Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DOBA: Slasti a strasti s umělou inteligencí

Z průměrného programátora umí Perpexity udělat docela dobrého a tedy ho časem i nahradit. Časem bude takových profesí přibývat. Nahradí překvapivě duševní práci, ale ne tu manuální. Ta je zase doménou robotiky, ve které má umělá inteligence ovšem také prsty.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Obávám se, že AI je spíše marketingová záležitost, než realita. Tyto technologie se vyvíjejí už dlouho a nevtrhly letos, ale dávno. Jen se stále vylepšují. O práci nikoho nepřipraví. Pouze se někteří zbaví nudné a někdy nebezpečné práce a budou dělat jinou.

0 0
možnosti
MK

Pojem smart na každou elektronickou blbost se už okoukal, tak bylo třeba vymyslet jiný. Je to jako samoobsluha - supermarker - hypermarket (už se těším na ultramarkety). A taky kdy se místo mega(dobré) začne používat giga a tera, peta, exa atd. Mě se nejvíc líbil pojem "blbuvzdorné", který bohužel naopak dost zaniká.

0 0
možnosti
IP

I51v87a55n 40P13o78l39á67k

28. 8. 2023 14:50

No při přemýšlení nad tím jak by se mělo "regulovat" UI se mi vybavala jedna poučka, která vznikla někdy v dávnověku po objevu jednoho z větších vynálezů lidstva, totiž ohně: "Dobrý sluha, ale zlý pán." Myslím, že nic lepšího už nikdo nevymyslí a ani toho není zapotřebí.

0 0
možnosti
LD

L31i31b59o49r 49D93a68v11i14d

28. 8. 2023 12:27

Antikrist už se těší na to, jakými informacemi Umělou inteligenci nakrmí . . .

0 0
možnosti
RL

Žádné jiné než ty od nás to nebudou... ;-)

0 0
možnosti
PP

P90a58v28e37l 98P73r77i41n25c

28. 8. 2023 10:30

Cituji : "Místo v deterministickém světě, začínáme žít v tom pravděpodobnostním."

K tomu mám dvě poznámky :

1. Nezačínáme nyní, začali jsme už v osvícenství.

2. Determinismus plodí totalitu, pravděpodobnost je předpokladem svobody.

0 0
možnosti
Foto

Umělá inteligence jako překladatel je děs a hrůza. Zvlášť když má přeložit odborný technický výraz a úplně selhává v oborech s úzkou odbornou specializací, kterou se zabývá jen málo specialistů.

0 0
možnosti
Foto

Těch málo specialistů ovládá ve svých oborech i ty speciální termíny a tak by jim nemělo dělat potíže číst odborný text v originále - obvykle v angličtině, která je dnes bežně používaným jazykem ve vědeckém světě.

0 0
možnosti
PP

P59e74p71a 62P53e68p30a94x

28. 8. 2023 8:51

Vypadá to že se lidstvo bude obávat UI stejně jako globálního oteplování, je to opravdu legrace.

0 0
možnosti
ŠH

Skoro bych řekl, že pro část lidstva to může být "Zjevení konečné pravdy a inteligentního šťastného života".

A ani jim nedocvakne, že jedou podle celkem primitního programu. Ale když "program brusele" je také docela jednoduchoučký.

0 0
možnosti
ŠH

UI (rozuměj "umělá intelykence), tedy nějaký relativně složitý PCprogram, který se bude tvářit jako mozek obyvatel planety Země?

No, tě noha!

Možná se začne prosazovat, že každé rozhodnutí nějakého ouřadu bude muset být autorizováno UI.

Pokud se mi smějete, tak si laskavě uvědomte, že " i složení hořčice a správnou teploty na Zemi určuje nějaká komise brusele". A naši někteří politikové se radují jak ..... . Zároveň se ale v ČT bojí říci, že tedy jsou vlastně zbyteční. Stačí přeci přeložit papír brusele a hodit to poddaným na internet.

Ale chápu, že Langšádlová už to má, taky Adam Pekar. A hrají si s tím.

0 0
možnosti
Foto

Zeptal jsem se nedávno BINGa, kde lze v Brně koupit dobrý burčák. Hbitě vyjmenoval 7 míst a doporučil, že ten nejlepší prodává fa Hruška. Byl jsem spokojen.

0 0
možnosti
LH

Včera u mě v pivovarském kiosku Pivovaru Počátky:

dementní prarodiče a dementní rodiče položili umělou inteligenci ( chytrý mobil s inteligentní hrou ) do kočárku 16ti měsíčnímu chlapci s náznaky počínající demence. To vše v inteligentním oparu piva a cigaret. Umělá inteligence par excellence ( česky: jak vyšitá ). Omluvou je, že všichni zúčastnění pocházejí z našeho pohraničí a jsou přímým následkem odsunu.

0 0
možnosti
ŠH

Pane Hančare, jest to typově stejné:

Rodinka jede rychlíkem Praha - Plzeň. Dva školáci a dvě moderně akční osoby. Čtyři tlačítkárny. Krásný den, Berounka teče do Berouna, královský hrad Točník se hrdě ukazuje, vykouknou Brdy, taky vyčouhl ještě jeden královský hrad, ..... .

Problémek přijde, když si tyto maminky stěžují, že jejich holátka nepochopila řeku Berounku ve vlastivědě. Že jako "ty učitelky". Moje žena jest učitelkou. Taky je možno odhadovat, že Berounka se nějak vleje do jiné řeky, ale to z toho vlaku nejni direkt vidět. Taky je možno ......, ale to se do Plzně ani nedá stihnout!

Docela bych i řekl, že dítka, která z autobusu, auta a vlaku nekoukají po domovských krajinách a lučinách, "už se toho v životě nezbavěj".

Myslím, že jsme v Počátkách v květnu byli. A bylo i to pivko, nevím název.

0 0
možnosti
RL

Klid. Žádná UI fakt neexistuje. ;-)

0 0
možnosti
MK

Kuš. Vraťte se do svého století. Tomu našemu nerozumíte.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz