odborník na chemii nejsem, ale věřil bych tomu.)